15. 5. 2013 – Český den proti rakovině

15. 5. 2013 se konal

Český den proti rakovině 2013

img_0271.jpg

Šlo o prodej žlutých kvítků měsíčku lékařského, které prodávali dobrovolníci za minimální cenu 20,- Kč. Výtěžek z prodeje putoval na konto nadace, která pomáhá s léčbou rakoviny. Tento rok jsme se do prodeje zapojili i my. Vytvořili jsme dvě skupinky, s každou skupinkou šel jeden vedoucí jako dospělý dozor. Takže naše složení: Janička Soběslavská, Hanička Soběslavská, Kačka Mikysková, Andulka Mikysková a za vedoucí Katka Housková a Kuba Barták. Jelikož jsme něco podobného zkoušeli poprvé, nevěděli jsme jak se akce ujme a proto jsme si kvítků objednali pouze 200 kusů. Teď už víme, že slovo pouze je na místě a že by se určitě prodalo kytiček více. Lidé byli moc hodní, kytičky si kupovali a tím nám pomohli vybrat peníze potřebné pro nadaci. Vyrazili jsme v 7 hodin ráno, abychom byli včas před obchodem a u školy. Později jsme se od školy přesunuli k pekárně a postupně i na nádraží. Sluníčko svítilo, kytičky jsme prodali všechny, vaky s penězi jsme odevzdali na poště a tam nám sdělili, že jsme vybrali krásnou částku: 4.532,- Kč. Pochvala a poděkování patří nejen našich děvčatům, které kvítky prodávali, ale hlavně všem těm, kteří si od nás kytičky koupili a pomohli tak dobré věci. Budeme velice rádi, pokud se nám nějaká další podobná akce vydaří minimálně stejně dobře jako tato.

cesky-den-proti-rakovine.png

PÁR FOTEK