Archiv rubriky: Zásahy 2015

13. 6. 2015 – Prověřovací cvičení JSDHO Velké Hraštice, Malé Hraštice, Velké Lečice a Nové Vsi pod Pleší

V sobotu 13. 6. 2015 se konalo prověřovací cvičení JSDHO Velké Hraštice, Malé Hraštice, Velké Lečice a Nové Vsi pod Pleší.

Cvičení předcházelo setkání velitelů a strojníků zásahových jednotek, kde jsme dohadovali trasu a přibližný průběh cvičení. Začátek cvičení byl naplánován kolem 14. hodiny, ale přesný čas nevěděl dopředu nikdo. Vše se spustilo v 1350, kdy velitel zásahu Dominik Šandorka telefonicky oznámil ostatním velitelům začátek akce. První stanoviště vytvořila ZJ z Velké Hraštice u rybníka a táhla hadice přes náves směrem k Jindrovic statku. Další přijeli na místo naše ZJ a ZJ z Velké Lečice, v tomto okamžiku nastaly menší zmatky s tím, kdo vytvoří druhé stanoviště. Po domluvě velitelů toto vytvořila ZJ z Malé Hraštice, na ní se pak napojila ZJ z Velké Lečice a poslední, čtvrté stanoviště založila ZJ z Nové Vsi pod Pleší. Cílem dálkové dopravy vody byl uměle vytvořený požár na louce nad Batulkovic.

Oheň zapálili P. Šedivý a J. Veselý ze ZJ z Nové Vsi pod Pleší, kteří také na požářišti hlídali s CAS-25, kdyby došlo k nepředvídaným událostem. Vodu se nám podařilo dopravit až k požáru a ten následně zdárně uhasit.

Pro komunikaci velitelů a strojníků jsme použili nově zakoupené vysílačky Motorola, což se na kvalitě dorozumívání kladně projevilo na rozdíl od minulého cvičení, kdy se používali dětské vysílačky. Po skončení akce a úklidu výzbroje jsme se sešli v hasičárně ve Velké Hraštici, kde jsme vše hodnotili a rozebírali nedostatky a komplikace a jejich řešení a poučení pro příště.

Z naší jednotky se zúčastnilo 8 členů s PPS 12 a 12-ti hadicemi B.  S CAS-25 jsme nevyjeli, protože ta je na dlouhodobé opravě v Plzni.

Ze zásahové jednotky se zúčastnili:

Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Roman Bičiště, Radek Soběslavský, Pavel Mikyska, Zdeněk Barták a Roman Wiedermann

FOTKY

11. 4. 2015 – Zásah u požáru na vršku u „Vinice“

11. 4. 2015 – ve 2228 byl všímavým spoluobčanem nahlášen požár trávy na vršku u „Vinice„. Po příjezdu na místo a zjištění rozsahu byl vyhlášen poplach sirénou, umístěnou na hasičské zbrojnici. Z důvodu silného větru a proto rychlému šíření požáru byla povolána na pomoc jednotka HZS Dobříš a na doplňování vody z rybníka jednotka SDH z Velké Hraštice. Oheň jsme se snažili eliminovat lopatami, ale kvůli již zmíněnému větru se k ohni nešlo ani přiblížit. Dopravu na místě události nám pomáhala řídit Policie ČR a v místě doplňování u rybníka členky našeho SDH. Po uhašení jednotkou z Dobříše, které jsme pomáhali rozvinovat hadice, jsme ještě požářiště prolili vodou z naší CAS 25 a poté hlídali spáleniště do 055.

Ze zásahové jednotky se zúčastnili: Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Tomáš Souček, Radek Soběslavský, Pavel Mikyska, Zdeněk Barták a Roman Wiedermann

Ze členů SDH se zúčastnili: Tomáš Jirotka, Luboš Souček ml., Kuba Barták, Katka Bartáková, Zuzka Bartáková, Ilona Housková, Katka Housková, Jarka Součková, Romana Černá a Helena Wiedermannová.

Fotky od Katky Houskové (5x):

Další fotky od Kuby Bartáka (18x):

Další fotky od Zuzky Bartákové (5x):

 

26. 2. 2015 – Zásah při požáru sazí v komíně

26. 2. 2015 v dopoledních hodinách došlo k vzplanutí sazí v komíně rodinného domu ve Velké Hraštici. Po příjezdu našich členů zásahové jednotky byl odstraněn žhavý popel a pozůstatky ohně v kamnech. Zbytek sazí v komíně samovolně vyhořel pod dohledem našich zasahujících hasičů. Na místo zásahu dorazila i jednotka ZHS Dobříš a vše zdokumentovala.

Z naší jednotky se zúčastnili Luboš Souček a Radek Souček.