Archiv rubriky: Soutěže 2018

27. 5. 2018 – OKRSKOVÁ SOUTĚŽ V POŽÁRNÍM SPORTU v Nové Vsi pod Pleší

V neděli 27. 5. 2018 se konala v Nové Vsi pod Pleší soutěž v požárním sportu 22. okrsku. Zúčastnily se sbory Velké Hraštice, Malé Hraštice, Velké Lečice a Nové Vsi pod Pleší.

Dopoledne v 9:00 hodin se rozeběhla soutěž dospělých. Po nástupu odstartovala soutěž v překážkách jednotlivců. Náš sbor zastupovalo mladé trio ve složení Luboš Souček ml., Filip Staněk a Pavel Popek ml. Pak následovaly požární útoky, kde jsme měli postavené jedno družstvo mužů a jedno družstvo žen. Holky obsadily 1. místo a chlapi 4. místo.

Počasí nám přálo a celá soutěž se obešla bez úrazů.

1. 9. 2018 – POHÁR STAROSTY OBCE NOVÁ VES POD PLEŠÍ

V sobotu jsme se zúčastnili soutěže o pohár starosty obce Nová Ves pod Pleší. Několik členů pomáhalo dopoledne našim dětem se zajištěním útoků. Letos nám v Nové Vsi vůbec nepřálo počasí a tak byly zrušeny všechny doplňkové soutěže. Na soutěži bylo 5 družstev žen a 5 družstev mužů. Naše holky se umístily na 3. místě a muži na 5. místě.

Z našeho sboru se zúčastnili:

Soutěž ženy:

Ilča Housková, Renča Soběslavská, Helča Wiedermannová, Jarka Součková, Lucka Mašková, Denisa Svobodová, Luboš Souček ml.

Soutěž muži:

Luboš Souček ml., Dan Souček, Pavel Popek ml., Kuba Barták, Filip Staněk, Radek Soběslavský, Roman Bičiště

Diváci:

Luboš Souček, Radim Souček, Roman Wiedermann (časomíra)

FOTKY

8. 9. 2018 – 11. ROČNÍK NOČNÍ SOUTĚŽ VE VELKÉ HRAŠTICI

V sobotu jsme se zúčastnili 11. ročníku noční soutěže ve Velké Hraštici. V 19:15 jsme dorazili se stanem a vybavením do Velké Hraštice na náves. Sešlo se nás méně než vloni  a tak jsme mohli postavit jedno družstvo kluků a jedno družstvo holek. Ve 21:00 po nástupu a instruktáži ohledně soutěže jsme si vylosovali pořadí, kluci si vytáhli 3. a holky 2. startovní místo. Organizace byla opět perfektní, vše se odehrávalo ve svižném tempu a útoky šly rychle za sebou. Celkem se zúčastnilo 11 družstev žen a 13 družstev mužů. Na to, že někteří běželi noční poprvé, tak jsme si ostudu určitě neudělali. Ve velké konkurenci družstev z Brdské ligy skončily holky na 7.  místě a kluci na 11. místě.

Z našeho sboru se zúčastnili:

Soutěž ženy:

Romča Černá, Helča Wiedermannová, Jarka Součková, Renča Soběslavská, Luboš Souček ml., Radka Brožová, Denisa Svobodová

Soutěž muži:

Luboš Souček ml., Kuba Barták, Roman Wiedermann, Štěpán Souček, Dan Souček, Pavel Popek ml., Filip Staněk

Diváci:

Lucka Mašková, Radim Souček, Luboš  Souček, Radek Souček, Radek Soběslavský

FOTKY A VIDEO

18. 8. 2018 – VELKÁ LEČICE – 3. ROČNÍK MEMORIÁLU JEFFA CALDY

18. 8. 2018 se náš sbor zúčastnil třetího ročníku Memoriálu Jeffa Caldy, který je věnován tragicky zesnulému kolegovi z SDH Velká Lečice.

Do Velké Lečice jsme vyrazili až ve 13:00 hodin na místo požárních útoků na fotbalové hřiště. Pietní kolony jsme se letos nestihli zúčastnit.

Letos jsme stan nestavěli, protože jsme vybrali strategické místo ve stínu na druhé straně hřiště.  Po nástupu, proběhli oficiální formality a vylosování pořadí soutěžících družstev.

Soutěž začínaly ženy a naše holky si letos vylosovaly 4. poslední startovní místo. Chlapy nastoupili také se startovním číslem 4. Soutěžilo se tradičně jak je v Lečici zvykem s rozhazováním hadic. Vše bylo ještě vylepšeno startem jednoho člena družstva, který musel umístit rozdělovač, uložený v přívěsném vozíku, na vyznačené místo. Pak se musel vrátit k vozíku a když se ho dotkl, mohl teprve vyrazit zbytek družstva ze startovní čáry. Všechno vybavení bylo umístěno ve vozíku, pouze mašina byla nenastartovaná na základně. Holky mohly startovat startérem, ale chlapy museli nastartovat pomocí kliky. Pokud se to nepodařilo, ale byl učiněn pokus, mohlo se startovat také startérem. Za to byla penalizace 30 s a pokud nebyl učiněn ani pokus o start s klikou byla penalizace 60 s. Bohužel ani letos nebyla naše PPS 12 uzpůsobená na startování klikou a proto jsme museli počítat s 30 s navíc. Naše holky obhájily krásnou 2. příčku a chlapy až 8. místo (viz tabulka níže, zase penalizace 30s za nenastartování klikou). Pokud bychom tuhle penalizaci nedostali, tak jsme byli také na 2. místě, pouhou 1 vteřinu za domácím týmem.  

Celé odpoledne se vydařilo a počasí Velkolečickým krásně vyšlo.

Výsledkové listiny:

ŽENY    
Pořadí SDH Čas
1 Velká Hraštice 1m 15 s
2 Malá Hraštice 1m 23 s
3 Nová Ves pod Pleší 1m 34 s
4 Řevnice 1m 35 s
     
MUŽI    
Pořadí SDH Čas
1 Velká Lečice 1m 03 s
2 Nová Ves pod Pleší „A“ 1m 07 s
3 Velká Hraštice 1m 08 s
4 Krámy 1m 11 s
5 Mníšek pod Brdy 1m 12 s
6 Senešnice 1m 22 s
7 Řevnice 1m 24 s
8 Malá Hraštice 1m 34 s
9 Nová Ves pod Pleší „B“ 1m 47 s

Z našeho sboru se zúčastnili:

Soutěž ženy:

Ilča Housková, Simča Housková, Renča Soběslavská, Helena Wiedermannová, Jarka Součková, Lucka Mašková a jedna půjčená z Lečic

Soutěž muži:

Radim Souček, Dan Souček, Luboš Souček ml., Roman Wiedermann, Filip Staněk, Pavel Popek ml., Kuba Barták

FOKY A VIDEO

23.6.2018 – 130. výročí SDH Nová Ves pod Pleší – dospěláci

22. 6. – 23. 6. 2018 slavili kolegové z SDH Nová Ves pod Pleší výročí 130 let od založení sboru. V pátek na slavnostní schůzi proběhlo shrnutí dosavadní činnosti sboru a předávání čestných ocenění a medailí. Za náš sbor se zúčastnilo 5 členů.

V sobotu oslavy pokračovaly dopoledním průvodem a kolonou hasičské techniky. Průvod se zastavil u památníku padlých ve světových válkách, kde byl položen věnec a stála čestná stráž. Pak se pokračovalo na fotbalové hřiště. Po slavnostním nástupu jsme připravili zázemí pro naše týmy dětí a dospělých. Po obědě začaly klasické útoky dětí a zároveň útoky dospěláckých kategorií, které byly rozšířeny o doplňkovou soutěž. Dospěláci si svoje pozice při útoku losovali, takže byla docela zábava, kdo si co vytáhne. Strojník pak musel na zahradní kolečko naložit člena, který běžel pravý proud, a projet krátký slalom a teprve potom mohl začít útok.

Po skončení útoků, nástupu a předání cen byla volná zábava, ke které hrála skupina STATIC. Toho jsme se už bohužel nezúčastnili, protože jsme za celý den a odpoledne byli pořádně vyfoukaní a prochladlí. Letos se počasí moc nevyvedlo.

Děti nezklamaly a měly krásná umístění (viz příspěvek od Kačky).

Dospěláci se také nenechali zahanbit a holky skončily na 2. místě a mladší chlapi skončili na 4. místě.

Z našeho sboru se zúčastnili:

Pátek 22. 6. – Slavnostní schůze: Ladislav Kykal, Luboš Souček, Radim Souček, Roman Wiedermann, Helča Wiedermannová

Sobota 23. 6. – Dopoledne průvod: Radim Souček, Roman Wiedermann, Dan Souček, Filip Staněk

Sobota 23. 6. – Soutěž ženy: Renča Soběslavská, Helča Wiedermannová, Jarka Součková, Petra Švancarová, Helča Havlíčková, Radka Brožová, Luboš Souček ml.

Sobota 23. 6. – Soutěž muži: Radim Souček, Luboš Souček ml., Dan Souček, Štěpán Souček, Ondra Měchura, Filip Staněk, Roman Wiedermann

FOTO A VIDEO

Foto a video: Pavel Rada a Roman Wiedermann