12. 8. 2017 – VELKÁ LEČICE – 2. ROČNÍK MEMORIÁLU JEFFA CALDY

12. 8. 2017 se náš sbor zúčastnil druhého ročníku Memoriálu Jeffa Caldy, který je věnován tragicky zesnulému kolegovi z SDH Velká Lečice.

Do Velké Lečice jsme vyrazili až ve 13:00 hodin na místo požárních útoků na fotbalové hřiště. Pietní kolony jsme se letos nestihli zúčastnit.

Rozestavili jsme stan a připravili se na nástup, kde proběhli oficiální formality a vylosování pořadí soutěžících družstev.

Soutěž začínaly ženy a naše holky si letos vylosovaly sedmé poslední startovní místo. Chlapy se museli chvilku přesvědčovat, aby vůbec nastoupili, protože byli pouze čtyři. Po doplnění týmu o Kačku, Jarku a Renču nakonec nastoupili se startovním číslem 2. Soutěžilo se s rozhazováním hadic. Vše bylo ještě vylepšeno startem jednoho člena družstva, který musel umístit rozdělovač, uložený v přívěsném vozíku, na vyznačené místo. Pak se musel vrátit k vozíku a když se ho dotkl, mohl teprve vyrazit zbytek družstva ze startovní čáry. Všechno vybavení bylo umístěno ve vozíku, pouze mašina byla nenastartovaná na základně. Holky mohly startovat startérem, ale chlapy museli nastartovat pomocí kliky. Pokud se to nepodařilo, ale byl učiněn pokus, mohlo se startovat také startérem. Za to byla penalizace 30 s a pokud nebyl učiněn ani pokus o start s klikou byla penalizace 60 s. Bohužel naše PPS12 není uzpůsobená na startování klikou a proto jsme museli počítat s 30 s navíc. Naše holky obhájily krásnou loňskou 3. příčku a chlapy až 7. místo (viz tabulka níže, zase penalizace 30s za nenastartování klikou).  Dan s Romanem ještě doplnili družstvo chlapů z Velké Hraštice, kteří nakonec získali
3. místo.

Při pauze mezi útoky žen a mužů útoků předvedli dobrovolní hasiči z Mníšku pod Brdy „zásah“ na hořící sud s neznámou látkou a překonání popadaných dřevin.

Celé odpoledne se vydařilo a počasí Velkolečickým krásně vyšlo.

Výsledkové listiny:

ŽENY    
Pořadí SDH Čas
1 Bratřínov 1m 10,69 s
2 Čisovice 1m 20,06 s
3 Malá Hraštice 1m 21,25 s
4 Velká Hraštice „A“ 1m 30,31 s
5 Nová Ves pod Pleší 1m 37,66 s
6 Velká Hraštice “B“ 1m 39,28 s
7 Bojanovice 1m 46,59 s
     
     
MUŽI    
Pořadí SDH Čas
1 Velká Lečice 57,16 s
2 Krámy 1m 02,40 s
3 Velká Hraštice 1m 15,75 s
4 Mníšek pod Brdy 1m 16,60 s
5 Čisovice 1m 24,37 s
6 ČIBOBR 1m 24,90 s
7 Malá Hraštice 1m 33,87 s

Z našeho sboru se zúčastnili:

Soutěž ženy:

Ilča Housková, Katka Housková, Renča Batulková, Renča Soběslavská, Romana Černá, Helena Wiedermannová, Jarka Součková

Soutěž muži:

Radim Souček, Dan Souček, Luboš Souček, Roman Wiedermann

Diváci:

Zdeněk Barták, Katka Bartáková

FOTKY