24. – 25. 6. 2016 – Oslavy výročí 110. let

  1. – 25. 6. 2016 – OSLAVY VÝROČÍ 110. LET OD ZALOŽENÍ SBORU V MALÉ HRAŠTICI

V tomto víkendu jsme pořádali oslavy výročí 110. let od založení našeho sboru. Některé přípravy začaly už měsíc předem. Koupili jsme nový stan 3 x 6 metrů a stoly s lavicemi, tzv. „pivní sety“, pro větší pohodlí našich hostů. Vybrali jsme a objednali poháry a ocenění pro soutěžící. Další, co jsme připravovali delší dobu, byla výstavka historických fotografií. Největší práci nám dalo správně popsat staré fotografie. I tak se nám tam vloudilo pár chybiček, za které se omlouváme. Jelikož občerstvení bylo plně v naší režii, museli jsme nakoupit i veškeré věci týkající se pohoštění. Všechny tyto přípravy vyvrcholily odpoledne v pátek 24. 6. 2016, kdy jsme dokončili výzdobu sálu v místní sokolovně na večerní slavnostní schůzi. Sokolovnu jsme převzali perfektně uklizenou od týmu stolních tenistů.

Slavnostní schůze začala v 1800 hodin přivítáním přítomných členů a hostů.
Za předsednický stůl zasedli:

Bc. Václav Jankovský  náměstek KSH Středočeského kraje a starosta OSH Příbram
Helena Wiedermannová  starostka obce Malá Hraštice a člen kontrolní a revizní rady SDH Malá Hraštice
Petr Šedivý  starosta 22. okrsku a starosta SDH Nová Ves pod Pleší
Ing. Josef Myslín  člen Ústřední odborné rady vzdělávání SH ČMS (ÚORVZ)
Ing. Josef Beran  vedoucí odborné rady kontrolní a revizní OSH Příbram, jednatel 22. okrsku a starosta SDH Velká Lečice
Ladiskav Kykal  člen KORP Středočeského kraje, vedoucí odborné rady prevence OSH Příbram a starosta SDH Malá Hraštice
Radim Souček   velitel 22. okrsku a velitel SDH Malá Hraštice
Luboš Souček člen okrskového výboru a místostarosta SDH Malá Hraštice
Ilona Housková  člen odborné rady žen OSH Příbram a referentka žen SDH Malá Hraštice
Petra Švancarová  jednatelka SDH Malá Hraštice

Po přednesení historie obce a našeho sboru a zdravicích hostů, přišla řada na předávání čestných vyznamenání členům sboru.

Čestné uznání SDH: Za zásluhy:
Zuzana Bartáková Renáta Batulková
Tomáš Jirotka Martin Jech
Radka Brožová Marie Procházková
Ondřej Měchura Luboš Souček st.
Vladimír Kubíček Ludmila Součková
Pavel Popek ml. Romana Černá
Štěpán Souček
Renáta Popková Čestné uznání KSH:
Roman Wiedermann Kateřina Bartáková
Helena Wiedermannová Roman Bičiště
Veronika Krčmářová Ilona Housková
Hana Matějková
Čestné uznání OSH: Miloslava Rambousková
Jakub Barták Radim Souček
Kateřina Housková Miloslava Součková
Simona Housková Jiří Štěpánek st.
Jiří Souček Petra Švancarová
Tomáš Souček Ladislava Tůmová
Magdaléna Geršiová
Za příkladnou práci: Jaroslava Součková
Zdeněk Barták
Jitka Malíková Čestné uznání SHČMS:
Miroslava Měchurová Václav Šimáček
Pavel Mikyska
Petra Mikysková Čestné uznání KSH:
Pavel Popek st. SDH Malá Hraštice
Radek Souček
Renáta Soběslavská Záslužnou medaili OSH Příbram:
Radek Soběslavský Ladislav Kykal

Po oficiální části schůze bylo podáváno pohoštění a po té následovala volná zábava.

Druhá, soutěžní, část oslav se konala v sobotu 25. 6. 2016. Brzo ráno jsme začali připravovat zázemí pro soutěž a občerstvení. Je pravda, že část věcí jsme měli již připravenou. Rozložit a zajistit stany pro hosty, hudbu a štáb, připravit občerstvení a posezení se nám podařilo před začátkem soutěže dětí.

Při nástupu instruoval velitel soutěže o pravidlech a podmínkách celé soutěže. Před rozchodem byla vyslána slavnostní četa k položení věnce k pomníku a uctění památky obětem první světové války.

Zpráva od vedoucí mládeže Katky Houskové:

Soutěžilo jedno družstvo z každé kategorie, tedy přípravka, mladší a starší. Družstvo dětí z Velké Hraštice bohužel nedorazilo, dorazil alespoň dorost z Nové Vsi. Jelikož bylo v každé kategorii pouze jedno družstvo a hlavně protože na oslavách se neprohrává (alespoň v případě dětí), všechna družstva obsadila první místo a všichni dostali sladkou odměnu. Ještě než se začalo soutěžit, měli jsme nemálo důležitý úkol. Také jsme se chtěli nějak podílet na organizaci oslav a pomoci tak našim dospělákům. Ujali jsme se tak prodeje výročních placek, které náš sbor nechal k výročí vyrobit. Placky jsme prodávali za dobrovolné vstupné. Také jsme rozdávali brožurky s povídáním o našem sboru. Všichni závodníci i ostatní návštěvníci si placky ochotně kupovali, někteří si o ně dokonce říkali dříve, než jsme je stihly nabídnout. Nejlepší na celém dni však pro nás byly nové dresy, kterých jsme se konečně dočkaly a na které jsme se všichni moc těšili. Dresy vypadají opravdu krásně a všichni jsme z nich byli nadšeni. Některé děti dokonce odmítaly dres po soutěži sundat.

Po soutěži dětí navazovala soutěž dospěláků. Ta byla pojata díky oslavám trochu netradičně. Startovalo se ze startovní čáry, která byla umístněná na úrovni pozice rozdělovače. Rozbíhalo se tedy na obě strany jak ke kádi, tak i k terčům s veškerým nářadím a hadice se museli rozhazovat „po staru“.

Pak už nastoupily soutěžní týmy z Velké Hraštice, Velké Lečice, Nové Vsi pod Pleší, Bojanovic a Dublovic k samotné soutěži.

Výsledky:

Děti
1. místo Malá Hraštice – přípravka 38,34 s
1. místo Malá Hraštice – mladší 50,56 s
1. místo Malá Hraštice – starší 38,00 s
1. místo Nová Ves pod Pleší – dorost 18,56 s
Ženy
1. místo Malá Hraštice A 39,68 s
2. místo Nová Ves pod Pleší 40,69 s
3. místo Malá Hraštice B 43,68 s
4. místo Velká Hraštice 45,16 s
5. místo Bojanovice 68,90 s
Muži
1. místo Velká Hraštice 34,66 s
2. místo Velká Lečice 34,97 s
3. místo Malá Hraštice A 37,00 s
4. místo Dublovice 37,10 s
5. místo Malá Hraštice B 41,54 s
6. místo Nová Ves pod Pleší 47,22 s

Po vyhlášení výsledků a rozdání věcných cen následovala volná zábava a všichni, co jsme oslavy připravovali, jsme si mohli oddechnout za hladký průběh celého víkendu a náležitě to i oslavit. Jediné co se nepovedlo, bylo počasí. Po dvoudenním vedru musely přijít bouřky a ty také odpoledne dorazily. Některé týmy stihly odjet ještě před první bouřkou a ostatní se postupně rozloučily, když skončila.

Pozdě večer jsme končili i my hrubým úklidem stanů, posezení a občerstvení. Finální úklid okolí fotbalového hřiště a sokolovny nás čekal druhý den v neděli. Ve 1300 hodin jsme mohli konečně říci, že máme hotovo.

Po celé odpoledne nám hrála živá kapela Milana Vodičky a páteční i sobotní oslavy nám dokumentoval na video p. Špína. Záznamy na DVD je možné si půjčit u kronikářky sboru Milušky Součkové.

Děkujeme všem, co nás podpořili, za účast a těšíme se na další výročí.

Soutěžní sestavy

Družstvo ženy mladší A: Družstvo ženy starší B:
Pravý proud Zuzka Bartáková Pravý proud Miluška Součková
Levý proud Radka Brožová Levý proud Jarka Součková
Rozdělovač Renča Soběslavská Rozdělovač Mirka Měchurová
Béčka Katka Housková Béčka Katka Bartáková
Savice Renča Batulková Savice Petra Švacarová
Koš Helča Wiedermannová Koš Magda Geršiová
Strojník Romča Černá Strojník Ilča Housková
Družstvo muži mladší A: Družstvo muži starší B:
Pravý proud Dan Souček Pravý proud Roman Wiedermann
Levý proud Pavel Popek ml. Levý proud Tomáš Jirotka
Rozdělovač Štěpán Souček Rozdělovač Pavel Popek
Béčka Zdeněk Barták Béčka Zdeněk Barták
Savice Radim Souček Savice Radek Soběslavský
Koš Roman Bičiště Koš Roman Bičiště
Strojník Luboš Souček ml. Strojník Martin Jech

FOTKY

FOTKY 2