26. 2. 2014 – Odznaky odborností

odborky.jpg

Součástí soutěže Plamen je i získávání odznaků odborností. Jde o to, vybrat si jednu z odborností: cvičitel, velitel, instruktor, kronikář, strojník, preventista nebo verze pro mladší děti s koncovkou junior. Například kronikář musí vědět vše o kronice, historii hasičstva, svého sboru a tak podobně, preventisté musejí vědět jaká by měla být prevence proti požáru nebo například musí znát jednotlivé části komínu, strojník musí teoreticky i prakticky znát mašinu atd.. Každý rok musí splnit nějakou odbornost deset dětí, nám se to letos podařilo. Testy a zkoušky se sice konali už v únoru, ale vhodná příležitost k předání odznaků a diplomů nastala až v srpnu na Hraštickém derby (které se nakonec kvůli počasí zrušilo). Na plnění zkoušek nám dokonce přijela na kontrolu zástupkyně odborné rady mládeže paní Bambasová. A kdo tentokrát plnil nějakou odbornost?…….

……KRONIKÁŘ

img_1363.jpg

…..PREVENTISTA JUNIOR

preventista-junior.jpg

….. PREVENTISTA

dscn0918.jpg

dscn0919.jpg

dscn0922.jpg

img_1362.jpg