28.3.2015 – Pochod do Lečic a zpět

DSCN1840

28. 3. 2015 se uskutečnil náš první letošní pochod. Ve 13:00 jsme se sešli u krámu, byli mezi námi jak děti, tak dospěláci z řad hasičů i kamarádů nehasičů. Bylo nás 15 dětí, 14 dospělých a jeden pes 😀 . Od obchodu jsme se vydali kolem školy do Velké Hraštice, odtud dále přes „koupelnu“ do Nového Knína a pak podél Kocáby až do Velké Lečice. Cestou jsme potkali srnku, spoustu oveček, koně a pár slepic. Po většinu cesty nás hřálo sluníčko a užívali jsme si krásné jarní počasí. Pro ty, co už jim docházeli síly, byl připraven doping, pro děti ve formě sladkostí, co měli dospěláci v placatce, zůstalo utajeno 😀 . Cesta nám utíkala rychle, krátce po půl třetí jsme dorazili na hřiště ve Velké Lečici, kde na nás čekaly buřty, klobásky, pivo a pro děti sladkosti. Po jídle děti řádily na hřišti a na prolézačkách, jakoby snad ani neměly za sebou 7 kilometrů cesty. Na zpáteční cestu jsme se rozdělili, někdo vyrazil už kolem čtvrté hodiny, jiní poseděli na hřišti a vyrazili domů později. Tato cesta už byla kratší, protože jsme si to namířili přímou cestou do Hraštice, kam nakonec první skupinka dorazila kolem páté hodiny. S trošku bolavýma nohama jsme se rozloučili a už se těšíme na příště. Ušli jsme něco kolem 10 kilometrů. Nutno říci, že celou tuhle cestu s námi ušla i Verunka, hasička z naší přípravky, které jsou teprve 4 roky. Ta od všech sklidila obrovský obdiv a pochvalu.

FOTKY