Archiv rubriky: Akce 2019

Oslavy 95. let od založení SDH Velká hraštice

V sobotu 15. 6. 2019 slavili naši kolegové a kamarádi z Velké Hraštice 95. let od založení sboru dobrovolných hasičů. Celé slavnostní odpoledne začalo průvodem s vlajkami a věncem, který položili k uctění památky u dveří kostela sv. Zikmunda.

Následovaly projevy starosty sboru, starostky obce a velitele sboru, který zároveň rozdal ocenění členům sboru. Na pódiu potom předvedly své vystoupení děti ze školy a zarecitovaly básničku, které byla přímo složená na členy SDH.

Pak už následovala volná zábava při které vystoupila dechová kapela Úžas. Tu vystřídaly legendární Schovanky. A zbytek podvečeru a noci hrála kapela Retro band. K vidění byla přistavena současná hasičská technika okolních sborů a i historická funkční stříkačka „koňka“. Děti pak využily možnosti zařádit si na skákacích hradech.

Během odpoledne byla předvedena komentovaná ukázka vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla jednotkou dobrovolných hasičů z Dobříše.

Celou sobotu se o všechny hosty postarali členové SDH a každý si přišel na své, ať grilovaným čuníkem, langošem, klobáskou nebo dokonce i točenou zmrzlinou. Je jen škoda, že nepřišlo více hostů podpořit toto krásné odpoledne.

Z našeho sboru se zúčastnili: Helča Wiedermannová, Jarka Součková, Miluška Součková, Kačka Bartáková, Janďa Soběslavská, Klára Wiedermannová, Kačka Wiedermannová, Lucka Wiedermannová, Lucka Mašková, Radim Souček, Roman Wiedermann, Radek Soběslavský, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Dan Souček, Radek Souček, Kuba Barták, Filip Staněk, Roman Bičiště

1. 6. 2019 – DĚTSKÝ DEN

V sobotu 1. 6. 2019 pořádala obec ve spolupráci s občanskými složkami dětský den na téma „Hry minulého století“. Šlo se opět trasou od školy kolem vodárny do Velké Hraštice kde se na závěr konala i retro diskotéka.

Členové našeho sboru se rozmístili na 5 stanovišť .

ČÁRA – klasická čára, ale místo mincí se házelo barevnými podložkami.

CHŮDY A SKÁKACÍ GUMA – zde si mohly děti vyzkoušet chůzi na chůdách a zaskákat si školku mezi nataženou gumou.

KULIČKY – hliněné i skleněné kuličky, důlek a mohly se cvrnkat kuličky.

ŠVIHADLA – skákání přes švihadlo dalo pořádně zabrat

HRADY – a poslední důležité stanoviště bylo hlídání nafukovacích hradů.

Celý dětský den svítilo sluníčko a děti si jej doufáme pořádně užily.

27. 4. 2019 – SBĚR STARÉHO ŽELEZA

27. 4. 2019 – jsme se sešli ráno v 830 před hasičárnou k plánované brigádě na sběr starého železa. Přišlo nás celkem jedenáct chlapů. Vyrazili jsme pro techniku a začali sbírat železo od nádraží směrem do obce. Letos nám sice nepršelo, ale bylo chladněji. I když se to z počátku nezdálo, odvezli jsme nakonec 5 plných plaťáků za traktorem a 7 multikár.  Se sběrem jsme skončili až po 13. hodině.

Odvoz svozovým autem sběrných surovin proběhl až
ve čtvrtek 2. 5. 2019.

Děkujeme všem, kteří nám darovali
staré železo.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Dan Souček, Štěpán Souček, Luboš Souček, Kuba Barták, Radek Soběslavský, Tomáš Jirotka, Martin Jech, Filip Staněk a Roman Wiedermann.

16. 3. 2019 – Brigáda ve zbrojnici

16. 3. 2019 jsme se po brigádě na sázení stromků sešli v hasičské zbrojnici. Nastartovali a vyzkoušeli jsme obě mašiny, elektrocentrálu a kalové čerpadlo. Zkontrolovali jsme nabití svítilen a vysílaček. Z haly u nádraží vyzvedli strojníci zazimovanou cisternu, kterou jsme také zkontrolovali a naplnili. Vyzkoušeli jsme
i plovoucí čerpadlo.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Radek Soběslavský, Tomáš Jirotka a Roman Wiedermann

16. 3. 2019 – Kontrola techniky po zazimování a plnění cisterny

V sobotu 16. 3. 2019 jsme se po brigádě na sázení stromků sešli  v hasičské zbrojnici. Nastartovali a vyzkoušeli jsme obě mašiny, elektrocentrálu a kalové čerpadlo. Zkontrolovali jsme nabití svítilen a vysílaček.

Z haly u nádraží vyzvedli strojníci zazimovanou cisternu, kterou jsme také zkontrolovali a naplnili. Vyzkoušeli jsme i plovoucí čerpadlo. 

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Radek Soběslavský, Tomáš Jirotka, Roman Wiedermann

1. 2. 2019 – HASIČSKÝ PLES SDH MALÁ HRAŠTICE

V pátek 1. 2. 2019 jsme pořádali tradiční hasičský ples SDH Malá Hraštice. S přípravami jsme začínali jako vždy s dostatečným předstihem. Sehnat tombolu a sponzory je už taková samozřejmost a podílí se na ní skoro každý člen. Ve čtvrtek den před plesem jsme připravovali výzdobu sokolovny a stoly s židlemi. V pátek dopoledne jsme začali navážet tombolu a připravovat plachtu s výhrami. Pár obětavců si na to vyhradilo den dovolené a všechno jsme stihli připravit včas. Opět nám k poslechu a tanci hrála kapela STATIC, která přijela v 17:30 hodin. Hrát se sice mělo podle pozvánek od 20:00 hodin, ale protože stále přicházeli další hosté, posunuli jsme začátek na 20:30. Velitel sboru přivítal všechny přítomné a vysvětlil pár věcí k organizaci večera. Hostů přišlo 260 a v tombole bylo připraveno 389 cen.  Tombolu jsme začali prodávat ve 22:00 hodin. Lístek do tomboly se prodával za 25,- Kč a vyhrával každý třetí.

Tímto děkujeme všem sponzorům za dary do tomboly.

Naše děvčata si opět nacvičily novou choreografii na vystoupení, které nám předvedly ve 23:00 hodin. 

NA SÁL TENTOKRÁT VYRAZILY V ŽUPANECH A SLUNEČNÍCH BRÝLÍCH S PLÁŽOVÝMI TAŠKAMI. A ZASE SE JIM PODAŘILO ROZPOUTAT BOUŘLIVÝ POTLESK SVÝM PŘÍCHODEM. 
DRUHÁ ČÁST VYSTOUPENÍ SE NESLA 
V RYTMECH A CHOREOGRAFII 
BŘIŠNÍCH TANEČNIC.

HOLKY OBROVSKÝ OBDIV A DĚKUJEME!!!

Ve 02:30 se blížil konec plesu a utahaní jsme šli načerpat síly na odpolední úklid. Ten jsme si domluvili až na 14:00 hodinu a tím zakončili náš letošní ples.

FOTO A VIDEO