Archiv rubriky: Akce 2023

Mikulášská nadílka 2023

V sobotu 2. prosince jsme jako každý rok pořádali mikulášskou nadílku pro děti. Začali jsme dopoledne přípravou sálu, uspořádáním stolů, židlí a výzdobou. Přivezli jsme občerstvení a balíčky pro děti. U vstupu na děti čekal čert s Pekelnou knihou hříchů, do které mohli děti i rodiče nahlásit nějaké ty lumpárny. Pro děti byly připravené sladké odměny za různé soutěže. Soutěže letos měly na starosti zkušené profesionálky z Dobříše. Pak už se jen čekalo na příchod čertů, Mikuláše a anděla. Za přednesení básničky nebo za zazpívání písničky dostaly děti od Mikuláše balíček se sladkostmi. Dorazilo 40 dětí s doprovodem rodičů.

2. 9. 2023 – Setkání hasičů a grilování

Na sobotní odpoledne bylo naplánované setkání hasičských členů.

Od 14:00 jsme připravovali občerstvení a posezení pro první hosty.

Nad ohněm se grilovala kýta a krkovice, chladilo se pivečko a v lednicích bylo připravené víno, bublinky i nealko.

Pomalu se sezení začalo zaplňovat ať už mladými nebo zasloužilými hasiči. V uvolněné a klidné atmosféře se pokračovalo až do nočních hodin, když bylo vše snědeno a vypito.

Druhý den dopoledne jsme vše poklidili a vrátili na svá místa.

Děkujeme všem za účast a těšíme se všichni na další akci.

27. 5. 2023 – DĚTSKÝ DEN

Opět po roce pořádala obec v sobotu 27. 5. 2023 ve spolupráci s občanskými složkami dětský den na téma „Dětský den s IZS“. Šlo se opět trasou od školy kolem vodárny do Velké Hraštice, kde se na závěr předváděl výcvik policejních psů celní správy.

12 členů našeho sboru se rozmístilo na 3 stanoviště .

STŘÍKÁNÍ ZE DŽBEROVEK – zde si mohly děti vyzkoušet srazit kuželky proudem vody z ručních stříkaček.

PRVNÍ POMOC – obvazy

HRADY – a poslední důležité stanoviště bylo hlídání nafukovacího skákacího hradu ve tvaru hasičského auta.

Celý dětský den svítilo sluníčko a děti si jej doufáme pořádně užily.

25. 6. 2023 – Školení První Pomoci

V neděli se členové naší zásahové jednotky a SDH zúčastnili školení První pomoci, které se konalo v hasičské zbrojnici v Nové Vsi pod Pleší.

Školení bylo plánované s velkým předstihem, aby se mohla zkoordinovat účast všech nahlášených. S námi se školily jednotky z Velké Hraštice, Velké Lečice a Nové Vsi pod Pleší. Celkem se nás sešlo 30 účastníků.

Školení začalo v 8:00 seznámením s lektory a rozdělením do dvou skupin. Během školení se probírala teorie, která byla okořeněna náhodnými nečekanými událostmi ze strany lektorů. Náhlý kolaps nebo pořezání o nůž zpestřilo teoretickou část. Po obědě jsme pak zužitkovali nabyté vědomosti v praxi při simulačních událostech, jako nehoda automobilu nebo popáleniny v kuchyni.

Při simulacích byla každá skupina ještě rozdělena na poloviny, jedna zachraňovala a druhá hrála zraněné.

U nehody jsme se setkali s otevřenou zlomeninou, amputací prstu na ruce, šokem, bezvědomím i dehydratací. V kuchyni zase byly popáleniny 3. stupně, bezvědomí, infarkt, přidušení kouřem, krvácení po pořezání na ruce a přehřátí.

I když se to nezdá, tak jsme si všichni odnesli spoustu informací a poučení a zároveň nevšední zážitky ze stresových situací.

Končili jsme v 16:00 odjezdem domů.

Velký dík patří Michalovi Jedličkovi z SDH Nové Vsi pod Pleší, který vše zařídil nejen pro své členy, ale i pro nás ostatní. Díky také patří lektorům Zuzce, Verče a Tomovi z První pomoci živě.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Štěpán Souček, Luboš Souček ml., Tomáš Souček, Jakub Barták, Roman Wiedermann, Helča Wiedermannová a Týna Bakosová.