24. 1. 2016 – Zvaní na hasičský ples

V neděli od 1000  jsme chodili zvát spoluobčany Malé i Velké Hraštice na náš hasičský ples. Celou obec máme rozdělenou na čtyři úseky a po dvojicích zveme dům od domu. Letos jsme sice měli teplejší počasí, ale zase to někde místy pěkně klouzalo po sobotní oblevě. Někde nám neotevřeli vůbec, někde otevřou ze zvědavosti a někde na nás vyloženě čekají a mají připraveno i malé pohoštění nebo něco na zahřátí. Končíme většinou až kolem třetí hodiny odpoledne. Naše novicky ve zvaní (obě Renči) si to pořádně vytrpěly po mysliveckém plese, ale zvládly to bravurně.

Zvaní se zúčastnili:

Radek Souček, Roman Wiedermann     – úsek Velká Hraštice

Renča Popková, Renča Soběslavská    – úsek Malá strana

Radim Souček, Tomáš Jirotka               – úsek Střed

Lidka Součková, Roman Bičiště            – úsek Nádraží