29.7.2017 – Pohár velitele SDH Velká Hraštice

Poslední červencový víkend proběhl už tradiční pohár velitele ve Velké Hraštici. I přes velké problémy se nám nakonec podařilo vytvořit alespoň jedno družstvo, sice složené z přípravky a mladších, ale nevadí. Jak už je na této soutěži zvykem, požárnímu útoku vždy předchází doplňková disciplína. Ani letos nechyběla a dala nám tentokrát zabrat mnohem víc, než loňské motání toaletního papíru. Šest dětí z družstva si vylosovalo prkýnko s různě vyvrtanými otvory, na pokyn startéra muselo družstvo doběhnout k tabuli, na které byli různě přidělané kolíky a najít místo, na které by prkýnko pasovalo. Když byla všechna prkýnka na svém místě mohl se teprve startovat požární útok. Jelikož prkýnka nepasovala na svá místa tak, jak si je člověk vylosoval a muselo se s nimi různě otáčet, zabrala nám samotná doplňková disciplína něco kolem tří minut 🙂 . Na druhý pokus už se losovalo pouze jedno prkýnko, určili jsme si tedy Vašíka a byla to velmi dobrá volba. Nakonec jsme obsadili předposlední, páté místo. Dopoledne jsme si užili a ujistili jsme se, že jsme během půlky prázdnin nezapomněli, jak spojovat hadice 🙂

koš – Anetka Nesměráková
B + C – Fanda Havlíček a Vojta Rytych
rozdělovač – Honza Havlíček a Vašík Urban
levý proud – Matěj Souček
pravý proud – Daník Kraus

FOTKY