Archiv rubriky: Zásahy 2018

1. 12. 2018 – První advent

Naše zásahová jednotka byla požádána o pomoc při slavnostní akci „Společné zastavení a prožití prvního adventního víkendu„, kterou pořádala Pekárna a cukrárna Stáňa, Restaurace U Kapličky ve spolupráci se Základní a Mateřskou školou Malá Hraštice a Obecním úřadem Malá Hraštice. 

Pomoc spočívala v regulování dopravy na silnici II/116 mezi Malou Hrašticí a Novým Knínem a vytvoření bezpečnostní uzávěry při závěrečném ohňostroji.

Akce se zúčastnili: Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček ml., Pavel Popek, Roman Wiedermann

27. 10. 2018 – Čerpání bazénu

27. 10. 2018 jsme čerpali vodu z bazénu. Týden před tím byla naše zásahová jednotka oslovena o pomoc při odčerpání bazénu občanem Malé Hraštice. V 9:45 jsme se sešli u hasičské zbrojnice. Připravili a naložili jsme hadice, přejezdy a kalové čerpadlo do aut. Po příjezdu na místo jsme roztáhli hadice a umístili na komunikaci přejezdy. Čerpat jsme začali v 10:15 a vodu jsme odváděli na louku pomocí 10 hadic B. V 10:50 byl bazén celý vyčerpaný. Potom došlo na úklid použitých prostředků, které jsme potom odvezli zpátky do zbrojnice.  Celá akce končila v 11:15.

Ze zásahové jednotky se zúčastnili: Radim Souček, Luboš Souček, Roman Bičiště, Radek Soběslavský a Roman Wiedermann

Ze sboru pomáhali: Dan Souček a Filip Staněk

 

Použitá technika: kalové čerpadlo Heron, 2 savice, 10 hadic B,
2 přejezdy, soukromá osobní vozidla

  

2018 – Námětové cvičení

V neděli 7.10.2018 bylo nahlášeno prověřovací cvičení, které se hlavně zaměřovalo na komunikaci mezi jednotkami, připravenost a akceschopnost členů jednotek. Celá akce se připravovala s dostatečným předstihem během dvou schůzek s veliteli a strojníky všech zúčastněných sborů. Cvičení se zúčastnili jednotky z Malé a Velké Hraštice, z Velké Lečice a z Nové Vsi pod Pleší.

Vše bylo domluveno i s operačním střediskem v Kladně, které nám bohužel ostrý poplach nakonec nenahlásilo. Velitel okrsku, v 10:03 hodin, založil kontrolovaný požár látek přírodního charakteru na vytypovaném místě, kde měl dostatečnou zásobu hasebních prostředků v záloze. Poté oznámil velitelům jednotek zásah v dané lokalitě. Velitelé svolali své jednotky a nahlásili výjezdy k zásahu. Tím se vše komplikovalo a nastali trochu zmatky.

Naše jednotka vyhlašovala poplach v 10:05.  V 10:15 jsme už odjížděli z parkovacího místa v hale u nádraží s naší CAS 25. Příjezd na místo požáru byl v 10:23 a o dvě minuty později jsme už hasili požár. Jako první na místo dorazila jednotka z Nové Vsi a my už jen prolili požářiště vodou. V rámci cvičení jsme ještě doplňovali vodu do cisterny, kterou nám pomocí dálkového vedení (cca 400 m) dopravily jednotky Velké Hraštice a Velké Lečice z požární nádrže ve Velké Hraštici. Po úklidu použitého vybavení jsme odjížděli na základnu  v 11:05.

Na konci celého cvičení velitel okrsku vše zhodnotil a ukončil prověřovací cvičení.

Ze zásahové jednotky se zúčastnili: Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Tomáš Souček Pavel Popek ml. a Roman Wiedermann

Použitá technika: CAS 25

 

19.7.2018 – Pomoc u dopravní nehody

Ve čtvrtek 19.7.2018 ve 21:18 jsme na výzvu Policie ČR řídili a odkláněli dopravu na komunikaci mezi Malou Hrašticí a Novým Knínem. V hraštických stráních uvízl kamion a silnice se stala neprůjezdnou. Naše jednotka byla umístěna na konci Malé Hraštice, kde jsme zaparkovali cisternu se zapnutými majáky. Po příjezdu hasičského vyprošťovacího jeřábu z Benešova jsme doprovodili řidiče k místu nehody na obhlídku situace. Díky nepřístupnému terénu a komplikované situaci byl jeřáb odvolán. Poté vyzvala Policie ČR Správu silnic o umístění dopravního značení zákazu vjezdu a vytyčení objížďky. Po příjezdu pracovníku Správy silnic byl náš výjezd ukončen v 00:25. 

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Radek Soběslavský, Pavel Popek a Roman Wiedermann.

18. 4. 2018 – ZÁSAH U POŽÁRU

Dnes v 15:54:37 byl vyhlášen HZS Středočeského kraje I. stupeň poplachu, přes nový oznamovací systém FIREPORTAL. 

Bylo oznámeno, že hoří tráva na poli u železničního přejezdu u novostaveb směrem na Novou Ves pod Pleší.

Na místo byla vyslána kromě naší jednotky ještě jednotka SDH z Nového Knína a jednotka HZS z Dobříše. Po příjezdu na místo s naší CAS 25 Škoda jsme ihned začali s hašením z děla i z proudnice. Požár jsme dostali pod kontrolu po pár minutách. Pak následovalo prolití celého požářiště vodou. Profesionálové z Dobříše vše ještě zkontrolovali a celý zásah byl ukončen  v 16:50.

My jsme pak ještě doplnili a zaparkovali cisternu.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Radek Soběslavský, Pavel Popek, Pavel Popek ml., Pavel Mikyska a Roman Wiedermann.

12. 4. 2018 – Zásah u požáru

Dnes v 15:09:43 byl vyhlášen HZS Středočeského kraje I. stupeň poplachu, přes nový oznamovací systém FIREPORTAL. 

Bylo oznámeno, že hoří tráva za plotem na louce, v blízkosti chaty za nádražím směrem k vodárně.

Na místo byla vyslána kromě naší jednotky ještě jednotka SDH z Nového Knína a jednotka HZS z Dobříše. Po příjezdu na místo s naší CAS 25 Škoda jsme ihned začali s hašením z děla i z proudnice, protože kvůli větru hrozilo rozšíření požáru. Požár jsme dostali pod kontrolu po pár minutách. Pak následovalo prolití celého požářiště vodou. Profesionálové z Dobříše vše ještě zkontrolovali a celý zásah byl ukončen  v 16:00.

My jsme pak ještě doplnili a zaparkovali cisternu.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Tomáš Souček, Radek Soběslavský, Pavel Popek ml. a Roman Wiedermann.

 
 
 

1. 1. 2018 – první zásah

Na Nový rok chvíli po půlnočním přípitku v 0:37 hodin dostal velitel zprávu od dispečinku o požáru kontejneru v naší obci. Hned jsme vyrazili k požáru. Protože máme cisternu zazimovanou a bez vody, plnili jsme úlohu řízení dopravy. Na místo po nás dorazili dobrovolní hasiči z Nového Knína a pak i profesionálové z Dobříše. Po uhašení kontejneru a zkontrolování místa požáru byl zásah ukončen v 1:38 hodin.

Při zásahu byli použity vysílačky, dopravní kužele, reflexní vesty a svítilny.

Zúčastnili se: Radim Souček,  Pavel Popek a Roman Wiedermann.

VIDEO