7. 9. 2014 – 10. ročník Memoriálu J. Zajíčka

7. 9. 2014 jsme vyrazili do Sloupu na již

10. ročník Memoriálu J. Zajíčka

dscn0899.jpg

Této soutěže jsme se účastnili potřetí a určitě ne naposled, protože ve Sloupu se nám moc líbí a rádi se tam na soutěže vracíme. Byli jsme malinko v oslabení, protože nám část týmu odjela na Oboz, ale ti co nejeli se nenechali ničím zastrašit a bojovali jak se jen dalo.

Starší družstvo:

U mašiny měla premiéru nová strojnice Hanďa, která se velmi osvědčila a určitě ji u mašiny ještě uvidíme. Na spojení savic se vrhla Nikola, která v této pozici byla poprvé a zároveň naposled, protože se v dětech loučí a doufáme, že ji budeme vídat mezi dospěláky. Na koši byla Zuzka, překvapivě asi také poprvé nebo možná podruhé v životě. Na béčkách jsme měli Anežku, která asi jediná ze starších byla na svém běžném postu. Rozdělovače se velmi pěkně zhostila Janička, které většinou patří košík, ale změna je život. Levý proud na jedničku zvládl Ondra, který s námi soutěžil úplně poprvé a vše zvládl bezvadně. A nakonec pravý proud, o ten se postarala Maruška, naše záložní strojnice, nejprve se s nástřikovým terčem trochu prala, ale nakonec vše zvládla moc dobře. Nakonec naše starší družstvo obsadilo

7. místo, ale mi to bereme jako úspěch, skoro všichni jsme dělali něco nového, nejsme ještě tak sehraní, ale vše bylo bez chybičky, teď už budeme jen zrychlovat a to se ještě všichni budou divit :-).

Mladší:

Na košíku byl při prvním pokusu Honzík Mařík, který nám přišel na pomoc z řad naší přípravky, v druhém pokusu se přesunul na béčka. Oba dva úkoly zvládl naprosto perfektně, vůbec nebylo poznat, že letos je to poprvé, co soutěží. Filip měl úkoly rovnou dva, nejprve musel zapojit hadice a pak ještě spěchat pomoc Honzíkovi s košem do kádě, ani jeden z těchto úkolů pro něj nebyl vůbec žádný problém. Béčko na mašinu a v druhém pokusu koš zvládl jako levou zadní Honza Novák. Na rozdělovači spojili síly Míša a Tomášek, krásná práce. Na pravém proudu byla Kačka Rousková, které terče vůbec nedělali problém a vše bylo parádní. Na levý proud nám musela přijít pomoc Hanďa, aby se taky proběhla a nezakrněla nám u mašiny 🙂 a bylo vidět, že zatím ještě nezapomněla jak se to dělá. Letos jsme se dočkali, po loňském čtvrtém místě jsme se vyškrábali na stupně vítězů a odvezli jsme si medaile a pohár na 3. místo.

Za odměnu jsme jeli na zmrzku, rozkrájeli jsme si vyhraný dort a rozdali jsme si vyhrané dobroty. Krásný den, který jsme si moc užili, nektěří si dokonce domů přivezli i malůvky na obličeji. Velká pochvala patří, jako vždy, úplně všem.

FOTO A VIDEO

FOTO 2