6. 5. 2017 – Okrsková soutěž v požárním sportu

V sobotu 6. 5. 2017 se konala ve Velké Hraštici soutěž v požárním sportu 22. okrsku. Zúčastnily se sbory Velké Hraštice, Malé Hraštice, Velké Lečice a Nové Vsi pod Pleší. Z časových a organizačních důvodů proběhla soutěž dětí i dospělých v jeden den.

Soutěž začala v 9:00 hodin nástupem dětí, po kterém se začalo soutěžit na překážkách. Další na řadu přišly požární útoky. Když doběhli poslední soutěžící, vyhlásil štáb soutěže výsledky v jednotlivých kategoriích, a my jsme se pomalu začali připravovat na soutěže dospěláků.

Odpoledne ve 13:00 hodin se rozeběhla soutěž dospělých. Po nástupu odstartovala soutěž v překážkách jednotlivců. Náš sbor zastupovalo trio od Součků – Luboš Souček, Dan Souček a Štěpán Souček. Pak následovaly požární útoky, kde jsme měli postavené jedno družstvo mužů a jedno družstvo žen. Obě družstva obsadila ve svých kategoriích druhá místa.

Počasí nám přálo a celá soutěž se obešla bez vážných úrazů.