20. 2. 2016 – Výlet – HZS Modřany

20. 2. 2016 jsme sice měli prázdniny, přesto se nás ale našlo dost, a tak jsme vyrazili na výlet do HZS Modřany. Nakonec nás jelo 17 dětí a 9 dospěláků. Po příjezdu do Modřan nám naše průvodkyně pouštěla na obrazovce různé krizové situace a my jsme museli říkat, jak bychom se v takové situaci zachovali. Poté jsme se přestěhovali do učebny, kde jsme si probrali, nebo spíše připomněli například telefonní číslo hasičů, policie a záchranné služby. Zabalili jsme si evakuační zavazadlo, poslechly jsme si druhy sirén a každý dostal nějaký dárek, například pexeso, hasičské auto na složení a tak. Cestou do hasičské garáže někteří ještě mrkli do posilovny profíků. V garáži nám pak hodný pan hasič předvedl techniku, mohli jsme se podívat na své kamarády termokamerou, prolezli jsme si auto, i k volantu jsme se podívali. Viděli jsme jak se zachraňuje člověk ze zakouřeného prostoru pomocí kyslíkové masky. Vyzkoušeli jsme si zásahové helmy, dokonce byla přistavená i barokomora pro potřeby potapěčů, kteří na této stanici také sídlí. Než jsme se rozloučili a vyrazili domů, předvedl nám ještě náš průvodce sjezd po hasičské tyči, která je na této stanici jedna z nejdelších, pokud si dobře pamatuji, tak něco kolem 8 metrů.

FOTKY

Další fotky dodáme.

Koláž