21.3.2015 – Závod požární všestrannosti + štafeta dvojic

21.3.2015 – Závod požární všestrannosti + štafeta dvojic

Rožmitál pod Třemšínem

21.3. jsme vyrazili na první naši letošní soutěž, a to na třetí část hry Plamen. Soutěžilo se v disciplínách závod požární všestrannosti (braňák) a štafeta dvojic. Začátek byl jako vždy poměrně brzy, cesta nebyla úplně krátká a proto jsme museli vyrazit už v 7 hodin ráno. Už při odjezdu od hasičárny to vypadalo, že počasí by nám snad mohlo přát, nakonec tomu tak opravdu bylo a mohli jsme se na sluníčku alespoň trošku ohřát mezi jednotlivými pokusy. Po poradě vedoucích, rozdělení rozhodčích a nástupu se kolem půl desáté začalo soutěžit. První byla disciplína štafeta dvojic, kterou si nejprve odběhli mladší, ve dvou pokusech. Po štafetách mladších nastoupila na štafetu starší družstva a mladší čekala disciplína závod požární všestrannosti. Ihned po doběhnutí mladších startoval braňák pro starší. Závod požární všestrannosti se skládá z disciplín: střelba ze vzduchovky, základy topografie, uzlování, první pomoc, technické prostředky, hasební prostředky a přelezení po vodorovném laně. Na štafetě se našim družstvům tentokrát moc nedařilo, je ovšem pravda, že jsme na tuto disciplínu nestihli moc natrénovat, jelikož jsme se věnovali braňáku a odborkám, které jsme nedávno skládali. Na braňáku se však ukázalo, že jsme tuto přípravu tentokrát nezanedbali, po dlouhodobém neúspěchu v uzlování jsme to konečně dokázali a všichni svůj vylosovaný uzel uvázali, to je pro nás tím úplně největším úspěchem a Katka, která měla obrovskou radost, nám za to slíbila pořádnou zmrzku. Ani v ostatních disciplínách se nám nedařilo špatně, na výsledkové listině jsme v kolonce trestných bodů měli spoustu nul. Bohužel nám tentokrát broky ze vzduchovek létaly jinam, než jsme si přáli a střelba nám výsledek trošku pokazila. Štafeta se nám mohla podařit lépe, ale braňák jsme zvládli lépe, než jsme všichni čekali.

Mladší: Kačka Mikysková, Janďa Soběslavská, Klárka Wiedermannová, Lucka Wiedermannová, Kačka Wiedermannová

Starší: Dan Souček, Denisa Svobodová, Andulka Mikysková, Maruška Syrovátková, Hanďa Soběslavská

Vedoucí: Katka Housková a Zuzka Bartáková

Rozhodčí: Kuba Barták a Roman Wiedermann

Doprovod: Renča Soběslavská a Petra Mikysková

Výsledky:   štafeta dvojic

Mladší  13. místo ze 17.                   Starší   15. místo ze 17.

braňák

Mladší  10. místo ze 17.                   Starší – 11.místo

FOTKY

Další fotky Roman W.