24. 7. 2020 – Zásah u požáru

V pátek ve 20:17 nám občané Malé Hraštice začali telefonicky oznamovat požár v prostoru „někde u nádraží“. Po konzultaci s operačním důstojníkem z KOPIS Kladno byl naší jednotce vyhlášen poplach ve 20:22. Na místě události jsme byli ve 20:30, kde nám majitel pozemku ohlásil, že má řádně nahlášeno pálení, a tudíž si nepřeje z naší strany, žádný zásah. Oheň byl na ploše asi 25 m2, hořely větve, dřevěné trámky a podobně. Plameny dosahovaly asi 2 m výšky. Z předchozích telefonátů od občanů jsme měly zprávy až
o 5-ti metrových plamenech. S požářištěm sousedila louka se suchou trávou a za ní následovalo neposečené řepkové pole. V tuto chvíli jsme sice nezasahovali, ale byli jsme připraveni k okamžité reakci. Po konzultacích z Policií ČR a operačním důstojníkem jsme vyčkali na příjezd HZS Dobříš. Po domluvě velitele HZS Dobříš a majitele pozemku, jednotka z Dobříše požár uhasila. Naše jednotka pomohla požářiště rozhrabat a rozhrnout, aby mohlo být řádně prolito. Na místě byl již vyšetřovatel HZS, který s majitelem vše dořešil. Naše jednotka ukončila zásah ve 21:20.

Zásahu se zúčastnili:
Velitel jednotky: Radim Souček
Řidič vozidla: Radek Souček
CAS 25
Luboš Souček ml. DA
Hasič: Roman Wiedermann
Tomáš Souček
Radek Soběslavský

Zdeněk Barták