13. 12. 2017 – Vánoční hasičák

13. 12. jsme se sešli v klubovně na tradiční předvánoční posezení. Každý donesl jeden dárek pod stromeček, který jsme označili číslem. Nejdříve všichni museli hodit třemi kostkami a sečíst kolik kdo chodil. Podle toho jsme pak určili pořadí pro losování dárků. Připili jsme si několika šampusy, které jsme v průběhu roku vyhrály na soutěžích. Dali jsme si připravené pohoštění, brambůrky, křupky, tyčinky, různé sladkosti a cukroví. Většina z nás dostala svou fotku z nějaké soutěže a nakonec si všichni odnesli balíček plný dobrot. Popřáli jsme si hezké svátky a rozešli jsme se každý domů.

3. 12. 2017 – Rozsvícení vánočního stromu

První adventní neděli 3. 12. 2017 pořádala Obec Malá Hraštice spolu s dobrovolnými složkami rozsvícení vánočního stromu před obecním úřadem.

I náš sbor se na této akci aktivně účastnil. Už v týdnu jsme postupně vyklidili hasičskou zbrojnici a připravili tak důstojné zázemí slavnostního podvečeru. V uklizené zbrojnici bylo připraveno místo pro jarmark výrobků dětí ze školní družiny, ozvučení a výdej studených i teplých nápojů. Čaj a svařené víno měli na starosti hasiči z Velké Hraštice, pivo a limonádu naopak my. Před zbrojnicí jsme postavili stany a stoly pro pohoštění a osvětlení prostoru na večer. Postarali jsme se i o grilované klobásy a párky. V rámci bezpečnosti prvních hostů a dětí jsme vyslali regulovčíky dopravy na hlavní silnici. Děti ze školy měly připravené hudební vystoupení.

Přípravy pro nás začaly už dopoledne a pokračovaly i po obědě ve 14:00 hodin. Slavnostní rozsvícení bylo naplánováno v 16:00 hodin po projevu starostky obce. Po odchodu posledních hostů, kolem 18:00 hodiny, jsme začali s úklidem celého zázemí.

28. 11. 2017 – Ocenění vedoucích mládeže

28. 11. 2017 – Vedoucí přípravek malých hasičů si dnes na Krajském úřadu Středočeského kraje převzali z rukou středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové a radního pro oblast bezpečnosti a ICT Roberta Bezděka (oba Ano 2011) ocenění za svou činnost s dětmi a dorostem.

Za  náš sbor dostala ocenění vedoucí mládeže Katka Housková.

OBROVSKÁ GRATULACE!!!

Celý článek k přečtení zde.

2. 12. 2017 – Mikulášská nadílka

V sobotu jsme od 14. hodin pořádali tradiční Mikulášskou nadílku pro děti. Pro nás vše začalo už mnohem dříve samotnými přípravami ať balíčků tak i přípravou sokolovny. Přichystali jsme ozvučovací aparaturu, kterou naši nový mladí moderátoři pořádně otestovali.

V kuchyni si pak děvčata připravily nějakou tu mlsotu a párky pro děti i pro dospělé. Ve výčepu jsme měli pro tatínky naražené pivo a pro děti točenou malinovku. Nechyběli ani džusy a Coca-cola. První návštěvníci začaly chodit už ve 13.30.

O zábavu bylo postaráno i díky soutěžím. Jednou z oblíbených je „obíhačka“ okolo židlí, kdy je o jednu židli méně než „obíhačů„. Protože byl o tuto soutěž velký zájem byly děti rozděleny na tři skupiny. Další soutěž byla slalom se lžící i pingpongovým míčkem mezi židlemi. Poslední soutěží bylo slepování papírového řetězu. Holky porazily kluky o dobrý metr slepeného řetězu. V 16. hodin se přiřítila horda čertů a za nimi Mikuláš s andělem, kteří měli připraveno pro děti 100 balíčků. Ty se všechny rozdaly za odrecitování básničky nebo zazpívání písničky.

Během rozdávání balíčků se nám stala nehoda na toaletách kvůli ucpanému odpadu. A proto jsme museli celou Mikulášskou nadílku ukončit z hygienických důvodů dříve.

Doufáme, že to děti a rodiče moc neodradilo a příští rok přijdou zase. My už se těšíme.

FOTO A VIDEO