Archiv rubriky: Nezařazené

24. 2. 2016 – Plnění odznaků odborností a specializací

24.2.2016 jsme jako každý rok plnily odznaky odborností a specializací. Již třetím rokem je pravidlo, že jezdí dozor na zkoušky dělat některý z členů odborné rady mládeže. Letos k nám zavítal pan Pepa Sobotka ze Skalice, se kterým jsme po skončení zkoušek ještě cvičně vázaly uzle. Bohužel nám letos na plnění odborek nepřišla tři děvčata, takže jsme byli lehce v oslabení.. Ikdyž už většina z nás je v plnění zkušená, přesto byla tréma vidět i na těch nejostřílenějších 🙂 starší si na začátku napsali test, poté šli k ústnímu zkoušení, mladší byli rovnou zkoušení ústně. A děvčata, která plnila odbornost kutil, začla ihned šít, zašívat, zatloukat hřebíky a tak podobně. Nakonec všichni své odborky splnili a Dan Souček dokonce získal poslední odborku, která mu chyběla do sbírky.

Kutil – Míša Špírková, Deniska Smrčinová, Lenka Kameníková

Preventista junior – Zuzka Fialová

Strojník junior – Kačka Wiedermannová, Lucka Wiedermannová, Tom Havelka

Strojník – Filip Kameník, Denisa Svobodová

Cvičitel – Hanďa Soběslavská

Velitel – Dan Souček

13. 5. 2015 – Liga proti rakovině

DSCN199813.5.2015 se jako každý rok konal ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ. My jsme vyrazili na tuto akci už potřetí. Letos jsme prodávali žluté kvítky měsíčku lékařského se stříbrnou stužkou, to proto, že letošní ročník byl jubilejní, 25. Letošní výtěžek poputuje na prevenci a léčbu rakoviny reprodukčních orgánů. Prodávat vyrazili: Tom, Zuzka, Maruška, Kačka, Lucka a Klárka, v doprovodu Katky a Simči. Jak už je u nás zvykem, jedna skupina vyrazila k obchodu a jedna k pekárně. Počasí nám přálo a lidé od nás kytičky rádi kupovali. Podařilo se nám do kasiček vybrat 4830kč. Za odměnu děti dostaly pizzu 🙂

CERTIFIKÁT

FOTKY

 

26. 2. 2015 – Zásah při požáru sazí v komíně

26. 2. 2015 v dopoledních hodinách došlo k vzplanutí sazí v komíně rodinného domu ve Velké Hraštici. Po příjezdu našich členů zásahové jednotky byl odstraněn žhavý popel a pozůstatky ohně v kamnech. Zbytek sazí v komíně samovolně vyhořel pod dohledem našich zasahujících hasičů. Na místo zásahu dorazila i jednotka ZHS Dobříš a vše zdokumentovala.

Z naší jednotky se zúčastnili Luboš Souček a Radek Souček.