Archiv rubriky: Akce 2022

3. 12. 2022 – Mikulášská nadílka

Letos jsme pořádali mikulášskou nadílku pro děti, po dvou letech, kdy jsme kvůli COVIDu nemohli. Začali jsme dopoledne přípravou sálu, uspořádáním stolů, židlí a výzdobou. Přivezli jsme občerstvení a balíčky pro děti. Mezitím si DJ připravil hudební aparaturu.

Děti i letos u vstupu čekal čert s Pekelnou knihou hříchů, do které mohli děti i rodiče nahlásit nějaké ty lumpárny. Pro děti byly připravené soutěže, za které se pak rozdávaly odměny. Pak už se jen čekalo na příchod čertů, Mikuláše a anděla. Za přednesení básničky nebo za zazpívání písničky dostaly děti od Mikuláše balíček se sladkostmi.

Dorazilo 40 dětí s doprovodem rodičů.

Nadílka končila úklidem sálu.

30. 10. 2022 – Prověřovací cvičení

V neděli jsme se sešli s okolními jednotkami z 22. okrsku ve Velké Hraštici k prověřovacímu cvičení. Bylo simulováno hašení požáru s dálkovou dopravou vody na vzdálenost cca 1 km.

Vedení bylo rozděleno na 4 úseky. 1. úsek u zdroje vody měla jednotka z SDH Velká Hraštice, 2. úsek převzala jednotka SDH Malá Hraštice, 3. úsek jednotka SDH Velká Lečice a 4. úsek jednotka z SDH Nová Ves pod Pleší.

Po úspěšné dopravě vody bylo cvičení ukončeno a na nástupu zhodnoceno velitelem okrsku.

28. 5. 2022 – DĚTSKÝ DEN

Po dlouhé době kvůli pandemii pořádala obec v sobotu 28. 5. 2022 ve spolupráci s občanskými složkami dětský den na téma „Konečně společně“. Šlo se opět trasou od školy kolem vodárny do Velké Hraštice, kde se na závěr konala i dětská diskotéka.

Členové našeho sboru se rozmístili na 3 stanovišť .

CHŮDY A STŘÍKÁNÍ ZE DŽBEROVEK – zde si mohly děti vyzkoušet chůzi na chůdách a srazit proudem vody z ručních stříkaček kuželky.

HÁZENÍ KROUŽKŮ NA CÍL – házení kroužků některým dalo pořádně zabrat.

HRADY – a poslední důležité stanoviště bylo hlídání nafukovacích skákacích hradů.

Celý dětský den svítilo sluníčko a děti si jej doufáme pořádně užily.

23. 4. 2022 – SBĚR STARÉHO ŽELEZA

V sobotu ráno jsme se sešli v 800 před hasičárnou k plánované brigádě na sběr starého železa. Přišlo nás celkem dvanáct. Vyrazili jsme pro techniku a začali sbírat železo od nádraží směrem do obce. Letos jsme přivezli 1 plaťák za traktorem, 2 multikáry a 2 vozíky za auto.  Se sběrem jsme skončili po 11. hodině.

Děkujeme všem, kteří nám darovali
staré železo.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Zdeněk Barták, Jakub Barták, Radek Soběslavský, Pavel Popek, Pavel Popek ml., Tomáš Jirotka, Martin Jech a Roman Wiedermann.