22. 1. 2016 – Požár chaty

V pátek 22. ledna 2016 v 1800 hodin nám dispečerka z KOIS Kladno vyhlásila poplach. Jednalo se o požár chaty v lokalitě „Na drahách“. Protože zásahové vozidlo máme zazimováno, vyrazili jsme k ohni vlastními vozy. Na místě události jsme byli jako první, proto jsme ihned začali zjišťovat, zda se v hořícím objektu nenachází nějaké osoby. Po příjezdu HZS Dobříš jsme jim pomáhali rozvinovat hadice, pomáhat s osvětlením požářiště a vyklízením nábytku z chaty. Na místo dorazili ještě jednotky z Mníšku pod Brdy, Řevnic, Chotilska a Policie ČR. Dorazil také vyšetřovatel HZS, který jako příčinu požáru určil závadu na elektroinstalaci. Celá akce probíhala za velkého mrazu, bylo -16°C, takže veškerá činnost byla výrazně komplikovanější. Naštěstí vše proběhlo bez zranění jak obyvatel chaty, tak i zasahujících hasičů. Po lokalizaci požáru a předání požářiště majiteli chaty jsme se po necelých 2 hodinách rozjeli domů do tepla.

Zásahu se zúčastnili:

Zásahová jednotka:
Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Roman Wiedermann, Zdeněk Barták, Pavel Mikyska, Radek Soběslavský, Roman Bičiště

Ze členů SDH:
Luboš Souček ml., Jarka Součková