Archiv rubriky: Soutěže 2016

24. 9. 2016 – POHÁR STAROSTY – LIBČICE dospěláci

V sobotu 24. 9. se konala v Libčicích požární soutěž „O putovní pohár starosty obce Libčice„.

Ráno jsme vyrazili spolu s dětmi jako technické zázemí a zůstali až do odpoledne na soutěž dospěláků. Naše holky se sešly v plné sestavě, za to u chlapů to byla bída. Mužské družstvo jsme museli doplnit o tři něžnější polovičky. Naše časy při útocích nebyly vůbec špatné a trochu nám to pokazila tradiční doplňková soutěž „Štafeta savců“. Holky pily třetinky piva a asi mají více natrénováno. Chlapy se s tím hodně prali, ale z boje neutekli. Na příští rok budeme muset nasadit silnější a trénovanější kusy. 🙂

FOTO A VIDEO

Další fotky a video

Technická podpora a soutěžní družstva:

Družstvo ženy:
Pravý proud + štafeta Katka Housková
Levý proud Denisa Svobodová
Rozdělovač Renča Soběslavská
Béčka + štafeta Ilča Housková
Savice Renča Batulková
Koš + štafeta Helča Wiedermannová
Strojník Romča Černá
Družstvo muži:
Pravý proud + štafeta Pavel Popek ml.
Levý proud Katka Housková
Rozdělovač Dan Souček
Béčka + štafeta Roman Wiedermann
Savice Barča Hronová
Koš Helča Wiedermannová
Strojník + štafeta Luboš Souček ml.
Technická
podpora dětí:
Katka Housková Kuba Barták
Lucka Mašková Radek Soběslavský
Renča Batulková  Roman Wiedermann

10. 9. 2016 – Noční soutěž – Velká Hraštice

20160911_161553

10. září se konala noční soutěž v požárním útoku ve Velké Hraštici. Přesto, že většina našich členů byla zrovna celý víkend na Obozu, pár nás zůstalo doma a podařilo se nám sestavit kompletní ženský tým a vyrazit tak soutěžit. Celkem se ve Velké Hraštici sešlo 9 týmů žen a 10 týmů mužů. Kvůli vysokému počtu družstev bylo pořadateli rozhodnuto, že soutěž bude jednokolová. To nám vůbec nevadilo, protože spousta z nás ráno vstávala a vyrážela s našimi dětmi na soutěž do Sloupu. Dostali jsme startovní číslo 2, ihned za domácím družstvem žen. Pak už jsme jen čekali než své útoky předvedou ostatní družstva. Náš útok nevypadal, jak bychom si přáli, nepodařilo se nám nabrat, na trati jsme měli pád a konečný čas byl 38,49 s. Ale nevadí, stejně jsme vyhráli. Pohár za první místo je vážně krásný 🙂

koš – Mirka Měchurová

savice – Renča Batulková

stroj – Romča Černá

béčka – Ilča Housková

rozdělovač – Renča Soběslavská

levý proud – Simča Housková

pravý proud – Katka Housková

20160910_233313 20160911_161621

3. 9. 2016 – Pohár starosty obce Nová Ves pod Pleší

V sobotu jsme se zúčastnili soutěže o pohár starosty obce Nová Ves pod Pleší. Několik členů pomáhalo dopoledne našim dětem se zajištěním útoků. Součástí odpoledních útoků, které začaly s menším zpožděním, byla doplňková soutěž pro celé družstvo. Všichni členové, mimo strojníka, museli proskákat šest položených pneumatik s kelímkem vody. Tu museli vylít do připraveného kýblu a vodou musel poslední člen srazit připravenou plechovku na podstavci. Až potom mohlo celé družstvo vyrazit k útoku. Na soutěži bylo 9 družstev žen a 8 družstev mužů. Naše holky se umístily na 5. místě a muži na 6. místě.

Z našeho sboru se zúčastnili:

Soutěž ženy:

Katka Housková, Renča Soběslavská, Helča Wiedermannová, Jarka Součková, Radka Brožová, Katka Bartáková, Ilča Housková

Soutěž muži:

Radek Souček, Dan Souček, Luboš Souček ml., Pavel Popek ml., Zdeněk Barták, Roman Bičiště, Kuba Barták

Diváci:

Luboš Souček, Radim Souček, Roman Wiedermann, Tomáš Jirotka, Tomáš Souček

Fotky a video 

28. 8. 2016 – 4. ROČNÍK HRAŠTICKÉHO DERBY (dospěláci)

V neděli po obědě jsme se sešli s hasiči z Velké Hraštice k již 4. ročníku hraštického derby dětí v požárním útoku. Soutěžily hlavně děti a dospěláci jim poskytovali technickou podporu. Jako při předchozích derby si po dětech zaběhli útok i narychlo sestavené družstvo žen a mužů. Počasí bylo až moc horké, ale díky stínu stromů nad základnou a dráhou, se to dalo lépe snášet. Medaile si na konec odnesli všichni a děti dostaly balíčky s odměnou. Už se těšíme na další ročník.20160828_160458

FOTKY A VIDEO

Technická podpora a soutěžní družstva:

Družstvo ženy:
Pravý proud Katka Housková
Levý proud Dan Souček
Rozdělovač Miluška Součková
Béčka Lucka Mašková
Savice Helča Wiedermannová
Koš Renča Batulková
Strojník Renča Soběslavská
Družstvo muži:
Pravý proud Pavel Popek ml.
Levý proud Dan Souček
Rozdělovač Kuba Barták
Béčka Roman Wiedermann
Savice Radim Souček
Koš Radek Soběslavský
Strojník Luboš Souček ml.

13. 8. 2016 – Velká Lečice – Memoriál Jeffa Caldy

13. 8. 2016 se náš sbor zúčastnil prvního ročníku Memoriálu Jeffa Caldy, který je věnován tragicky zesnulému kolegovi z SDH Velká Lečice.

Do Velké Lečice jsme vyrazili ve 12:00 hodin, kde byl sraz u restaurace Kocába s hasičskou technikou. Po seřazení se vydala kolona vozidel k památníčku, který vybudovali kamarádi Jeffa Caldy. Po proslovech, slavnostní palbě a pietní minutě ticha se celá kolona vydala na fotbalové hřiště.

Tam jsme rozestavili stan a připravili se na nástup, kde proběhli oficiální formality a vylosování pořadí soutěžících družstev.

Soutěž začínaly ženy a naše holky si vylosovaly druhé startovní místo, které měli i naši muži. Soutěžilo se „po staru“ s rozhazováním hadic. Vše bylo ještě vylepšeno startem jednoho člena družstva, který musel umístit rozdělovač, uložený v přívěsném vozíku, na vyznačené místo. Pak se musel vrátit k vozíku a když se ho dotkl, mohl teprve vyrazit zbytek družstva ze startovní čáry. Všechno vybavení bylo umístěno ve vozíku, pouze mašina byla nenastartovaná na základně. Holky mohly startovat startérem, ale chlapy museli nastartovat pomocí kliky. Pokud se to nepodařilo, ale byl učiněn pokus, mohlo se startovat také startérem. Za to byla penalizace 30 s a pokud nebyl učiněn ani pokus o start s klikou byla penalizace 60 s. K naší smůle se nám nastartovat klikou nepodařilo a museli jsme počítat s 30 s navíc. Naše holky obsadily krásnou 3. příčku a chlapy až 8. místo (viz tabulka níže). Celá soutěž se naštěstí obešla bez zranění, i když nějaká  ta uklouznutí a pády tam byli.

Po odběhnutí všech útoků předvedli dobrovolní hasiči z Mníšku pod Brdy „zásah“ na hořící sud s neznámou látkou a záchranu zraněné osoby.

Celé odpoledne se vydařilo a počasí Velkolečickým krásně vyšlo.

Výsledkové listiny:

ŽENY
Pořadí SDH Čas
1 Velká Lečice 1m 06,34 s
2 Bratřínov 1m 19,47 s
3 Malá Hraštice 1m 26,03 s
4 Velká Hraštice „A“ 1m 35,85 s
5 Nová Ves pod Pleší 1m 36,41 s
6 Bojanovice 1m 57,00 s
7 Velká Hraštice „B“ 2m 23,06 s
MUŽI
Pořadí SDH Čas
1 Horní Hbity 56,25 s
2 Velká Lečice 59,25 s
3 Krámy 1m 04,50 s
4 Velká Hraštice 1m 12,53 s
5 Nová Ves pod Pleší 1m 14,03 s
6 BOBR (Bojanovice-Bratřínov) 1m 20,29 s
7 Malá Lečice 1m 29,41 s
8 Malá Hraštice 1m 48,60 s
9 Mníšek pod Brdy 2m 14,94 s

Z našeho sboru se zúčastnili:

Hlavní rozhodčí:

Ilona Housková

Soutěž ženy:

Katka Housková, Renča Batulková, Renča Soběslavská, Romana Černá, Helena Wiedermannová, Mirka Měchurová, Jarka Součková

Soutěž muži:

Radim Souček, Dan Souček, Luboš Souček ml., Pavel Popek, Zdeněk Barták, Tomáš Jirotka, Roman Wiedermann

Diváci:

Ladislav Kykal, Luboš Souček, Zuzka Bartáková, Katka Bartáková

 

FOTKY

20160813_141708

30. 7. 2016 – Pohár velitele VH

30.7.2016 se konal pohár velitele v sousední Velké Hraštici. Dopoledne byla soutěž pro děti, po obědě pro dospělé. Na tuhle soutěž je pro nás vždycky problém dát družstva dohromady, protože je doba dovolených a většina nás není doma. Dětem se letos podařilo složit pouze jedno mladší družstvo, nikdo z dětí netušil, na který post půjde, přesto všichni zvládli svůj úkol dobře. Jak už je na této soutěži zvykem, vždy je připravená nějaká doplňková disciplína. Pro děti to letos bylo motání toaletního papíru. Šest členů dostalo odmotaný toaletní papír a na výstřel museli všichni papír namotat zpět na ruličku, sedmý člen měl za úkol namotané ruličky navléknout na tyč, teprve potom startoval samotný požární útok. Soutěžilo se na dva pokusy. Naši mladší si nakonec vezli domů pohár za třetí místo, což tedy bylo zároveň i poslední místo, ale nám to náladu nezkazilo 🙂 alespoň jsme si trochu zpestřili prázdniny.

Složení dětí:

koš – Lukášek Šandorka

béčka + céčka – Honza Mařík a Honza Havlíček

rozdělovač – Míša Špírková  a Zuzka Fialová

levý proud – Fanda Havlíček

pravý proud – Martin Souček

Po dětech byla krátká pauza a už začínala najíždět družstva dospěláků. Nám se nakonec podařilo složit družstvo žen i mužů, i když tedy někteří z nás si vyzkoušeli i dosud nepoznané posty 🙂 Tradičně byla doplňková disciplína jízda na rybníku na duši. Za ženy plavala Renča Batulková a druhý pokus zkusila Jarka Součková, která svou jízdu obohatila o perfektní piruetu, aby také diváci měli něco z jízdy 🙂 Za družstvo mužů se do obou pokusů pustil Ondra Měchura. Nakonec skončilo družstvo žen na  5.místě a družstvo mužů na 6.místě.

Ženy:

koš – Jarka Součková

nabírání – Renča Batulková

mašina – Romana Černá

béčka – Miluška Součková (2. pokus Petra Švancarová)

rozdělovač – Káťa Bartáková

levý proud – Zuzka Bartáková

pravý proud – Katka Housková

Muži:

koš – Luboš Souček ml.

nabírání – Kuba Barták

mašina – Luboš Souček st.

béčka – Zdenek Barták

rozdělovač – Radim Souček (2. pokus Katka Housková)

levý proud – Ondra Měchura

pravý proud – Pavel Popek ml.

FOTKY

4. 6. 2016 – Oslavy výročí 115. let od založení sboru v Malé Lečici

V sobotu ještě před obědem jsme vyrazili na oslavy výročí 115. let od založení sboru Malá Lečice.

Když jsme dorazili na místo a chtěli vybalit z auta vše potřebné na útoky, zastavili nás pořadatelé s tím, že soutěžit se bude ve speciální disciplíně, na kterou budeme potřebovat pouze lékárničku. Vyndali jsme tedy pouze stan, stoly a lavice a vybudovali naši základnu.

Na slavnostním nástupu přednesl starosta sboru Malé Lečice Josef Rákosník historii sboru a poděkoval starostce obce Heleně Dufkové za spolupráci s dobrovolnými hasiči. Následovalo předávání vyznamenání. A pak už jsme se dozvěděli, v čem bude spočívat plánovaná „sranda soutěž„. Družstvo se muselo dostat pěšky z „heliportu“ na místo, kde si velitel vylosoval zranění a byl uložen na nosítka. Druhů zranění bylo opravdu dost. Od vyraženého zubu, přes akutní průjem až po onemocnění kapavkou. Na všechna zranění lékárničky soutěžních týmů nestačily, proto se musela družstva dostat k hasičskému vozu domacího sboru, který měl správně vybavenou lékárničku k ošetření. K autu byli vysláni dva členové družstva a to pouze přes rozvodněnou Kocábu, po dvou natažených lanech. Ve studené vodě nakonec skončili všichni mimo domácích, kteří měli svoji lékárničku náležitě vybavenou a jejich veliteli pomohl lék Prostamol Uno na akutní problém s prostatou. 🙂 Po získání léku už mohli oba mokří členové spolu se zbytkem družstva ošetřit velitele a odnést ho na nosítkách k „heliportu, kde si ho vyzvedl vrtulník„. Sranda soutěž se povedla a všichni se pořádně pobavili výkony soutěžících.

V každém případě naše smíšené družstvo žen se umístilo na skvělém 2. místě a naši muži skončili těsně za medailí na krásném 4. místě.

Počasí bylo pro takovou to sranda soutěž jako dělané.

Smíšené družstvo žen:

Renča Batulková, Romana Černá, Helena Wiedermannová, Jarka Součková, Radek Souček, Roman Bičiště, Roman Wiedermann

Muži A-team:

Luboš Souček ml., Štěpán Souček, Ondra Měchura, Pavel Popek ml., Kuba Barták

Oslav se ještě zúčastnili: náš starosta Ladislav Kykal, velitel Radim Souček, místostarosta Luboš Souček, Zdeněk Barták a Katka Bartáková

Mala Lecice 115 let

14. 5. 2016 – Okrsková soutěž v požárním sportu

V sobotu 14. 5. 2016 se konala soutěž v požárním sportu 22. okrsku. Zúčastnily se sbory Velké Hraštice, Malé Hraštice, Velké Lečice a Nové Vsi pod Pleší. Z časových a organizačních důvodů proběhla soutěž dětí i dospělých v jeden den.

Přípravy začaly s týdenním předstihem, když jsme přivezli překážky a kladiny z Nové Vsi pod Pleší. Bariéry jsme museli upravit podle nových propozic soutěže.

Ve čtvrtek jsme připravili a rozměřili překážkovou dráhu. V pátek jsme navozili proviant a vybavení na občerstvení soutěžících a návštěvníků. Zároveň s tím proběhlo rozdělení rozhodčích na jednotlivé posty a jejich proškolení.

V sobotu brzo ráno a v plné síle jsme vyrazili na hlavní část soutěžního dne. Postavili jsme stany pro hosty, štáb soutěže a velký slunečník pro ozvučení. Roztopili jsme gril na klobásy a naložené maso, zprovoznili pípy na pivo a malinovou limonádu. Ve stánku u tribuny prodávaly naše děvčata párky v rohlíku, kávu a drobné cukrovinky.

Soutěž začala v 9:00 hodin nástupem dětí a následnými útoky. Po útocích pokračovaly děti ve dvojicích na překážkách. Když doběhli poslední soutěžící, vyhlásil štáb soutěže výsledky v jednotlivých kategoriích, a my jsme se pomalu začali připravovat na soutěže dospěláků.

Odpoledne ve 13:00 hodin se rozeběhla soutěž dospělých. Po nástupu odstartovala soutěž v překážkách jednotlivců. Od nás se zúčastnili Štěpán Souček, Dan Souček a Pavel Popek ml. Pak následovaly požární útoky, kde jsme měli postavená dvě družstva mužů a jedno družstvo žen. Všechna tři družstva obsadila ve svých kategoriích druhá místa.

Počasí nám přálo a celá soutěž se obešla bez vážných úrazů.

Výsledková listina
Výsledková listina

Okrsková soutěž – foto 1

Okrsková soutěž – foto 2