Archiv rubriky: Akce 2019

1. 12. 2019 – ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

První adventní neděli 1. 12. 2019 pořádala Obec Malá Hraštice spolu s dobrovolnými složkami rozsvícení vánočního stromu před obecním úřadem.

I náš sbor se na této akci aktivně účastnil. Už v týdnu jsme postupně vyklidili hasičskou zbrojnici a připravili tak důstojné zázemí slavnostního podvečeru. V uklizené zbrojnici bylo připraveno místo pro skupinu NAOPAK, ozvučení a výdej studených i teplých nápojů. Čaj a svařené víno měli na starosti hasiči z Velké Hraštice, pivo a limonádu naopak my. Před zbrojnicí jsme postavili stany a stoly pro pohoštění a osvětlení prostoru na večer. Postarali jsme se i o grilované klobásy a párky. V rámci bezpečnosti hostů a dětí jsme vyslali regulovčíky dopravy na silnici před obecním úřadem. Děti ze školy měly připravené hudební vystoupení.

Přípravy pro nás začaly už dopoledne a pokračovaly i po obědě ve 13:00 hodin. Slavnostní rozsvícení bylo naplánováno v 17:00 hodin po projevu starostky obce. Po odchodu posledních hostů, kolem 19:00 hodiny, jsme začali s úklidem celého zázemí.

2019 – Výroční valná hromada SDH Malá Hraštice

V sobotu 14. 12. 2019 se konala Výroční valná hromada SDH Malá Hraštice v restauraci U kapličky.

Výroční valná hromada začala v 18:00 hodin úvodním slovem starosty. Ten přivítal členy sboru, zástupce obecního úřadu a hosty z okolních sborů. Na programu valné hromady byly tyto body: seznámení s činností sboru, zpráva dětí, finanční kontrola hospodaření sboru a volba nových členů výkonného výboru a delegátů na shromáždění delegátů.

Nový výkonný výbor byl zvolen takto:
StarostaLuboš Souček
Náměstek starostyRoman Wiedermann
Velitel SDHRadim Souček
JednatelPetra Švancarová
HospodářHana Matějková
PreventistaTomáš Jirotka
StrojníkRadek Souček
Vedoucí ženIlona Housková
Vedoucí mládežeKateřina Housková
Jakub Barták
Členové výboruPavel Popek
Zdeněk Barták
Kateřina Bartáková
RevizorHelena Wiedermannová
Členové KRRJaroslava Součková
Ludmila Součková
KronikářMiloslava Součková

Po ukončení řádných voleb proběhla diskuze, při které pronesli zdravice zástupci z řad hostů.

Jako občerstvení se podával guláš s chlebem a pro děti kuřecí řízek s hranolky.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA 2019

I letos jsme pořádali mikulášskou nadílku pro děti. Začali jsme přípravou sálu uspořádáním stolů, židlí a výzdobou. Přivezli jsme občerstvení a balíčky pro děti. Mezitím si DJ připravil hudební aparaturu.

Dětem jsme letos přichystali pár překvapení. U vstupu je čekal čert s Pekelnou knihou hříchů, do které mohli děti i rodiče nahlásit nějaké ty lumpárny svých ratolestí. Po zapsání do knihy dostalo každé děcko od čerta červené razítko na ruku. Pro děti byli připravené soutěže za odměny. Pak už se jen čekalo na příchod čertů, Mikuláše a anděla. Za přednesení básničky nebo za zazpívání písničky dostali děti od Mikuláše balíček se sladkostmi.

Dorazilo asi 70 dětí s doprovodem rodičů.

Nadílka končila úklidem sálu.

19.10.2019 – Předávání dopravního automobilu

V sobotu 19.10.2019 ve 13:00 hodin proběhlo před hasičskou zbrojnicí SDH Malá Hraštice slavnostní předání nového dopravního automobilu zásahové jednotce.

Na tuto akci jsme pozvali kolegy z okolních sborů, krajského zastupitele Petra Štěpánka, faráře Josefa Andrejčáka O.Cr., který provedl žehnání hasičského vozidla a velitele stanice HZS Dobříš npor. Ing. Radka Dopiráka.

Vozidlo se nám podařilo získat díky dotacím, které poskytli:

  • Ministerstvo vnitra, generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky – „Dotační program Účelová investiční dotace pro JSDH obcí – Pořízení dopravního automobilu“.
  • Středočeský kraj z „Dotace podle Programu 2019 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS v rámci Tematického zadání Kofinancování účelových investičních dotací v rámci programu Dotace pro jednotky SDH obcí na rok 2019 – Pořízení nového dopravního automobilu“.
  • Obecní úřad Malá Hraštice

Bylo připravené občerstvení a posezení pod stany. Pivo, limonáda, klobásky a další pochutiny byli zdarma. Od paní Kortánové jsme dostali jako sponzorský dar zákusky a slané pečivo a něco ostřejšího na zapití. Za tento sponzorský dar mnohokrát děkujeme!

Po celou dobu akce bylo příjemné počasí i nálada a proto jsme končili úklidem až za tmy.

Oslavy 95. let od založení SDH Velká hraštice

V sobotu 15. 6. 2019 slavili naši kolegové a kamarádi z Velké Hraštice 95. let od založení sboru dobrovolných hasičů. Celé slavnostní odpoledne začalo průvodem s vlajkami a věncem, který položili k uctění památky u dveří kostela sv. Zikmunda.

Následovaly projevy starosty sboru, starostky obce a velitele sboru, který zároveň rozdal ocenění členům sboru. Na pódiu potom předvedly své vystoupení děti ze školy a zarecitovaly básničku, které byla přímo složená na členy SDH.

Pak už následovala volná zábava při které vystoupila dechová kapela Úžas. Tu vystřídaly legendární Schovanky. A zbytek podvečeru a noci hrála kapela Retro band. K vidění byla přistavena současná hasičská technika okolních sborů a i historická funkční stříkačka „koňka“. Děti pak využily možnosti zařádit si na skákacích hradech.

Během odpoledne byla předvedena komentovaná ukázka vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla jednotkou dobrovolných hasičů z Dobříše.

Celou sobotu se o všechny hosty postarali členové SDH a každý si přišel na své, ať grilovaným čuníkem, langošem, klobáskou nebo dokonce i točenou zmrzlinou. Je jen škoda, že nepřišlo více hostů podpořit toto krásné odpoledne.

Z našeho sboru se zúčastnili: Helča Wiedermannová, Jarka Součková, Miluška Součková, Kačka Bartáková, Janďa Soběslavská, Klára Wiedermannová, Kačka Wiedermannová, Lucka Wiedermannová, Lucka Mašková, Radim Souček, Roman Wiedermann, Radek Soběslavský, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Dan Souček, Radek Souček, Kuba Barták, Filip Staněk, Roman Bičiště

1. 6. 2019 – DĚTSKÝ DEN

V sobotu 1. 6. 2019 pořádala obec ve spolupráci s občanskými složkami dětský den na téma „Hry minulého století“. Šlo se opět trasou od školy kolem vodárny do Velké Hraštice kde se na závěr konala i retro diskotéka.

Členové našeho sboru se rozmístili na 5 stanovišť .

ČÁRA – klasická čára, ale místo mincí se házelo barevnými podložkami.

CHŮDY A SKÁKACÍ GUMA – zde si mohly děti vyzkoušet chůzi na chůdách a zaskákat si školku mezi nataženou gumou.

KULIČKY – hliněné i skleněné kuličky, důlek a mohly se cvrnkat kuličky.

ŠVIHADLA – skákání přes švihadlo dalo pořádně zabrat

HRADY – a poslední důležité stanoviště bylo hlídání nafukovacích hradů.

Celý dětský den svítilo sluníčko a děti si jej doufáme pořádně užily.

27. 4. 2019 – SBĚR STARÉHO ŽELEZA

27. 4. 2019 – jsme se sešli ráno v 830 před hasičárnou k plánované brigádě na sběr starého železa. Přišlo nás celkem jedenáct chlapů. Vyrazili jsme pro techniku a začali sbírat železo od nádraží směrem do obce. Letos nám sice nepršelo, ale bylo chladněji. I když se to z počátku nezdálo, odvezli jsme nakonec 5 plných plaťáků za traktorem a 7 multikár.  Se sběrem jsme skončili až po 13. hodině.

Odvoz svozovým autem sběrných surovin proběhl až
ve čtvrtek 2. 5. 2019.

Děkujeme všem, kteří nám darovali
staré železo.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Dan Souček, Štěpán Souček, Luboš Souček, Kuba Barták, Radek Soběslavský, Tomáš Jirotka, Martin Jech, Filip Staněk a Roman Wiedermann.