31. 3. 2012 – Závod požární všestrannosti a štafeta dvojic

31. 3. 2012 jsme se zúčastnili 3. kola hry Plamen

Závodu požární všestrannosti a štafety dvojic

v Počepicích. Vyrazili jsme dvě družstva.

Družstvo mladších:

Kačka M., Klárka W., Hanďa S.,Péťa Š.,Jiřík B.

Družstvo starších:

Marcela M.,Zuzka B.,Luboš S.,Dan S.,Andulka M.

Jako náhradník:

Janička S.

Vedoucí: Tomáš S., Jirka S. (pomocný rozhodčí), Katka H., Kuba B. (pomocný rozhodčí)

Vyrazili jsme v 7 hodin ráno od hasičské zbrojnice směr Počepice. Jeli sme čtyřmi auty: Tomáš, Jirka, Katka a pomoc nám nabídl Klárčin tatínek Roman, děkujeme. Počasí nám moc nepřálo, místo vytouženého sluníčka byla zamračená obloha, teplota tak 5 – 10°C a vítr foukal, že by nás to odneslo a nakonec při čekání na vyhlášení výsledků nás zastihl i déšť a menší kroupy. Naštěstí jsme nic nepodcenili a oblečení jsme sebou měli hodně. Chodili jsme na teplý čaj a před zimou jsme zalézali do aut, trochu se ohřát. Pro většinu z nás to byla první soutěž tohoto typu, zatím jsme jezdili pouze na požární útoky a tak tréma byla opravdu veliká. A nejen v řadách soutěžících. Náhradnice Janička, vedoucí i rodiče byli nervózní za všechny co čekali na startu. Podpořit soutěžící přijeli Součkovi a Bartákovi. Celkem soutěžilo 17 družstev mladších a 24 družstev starších, mi měli u mladších číslo 14 a u starších 21. Čekání až na nás přijde řada, bylo opravdu dlouhé a nervozita stoupala. Naštěstí byla Klárka vybavena LÍZÁTKY PRO OPTIMISMUS (lízátka s úsměvem). Jako první se soutěžilo ve štafetě dvojic, poté se šlo na ZPV (Braňák). Starší proběhli takovým fofrem, že mezitím, co mladší běhali štafetu, měli starší hotovo a unaveně seděli v autech a vydechovali. Těsně před nástupem mladších na start Braňáku dorazila dlouho očekávaná podpora od maminek Renči a Péti, opravdu dorazily, jak se říká, za minutu dvanáct. Mladší vyběhli, ještě všichni sledovali jak přibíhají k prvnímu úkolu (střelba ze vzduchovky) a pak už se jen čekalo, kdy bude vidět v dálce u lesa pět malých známých postav a pak až vyběhnou do kopečka směrem do cíle. Jen co naše očekávaná pětka vyběhla, všichni jakoby je přitahovali do cíle očima. A HURÁÁÁ, soutěž byla za námi

A výsledek? Opravdu moc pěkný.

Závod požární všestrannosti:

STARŠÍ obsadili 19.místo z celkových 24

MLADŠÍ obsadili 14.místo z celkových 17

Štafeta požárních dvojic:

STARŠÍ obsadili 15.místo z 24

MLADŠÍ obsadili 14.místo ze 17

Někteří odjeli dříve, někdo čekal na vyhlášení výsledků. Nakonec jsme sice trošku zmrzlí, ale všichni zdraví a s dobrým pocitem okolo páté hodiny vyrazili konečně domů, pořádně se zahřát.

Všem patří opravdu veliká pochvala a gratulace!!!

Fotky zde

Video