Archiv rubriky: Akce 2017

3. 12. 2017 – Rozsvícení vánočního stromu

První adventní neděli 3. 12. 2017 pořádala Obec Malá Hraštice spolu s dobrovolnými složkami rozsvícení vánočního stromu před obecním úřadem.

I náš sbor se na této akci aktivně účastnil. Už v týdnu jsme postupně vyklidili hasičskou zbrojnici a připravili tak důstojné zázemí slavnostního podvečeru. V uklizené zbrojnici bylo připraveno místo pro jarmark výrobků dětí ze školní družiny, ozvučení a výdej studených i teplých nápojů. Čaj a svařené víno měli na starosti hasiči z Velké Hraštice, pivo a limonádu naopak my. Před zbrojnicí jsme postavili stany a stoly pro pohoštění a osvětlení prostoru na večer. Postarali jsme se i o grilované klobásy a párky. V rámci bezpečnosti prvních hostů a dětí jsme vyslali regulovčíky dopravy na hlavní silnici. Děti ze školy měly připravené hudební vystoupení.

Přípravy pro nás začaly už dopoledne a pokračovaly i po obědě ve 14:00 hodin. Slavnostní rozsvícení bylo naplánováno v 16:00 hodin po projevu starostky obce. Po odchodu posledních hostů, kolem 18:00 hodiny, jsme začali s úklidem celého zázemí.

28. 11. 2017 – Ocenění vedoucích mládeže

28. 11. 2017 – Vedoucí přípravek malých hasičů si dnes na Krajském úřadu Středočeského kraje převzali z rukou středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové a radního pro oblast bezpečnosti a ICT Roberta Bezděka (oba Ano 2011) ocenění za svou činnost s dětmi a dorostem.

Za  náš sbor dostala ocenění vedoucí mládeže Katka Housková.

OBROVSKÁ GRATULACE!!!

Celý článek k přečtení zde.

2. 12. 2017 – Mikulášská nadílka

V sobotu jsme od 14. hodin pořádali tradiční Mikulášskou nadílku pro děti. Pro nás vše začalo už mnohem dříve samotnými přípravami ať balíčků tak i přípravou sokolovny. Přichystali jsme ozvučovací aparaturu, kterou naši nový mladí moderátoři pořádně otestovali.

V kuchyni si pak děvčata připravily nějakou tu mlsotu a párky pro děti i pro dospělé. Ve výčepu jsme měli pro tatínky naražené pivo a pro děti točenou malinovku. Nechyběli ani džusy a Coca-cola. První návštěvníci začaly chodit už ve 13.30.

O zábavu bylo postaráno i díky soutěžím. Jednou z oblíbených je „obíhačka“ okolo židlí, kdy je o jednu židli méně než „obíhačů„. Protože byl o tuto soutěž velký zájem byly děti rozděleny na tři skupiny. Další soutěž byla slalom se lžící i pingpongovým míčkem mezi židlemi. Poslední soutěží bylo slepování papírového řetězu. Holky porazily kluky o dobrý metr slepeného řetězu. V 16. hodin se přiřítila horda čertů a za nimi Mikuláš s andělem, kteří měli připraveno pro děti 100 balíčků. Ty se všechny rozdaly za odrecitování básničky nebo zazpívání písničky. 

Během rozdávání balíčků se nám stala nehoda na toaletách kvůli ucpanému odpadu. A proto jsme museli celou Mikulášskou nadílku ukončit z hygienických důvodů dříve.

Doufáme, že to děti a rodiče moc neodradilo a příští rok přijdou zase. My už se těšíme.

 

FOTO A VIDEO

2. 9. 2017 – POSEZENÍ HASIČŮ

Po soutěži v Nové vsi pod Pleší jsme uspořádali posezení hasičů, včetně naší mládeže a symbolicky tak zakončili uplynulé prázdniny. K pohoštění holky napekly sladké řezy a na posilněnou jsme grilovali vepřové a kuřecí steaky a nějakou tu klobásku. Zapili to troškou piva a děti malinovkou. Velice nás potěšila účast i hasičských seniorů. Popovídali jsme si v přátelské atmosféře a zase utužili tu naší hasičskou partu.

Této akce se zúčastnili:

Katka Housková, Helča Wiedermannová, Jarka Součková, Katka Bartáková, Věra Kykalová, Miloslava Rambousková, Hana Matějková, Miluška Součková, Jana Šimáčková, Andrea Radová, Lucka Mašková, Magda Geršiová, Jitka Malíková

Radim Souček, Radek Souček, Dan Souček, Luboš Souček ml., Zdeněk Barták, Martin Jech, Roman Bičiště, Kuba Barták, Luboš Souček, Radek Soběslavský, Roman Wiedermann, Ladislav Kykal, Zdeněk Matějka, Václav Šimáček

Matěj Souček, Martin Souček, Adriana Součková, Janďa Soběslavská, Hanďa Soběslavská, Klárka Wiedermannová, Kačka Wiedermannová, Lucka Wiedermannová, Denisa Svobodová, Filip Kameník, Lenka Kameníková, Verča Votavová, Míša Špírková, Anetka Nesměráková.

 

FOTO

3. 6. 2017 – Dětský den

V sobotu 3. 6. 2017 byl pořádán obecním úřadem Malé Hraštice ve spolupráci s občanskými složkami Dětský den s tématem Středověký dětský den.

Náš sbor se zhostil hned několika úkolů. Zajišťovali jsme ozvučení, stavbu skákacích hradů, výdej zmrzliny a pět stanovišť na trase. Tentokrát vedla jinudy než v předchozích letech. Začínalo se u vodárny v Malé Hraštici a pokračovalo se směrem do Velké Hraštice, kde bylo na návsi zakončení celého dětského odpoledne. Na stanovišti pradlenek musely děti vyprat a pověsit prádlo. Kořenářky daly dětem za úkol shazovat kuželky míčky, u kováře zatloukaly hřebíky a bílým paním přenášely kelímky s vodou.  

Hlavním bodem celého odpoledne byla ukázka historického středověkého souboje. Jedním z rytířů byl i jeden z našich členů. Ti nám před začátkem souboje představili novou vlajku Malé a Velké Hraštice, s heraldickým výkladem jednotlivých symbolů.

Celkově se z našeho sboru na přípravě dětského dne podílelo
20 členů. Na dětský den dorazilo 100 dětí s doprovodem rodičů. Kolem páté hodiny se začalo s postupným úklidem skákacích hradů, stanovišť a hudební aparatury.

Počasí nám letos přálo a těšíme se na příští rok.

Zúčastnili se: Romana Černá, Lída Součková, Petra Mikysková, Mirka Měchurová, Helča Wiedermannová, Renča Batulková, Katka Housková, Zuzka Bartáková, Petra Švancarová, Radim Souček, Radek Souček, Štěpán Souček, Dan Souček, Luboš Souček, Pavel Popek, Pavel Popek ml., Pavel Mikyska, Martin Jech, Radek Soběslavský, Roman Wiedermann

 

DALŠÍ FOTKY A VIDEO

22. 4. 2017 – Kontrola techniky

Odpoledne, po brigádě na sběr starého železa, jsme provedli kontrolu techniky po zazimování v hasičské zbrojnici. Nastartovali a zahřáli jsme kalové čerpadlo a elektrocentrálu. Vše nastartovalo bez problémů. Znovu jsme vyzkoušeli stojanová LEDková osvětlení a vyzkoušeli jsme jejich připojení k elektrocentrále. Vše jsme předvedli členům zásahové jednotky, kteří nebyli přítomní při poslední kontrole techniky. Přezkoušeli jsme nabití a funkčnost vysílaček a svítilen. Potom jsme se přesunuli do haly za nádražím, kde jsme zkontrolovali zásahové vozidlo.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Dan Souček, Štěpán Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Zdeněk Barták, Pavel Popek, Radek Soběslavský, Pavel Mikyska, Roman Bičiště a Roman Wiedermann

 

22. 4. 2017 – Sběr starého železa

22. 4. 2017 – jsme se sešli ráno v 830před hasičárnou k plánované brigádě na sběr starého železa. Přišlo nás celkem 15 chlapů. Vyrazili jsme pro techniku a začali sbírat železo od nádraží směrem do obce. Už od rána nám nepřálo počasí a pěkně jsme za celé dopoledne promokli.
I když se to z počátku nezdálo, odvezli jsme nakonec 3 plné plaťáky za traktorem a 4 multikáry. Se sběrem jsme skončili kolem poledne. Po vydatném a zaslouženém obědě a proškolení zásahové jednotky (viz další příspěvek). Odvoz svozovým autem sběrných surovin proběhl až v pondělí 24. 4. 2017.

Děkujeme všem, kteří nám darovali staré železo.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Dan Souček, Štěpán Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Zdeněk Barták, Kuba Barták, Pavel Popek, Radek Soběslavský, Pavel Mikyska, Tomáš Jirotka, Martin Jech, Roman Bičiště a Roman Wiedermann.