23. 6. 2013 – Pochod Hraštice – Lečice

V neděli 23. 6. 2013

jsme se jako minulý rok vydali na pochod.

image.jpg

Tentokrát naše cesta nesměřovala k Tušimáku, ale na opačnou stranu, a to na hřiště ve Velké Lečici. Sraz byl v deset hodin u zbrojnice, sešla se nás opravdu velká tlupa, 22 dětí, 6 vedoucích a přišlo nás podpořit 6 rodičů . Cestu jsme si museli najít podle fáborků, kterými vedoucí cestu označili předem, občas jsme si museli pomoci i buzolou. Vyrazili jsme cestou směrem ke škole, kde byla schovaná první obálka s úkolem, museli jsme provést pořadovku a podat hlášení. Všechny úkoly snámi museli plnit i rodiče, aby jim to nebylo líto. Dále naše cesta směřovala do Velké Hraštice, určili jsme si topografii a další úkol byla zdravověda, někteří z nás dělali zraněné a ostatní se o ně museli postarat a ošetřit je, nikdo neumřel, hurááá . A přišlo na řadu to nejhorší, ať už v teniskách nebo vyzbrojeni holinkami jsme se začli ztrácet ve vysoké trávě, cestička byla uzoučká, takže jsme museli pěkně jeden za druhým. Některé znás tráva šimrala dokonce i do brady. Po vysoké trávě jsme prošli cestičkou lesem, splnili jsme si ještě pár úkolů, jako poznávání odznaků odborností, dopravních značek, technických prostředků a orientaci mapy a pokračovali dále. Nejzajímavější úkol na nás čekal téměř na konci, říčka Kocába, kterou jsme museli přelézt po laně . Nebylo to úplně jednoduché, ale s malou pomocí se na druhý břeh dostal každý z nás v pořádku. Už chyběl jen kousíček a přišlo to úplně nejlepší, dorazili jsme na fotbalové hřiště ve Velké Lečici, našli jsme si poklad, který byl sladkou odměnou za naši dřinu. Z grilu už se linula vůně připravovaných buřtů, takže stačilo usednout a začít se ládovat, po cestě měl každý hlad a bylo potřeba nabrat síly. Po jídle jsme si ještě zasoutěžili, opět jsme zapojili i rodiče a užili jsme si spoustu srandy, za své výkony jsme dostali medaile a byla udělena i jedna speciální medaile: Lukášek Šandorka dostal medaili strojníka, protože i když přes mašinu nevidí, umí ji nastartovat. Původně bylo v plánu, cestu zpět zdolat stejným způsobem, ale nakonec pro nás moooooc hodný Dominik Šandorka zařídil odvoz hasičským Roburem z SDH Velká Hraštice, takže za nedlouho se u hřiště objevil Tomáš Němec v červeném krasavci, posbíral všechny děti i vedoucí a už se jelo domů. Za tento dárek jsme byli všichni šťastní jako blechy děkujeme.

FOTKY