Archiv rubriky: Akce 2018

Mikulášská nadílka 2018

2. 12. 2018 – letos jsme mimořádně konali Mikulášskou nadílku v neděli.

V 10:00 hodin začala příprava sálu uspořádáním stolů, židlí a výzdobou. Přivezli jsme občerstvení a balíčky pro děti. Mezitím si DJ připravil hudební aparaturu.

Dětem jsme letos přichystali pár překvapení. Hned u vstupu je přivítal jeden strašlivý pekelník a další na ně čekal hned za vstupem s Pekelnou knihou hříchů. Do té mohli rodiče nahlásit nějaké ty lumpárny svých ratolestí. Po zapsání do knihy dostalo každé děcko od čerta červené razítko na ruku. Pro děti byli připravené soutěže za odměny. Pak už se jen čekalo na příchod čertů, Mikuláše a anděla. Za přednesení básničky nebo za zazpívání písničky dostali děti od Mikuláše balíček se sladkostmi.

I když byli plakáty vyvěšeny skoro s měsíčním předstihem, dorazilo k našemu nemilému překvapení málo dětí. Doufáme, že příští rok to bude s účastí lepší.

Nadílka končila úklidem sálu.

Školení velitelů družstev a strojníků 2018

O víkendu 16. – 18. 11. 2018 proběhlo v Petrovicích u Sedlčan školení: Kurz V40 E pro nové velitele kategorie JPO III a V a Kurz S16 pro nové strojníky kategorie JPO V

Kurz pro velitele byl podmíněn úspěšným absolvováním 16-ti hodinového E-learningového kurzu, které muselo být ukončeno před začátkem samotného kurzu. Školení pak probíhala od pátku od 15:00 do 18:00 a v sobotu od 8:00 do 17:00. V neděli se začínalo také v 8:00 a končilo závěrečným test ve 14:00.

Kurz strojníků probíhal od soboty od 8:00 do 17:00. V neděli se také začínalo od 8:00 a končilo závěrečným testem ve 14:00.

Kurzu na nové velitele se zúčastnil Roman Wiedermann a kurzu na nové strojníky Luboš Souček ml. a Pavel Popek ml.

Všichni tři závěrečné testy zvládli a OSH Příbram bude vystavovat a odesílat osvědčení o způsobilosti na Obecní úřad.

V sobotu nám pro zpestření předvedli Petrovičtí novou zásahovou cisternu a dopravní automobil.

10.11.2018 – pomoc u výlovu rybníka

Naše jednotka byla oslovena spolkem rybářů, kteří nás poprosili o naplnění kádí při výlovu rybníka Dolejšák. První pokus s plovoucím čerpadlem se moc nepovedl, protože ve vypuštěném rybníce bylo pouze 10 cm vody a nasávali jsme do kádí spíše bahno než vodu. Proto jsme použili vodu v naší CAS 25, které byla původně také čerpána z rybníku. Cisternu jsme nakonec vyprázdnili celou a následně jí doplnili, pro další akceschopnost, v nádrži ve Velké Hraštici.

28. 10. 2018 – slavnostní položení věnce

V neděli 28. 10. 2018 se slavil státní svátek – Den vzniku samostatného Československa. Letos to bylo o to víc jubilejní, protože se slavilo 100 let. 

Náš sbor toto výročí uctil slavnostním položením věnce a minutou ticha u pomníku padlým obětem obou světových válek. 

K slavnostním položení jsme se sešli ve 12:45 hodin u zbrojnice a ve 13:00 jsme vyrazili pochodem k pomníku. Po položení věnce si vzal slovo starosta sboru p. Kykal a pronesl proslov.

Akce se zúčastnili: Ladislav Kykal, Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Daniel Souček, Martin Souček, Filip Staněk, Tomáš Jirotka, Pavel Popek ml., Radek Soběslavský, Matin Jech, Jakub Barták, Lucka Mašková, Miluška  Součková, Helča Wiedermannová, Klára Wiedermannová, Katka Wiedermannová, Lucka Wiedermannová, Roman  Wiedermann

 

28. 4. 2018 – SBĚR STARÉHO ŽELEZA

28. 4. 2018 – jsme se sešli ráno v 830před hasičárnou k plánované brigádě na sběr starého železa. Přišlo nás celkem 15 chlapů. Vyrazili jsme pro techniku a začali sbírat železo od nádraží směrem do obce. Letos, oproti loňsku, nám přálo počasí.
I když se to z počátku nezdálo, odvezli jsme nakonec 4 plné plaťáky za traktorem a 6 multikáry.  Při druhé jízdě s plaťákem se  nám povedlo píchnout gumu u traktoru, takže jsme museli použít druhý traktor. Se sběrem jsme skončili kolem poledne. Po vydatném a zaslouženém obědě jsme ještě nařezali a naštípali dřevo do zásoby pro děti do hasičárny. Odvoz svozovým autem sběrných surovin proběhl až v pondělí 2. 5. 2018.

Děkujeme všem, kteří nám darovali staré železo.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Dan Souček, Štěpán Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Zdeněk Barták, Kuba Barták, Pavel Popek, Pavel Popek ml., Radek Soběslavský, Tomáš Jirotka, Martin Jech, Filip Staněk a Roman Wiedermann.

FOTKY

 

14. 4. 2018 – okrsková zábava 22. okrsku v sokolovně v Malé Hraštici

V sobotu se konala od 20 hodin Hasičská zábava 22. okrsku v sokolovně v Malé Hraštici. K poslechu i k tanci nám výborně hrála skupina RETRO BAND.  Protože byl náš sbor spolupořadateli, sešli jsme se  už ve 13 hodin k přípravě sálu a tomboly. Do tomboly se sešlo 192 cen od členů i od sponzorů, kterým tímto děkujeme.  Stejně jako minulý rok byl vypraven svozový autobus, který svážel členy a hosty. Trasa autobusu vedla z Nové Vsi pod Pleší přes Velkou Lečici a Velkou Hraštici k sokolovně. Na zábavu dorazilo pouhých 61 hostů, takže prostoru na tancování bylo dost. Na parket vyrazili tanečníci hned v polovině první série a končili s kapelou ve 2:15 ráno. Svozový autobus pak ve 2:30 hodiny ráno odvážel hosty zpět po obrácené trase. I přesto, že bylo málo hostů, tak jsme si zábavu náležitě užili.

24. 3. 2018 – Školení zásahové jednotky

V sobotu 24. 3. 2018 vyhlásil velitel školení zásahové jednotky. Ráno jsme se v 9:00 hodin sešli  v hasičské zbrojnici. Nastartovali a vyzkoušeli jsme obě mašiny, elektrocentrálu a kalové čerpadlo. Zkontrolovali jsme nabití svítilen a vysílaček. Od obecního úřadu jsme dostali mapu obce s vyznačenými hydranty, kterou jsme pověsili na vnitřní stranu vrat. 

Z haly u nádraží vyzvedli strojníci zazimovanou cisternu, kterou jsme také zkontrolovali a naplnili. Vyzkoušeli jsme i plovoucí čerpadlo. Přes zimu se v úložném prostoru zabydlely myši a rozkousaly jednu hadici, která je na odpis. 

Po kontrole techniky následovalo školení, na kterém nám velitel zopakoval teorii.

Naše jednotka se rozšířila o dva členy Pavla Popka ml.  a Luboše Součka ml.

Školení skončilo ve 13:00 hodin.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Štěpán Souček, Luboš Souček, Tomáš Souček, Luboš Souček ml., Pavel Popek, Pavel Popek ml., Radek Soběslavský, Pavel Mikyska, Martin Jech, Roman Wiedermann

28. 1. 2018 – ZVANÍ NA HASIČSKÝ PLES SDH MALÁ HRAŠTICE

V neděli od 10:00  jsme chodili zvát spoluobčany Malé i Velké Hraštice na náš hasičský ples. Celou obec máme rozdělenou na čtyři úseky a po dvojicích zveme dům od domu. Někde nám neotevřeli vůbec, někde otevřou ze zvědavosti a někde na nás vyloženě čekají a mají připraveno i malé pohoštění nebo něco na zahřátí. Letošní počasí bylo docela chladné a větrné. Končíme většinou až kolem třetí hodiny odpoledne. 

Zvaní se zúčastnili:

Radek Souček, Roman Wiedermann, Štěpán Souček   – úsek Velká Hraštice

Roman Bičiště, Tomáš Jirotka                  – úsek Malá strana

Radim Souček, Pavel Popek st.                – úsek Střed

Martin Jech, Radek Soběslavský          – úsek Nádraží