12. 4. 2018 – Zásah u požáru

Dnes v 15:09:43 byl vyhlášen HZS Středočeského kraje I. stupeň poplachu, přes nový oznamovací systém FIREPORTAL. 

Bylo oznámeno, že hoří tráva za plotem na louce, v blízkosti chaty za nádražím směrem k vodárně.

Na místo byla vyslána kromě naší jednotky ještě jednotka SDH z Nového Knína a jednotka HZS z Dobříše. Po příjezdu na místo s naší CAS 25 Škoda jsme ihned začali s hašením z děla i z proudnice, protože kvůli větru hrozilo rozšíření požáru. Požár jsme dostali pod kontrolu po pár minutách. Pak následovalo prolití celého požářiště vodou. Profesionálové z Dobříše vše ještě zkontrolovali a celý zásah byl ukončen  v 16:00.

My jsme pak ještě doplnili a zaparkovali cisternu.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Tomáš Souček, Radek Soběslavský, Pavel Popek ml. a Roman Wiedermann.