20. 6. 2015 – Oslavy 115. let výročí založení SDH ve Velké Lečici

20. 6. 2015 se náš sbor zúčastnil oslav výročí 115. let založení ve Velké Lečici. Sraz byl v 1130 u zbrojnice, kde jsme naložili na vozík mašinu, hadice, nový stan a další materiál a vyrazili do Velké Lečice. Na prostranství u restaurace Kocába jsme se začali shromažďovat ke slavnostnímu průvodu, který směřoval k pomníku obětem první světové války. Po položení věnců a krátkém projevu starosty obce průvod pokračoval dále na místní fotbalové hřiště.

V okamžiku, kdy jsme postavili náš nový stan, se přihnal hustý liják, který trval téměř hodinu. Po vyplnění přihlášek, dalších projevů starosty obce a sboru a předání vyznamenání, začala samotná soutěž. První byla na řadě doplňková disciplína, což byla vlastně štafeta s úkoly. Úkoly byli pro ženy plnění sklenice džberovkou, zatloukání hřebíků, předepsané motání hadice a pití třetinky piva. Pro muže pak byl připraven šplh na laně, plnění sklenice džberovkou, hledání hasičského náčiní z připraveného vozíku a jeho rozdílení podle předem daného plánku a pití půl litru piva. Po tomto klání, u kterého jsme se všichni pořádně pobavili, byl na řadě požární útok.

Běželo se tzv. po staru, tak že se hadice neroztahovali, ale rozhazovali. Časy štafety a útoků se sčítali a za nesplnění jednotlivých úkolů nebo nenastartování mašiny klikou, byly připočítávány trestné sekundy. Naše družstva se umístila ženy na třetím místě, muži A také na třetím místě a muži starší na osmém místě. Soutěž končila až kolem 19. hodiny, ale nám se v Lečici tak líbilo, že poslední opozdilci odjížděli z hřiště až kolem 22. hodiny, kdy byl na místě pouze domácí sbor a my.

Zúčastnění:

Družstvo žen – Černá Romana, Batulková Renata, Housková Kateřina, Housková Simona, Wiedermannová Helena, Bartáková Zuzana, Součková Jaroslava

Družstvo mužů starší – Souček Radek, Souček Radim, Soběslavský Radek, Bičiště Roman, Barták Zdeněk, Barták Jakub, Wiedermann Roman

Družstvo mužů A – Souček Luboš ml., Popek Pavel ml., Váňa Michal, Měchura Ondřej, Lampír Jakub, Batulková Renata, Hronová Barbora

Foto a video