Archiv rubriky: Výlety a akce dětí

14.9.2018 – V září světlušky září

V pátek 14.9. jsme se jako každý rok zúčastnili akce V září světlušky září na pomoc nevidomým. Vyrazili jsme jako vždy brzy ráno před obchod a před pekárnu, dokonce jsme se letos zastavili i ve škole. Počasí nám úplně nepřálo, byla docela zima, ještě štěstí, že nepršelo. Prodávali jsme zubní kartáčky, tykadla, náramky a píšťalky. Do lucerniček se nám podařilo nasbírat 8880 kč. Za odměnu jsme si k obědu objednali šunkovou pizzu, na které jsme si moc pochutnali. Kolem poledne jsme se rozešli domů.

Prodávající:

U obchodu: Simča, Anetka, Viky, Fanda, Adámek S., Verča

U pekárny: Kuba, Tom, Vašík, Kačka

16. 5. 2018 – Liga proti rakovině

16.5. jsme se již po šesté účastnili ČESKÉHO DNE PROTI RAKOVINĚ. Prodávali jsme žluté kvítky měsíčku lékařského, letos s vínovou stužkou. Letošní ročník byl zaměřený na prevenci a léčbu rakoviny tlustého střeva a konečníku. Tentokrát nám vůbec nepřálo počasí, celý den pršelo a byla docela zima. Naštěstí jsme v pekárně a v obchodě dostali čaj na zahřátí. I přes ošklivé počasí se nám podařilo do kasiček vybrat nádherných 5117 kč. Moc děkujeme všem, kteří si od nás kytičku koupili.

Prodávající: Lenka Kameníková, Filip Kameník, Kačka Wiedermannová, Lucka Wiedermannová, Denisa Svobodová, Katka Housková

 

14. 2. 2018 – Plnění odborností a specializací

14.2.2018 jsme plnili odznaky odborností a specializací. Na kontrolu z odborné rady mládeže nám přijela paní Hana Bulínová. Mladší děti šly rovnou na ústní zkoušení, starší mezi tím psaly testy. Všichni test splnili a mohli tak jít i na ústní zkoušení. Nakonec vše dobře dopadlo a všichni svou odbornost nebo specializaci splnili.

 

Preventista junior –

Verča Votavová

Zuzka Bezoušková

 

Strojník junior –     

Adámek Soukup

Patrik Jelič

Vašík Urban

Lenka Kameníková

 

Preventista –  

Tom Havelka

Lucka Wiedermannová

Kačka Wiedermannová

 

Strojník –       

Janďa Soběslavská

Anežka Popková

 

Kronikář –                   Míša Špírková

Cvičitel –                     Filip Kameník

Instruktor –                 Dan Souček

13. 12. 2017 – Vánoční hasičák

13. 12. jsme se sešli v klubovně na tradiční předvánoční posezení. Každý donesl jeden dárek pod stromeček, který jsme označili číslem. Nejdříve všichni museli hodit třemi kostkami a sečíst kolik kdo chodil. Podle toho jsme pak určili pořadí pro losování dárků. Připili jsme si několika šampusy, které jsme v průběhu roku vyhrály na soutěžích. Dali jsme si připravené pohoštění, brambůrky, křupky, tyčinky, různé sladkosti a cukroví. Většina z nás dostala svou fotku z nějaké soutěže a nakonec si všichni odnesli balíček plný dobrot. Popřáli jsme si hezké svátky a rozešli jsme se každý domů.

10. 5. 2017 – Český den proti rakovině

10.5. děti z našeho sboru již po páté podpořili akci Český den proti rakovině, letošní ročník byl zaměřený na prevenci a léčbu nádorů hlavy a krku. Za prodej žlutých kvítků měsíčku lékařského jsme do kasiček vybrali 4386 kč. Moc děkujeme všem, kteří spolu s námi tuto akci podpořili a kytičku si od nás koupili.

Prodávající: Klára Wiedermannová, Tom Havelka, Anežka Popková, Janďa Soběslavská, Hanďa Soběslavská, Denisa Svobodová

CERTIFIKÁT

 

15. 2. 2017 – Plnění odznaků odborností

15.2. jsme jako již tradičně plnili odznaky odborností a specializací. Na kontrolu z odborné rady mládeže k nám již podruhé zavítal pan Pepa Sobotka. Všichni z nás se pilně připravovali a testy i pohovory k získání odznaků jsme splnili velmi rychle.

Preventista junior František Havlíček
Preventista junior Denisa Smrčinová
Preventista junior Lenka Kameníková
Preventista junior Václav Urban
Preventista junior Karolína Alešová
Preventista Jan Havlíček
Preventista Jana Soběslavská
Preventista Michaela Špírková
Kronikář Filip Kameník
Kronikář Anežka Popková
Strojník Klára Wiedermannová
Velitel Hana Soběslavská

7. 12. 2016 – Předvánoční hasičák

7.12. jsme si jako každý rok uspořádali předvánoční hasičák. Sešli jsme se v klubovně, kde už na nás čekal ozdobený stromeček a stůl plný dobrot. Někdo ještě donesl cukroví a další dobroty. Nalili jsme si šampáňa, která jsme během roku vyhráli na různých soutěžích a připili jsme si. Každý donesl pod stromeček jeden dárek, ty se pak rozdávaly formou losovaní. Po rozdání všech dárečků ještě každé dítě dostalo balíček od sboru, jako odměnu za celoroční snahu. Poté jsme si popřáli hezké a klidné svátky a pro letošní rok jsme se s hasičákem rozloučili.

FOTO

11. 5. 2016 – Liga proti rakovině

CERTIFIKÁT

Stejně jako v minulých letech jsme letos pomáhali s prodejem kvítků měsíčku lékařského. Letošní výtěžek ze sbírky bude použit na prevenci a léčbu rakoviny prsu. Letošní kvítky měly růžové stužky. Jako vždy jsme prodávali v Hraštici u obchodu a u pekárny. Prodávat se letos vydali: Patrik, Zuzka B., Janďa a Anetka. Počasí se tentokrát docela vydařilo a lidé si kytičky ochotně kupovali. Před obědem jsme měli košíčky prázdné a mohli jsme se rozejít. Za kytičky se nám podařilo vybrat 4673 kč.

 

20160511_072036 20160511_104644

20. 2. 2016 – Výlet – HZS Modřany

20. 2. 2016 jsme sice měli prázdniny, přesto se nás ale našlo dost, a tak jsme vyrazili na výlet do HZS Modřany. Nakonec nás jelo 17 dětí a 9 dospěláků. Po příjezdu do Modřan nám naše průvodkyně pouštěla na obrazovce různé krizové situace a my jsme museli říkat, jak bychom se v takové situaci zachovali. Poté jsme se přestěhovali do učebny, kde jsme si probrali, nebo spíše připomněli například telefonní číslo hasičů, policie a záchranné služby. Zabalili jsme si evakuační zavazadlo, poslechly jsme si druhy sirén a každý dostal nějaký dárek, například pexeso, hasičské auto na složení a tak. Cestou do hasičské garáže někteří ještě mrkli do posilovny profíků. V garáži nám pak hodný pan hasič předvedl techniku, mohli jsme se podívat na své kamarády termokamerou, prolezli jsme si auto, i k volantu jsme se podívali. Viděli jsme jak se zachraňuje člověk ze zakouřeného prostoru pomocí kyslíkové masky. Vyzkoušeli jsme si zásahové helmy, dokonce byla přistavená i barokomora pro potřeby potapěčů, kteří na této stanici také sídlí. Než jsme se rozloučili a vyrazili domů, předvedl nám ještě náš průvodce sjezd po hasičské tyči, která je na této stanici jedna z nejdelších, pokud si dobře pamatuji, tak něco kolem 8 metrů.

FOTKY

Další fotky dodáme.

Koláž