13. 8. 2016 – Velká Lečice – Memoriál Jeffa Caldy

13. 8. 2016 se náš sbor zúčastnil prvního ročníku Memoriálu Jeffa Caldy, který je věnován tragicky zesnulému kolegovi z SDH Velká Lečice.

Do Velké Lečice jsme vyrazili ve 12:00 hodin, kde byl sraz u restaurace Kocába s hasičskou technikou. Po seřazení se vydala kolona vozidel k památníčku, který vybudovali kamarádi Jeffa Caldy. Po proslovech, slavnostní palbě a pietní minutě ticha se celá kolona vydala na fotbalové hřiště.

Tam jsme rozestavili stan a připravili se na nástup, kde proběhli oficiální formality a vylosování pořadí soutěžících družstev.

Soutěž začínaly ženy a naše holky si vylosovaly druhé startovní místo, které měli i naši muži. Soutěžilo se „po staru“ s rozhazováním hadic. Vše bylo ještě vylepšeno startem jednoho člena družstva, který musel umístit rozdělovač, uložený v přívěsném vozíku, na vyznačené místo. Pak se musel vrátit k vozíku a když se ho dotkl, mohl teprve vyrazit zbytek družstva ze startovní čáry. Všechno vybavení bylo umístěno ve vozíku, pouze mašina byla nenastartovaná na základně. Holky mohly startovat startérem, ale chlapy museli nastartovat pomocí kliky. Pokud se to nepodařilo, ale byl učiněn pokus, mohlo se startovat také startérem. Za to byla penalizace 30 s a pokud nebyl učiněn ani pokus o start s klikou byla penalizace 60 s. K naší smůle se nám nastartovat klikou nepodařilo a museli jsme počítat s 30 s navíc. Naše holky obsadily krásnou 3. příčku a chlapy až 8. místo (viz tabulka níže). Celá soutěž se naštěstí obešla bez zranění, i když nějaká  ta uklouznutí a pády tam byli.

Po odběhnutí všech útoků předvedli dobrovolní hasiči z Mníšku pod Brdy „zásah“ na hořící sud s neznámou látkou a záchranu zraněné osoby.

Celé odpoledne se vydařilo a počasí Velkolečickým krásně vyšlo.

Výsledkové listiny:

ŽENY
Pořadí SDH Čas
1 Velká Lečice 1m 06,34 s
2 Bratřínov 1m 19,47 s
3 Malá Hraštice 1m 26,03 s
4 Velká Hraštice „A“ 1m 35,85 s
5 Nová Ves pod Pleší 1m 36,41 s
6 Bojanovice 1m 57,00 s
7 Velká Hraštice „B“ 2m 23,06 s
MUŽI
Pořadí SDH Čas
1 Horní Hbity 56,25 s
2 Velká Lečice 59,25 s
3 Krámy 1m 04,50 s
4 Velká Hraštice 1m 12,53 s
5 Nová Ves pod Pleší 1m 14,03 s
6 BOBR (Bojanovice-Bratřínov) 1m 20,29 s
7 Malá Lečice 1m 29,41 s
8 Malá Hraštice 1m 48,60 s
9 Mníšek pod Brdy 2m 14,94 s

Z našeho sboru se zúčastnili:

Hlavní rozhodčí:

Ilona Housková

Soutěž ženy:

Katka Housková, Renča Batulková, Renča Soběslavská, Romana Černá, Helena Wiedermannová, Mirka Měchurová, Jarka Součková

Soutěž muži:

Radim Souček, Dan Souček, Luboš Souček ml., Pavel Popek, Zdeněk Barták, Tomáš Jirotka, Roman Wiedermann

Diváci:

Ladislav Kykal, Luboš Souček, Zuzka Bartáková, Katka Bartáková

 

FOTKY

20160813_141708