25. 6. 2023 – Školení První Pomoci

V neděli se členové naší zásahové jednotky a SDH zúčastnili školení První pomoci, které se konalo v hasičské zbrojnici v Nové Vsi pod Pleší.

Školení bylo plánované s velkým předstihem, aby se mohla zkoordinovat účast všech nahlášených. S námi se školily jednotky z Velké Hraštice, Velké Lečice a Nové Vsi pod Pleší. Celkem se nás sešlo 30 účastníků.

Školení začalo v 8:00 seznámením s lektory a rozdělením do dvou skupin. Během školení se probírala teorie, která byla okořeněna náhodnými nečekanými událostmi ze strany lektorů. Náhlý kolaps nebo pořezání o nůž zpestřilo teoretickou část. Po obědě jsme pak zužitkovali nabyté vědomosti v praxi při simulačních událostech, jako nehoda automobilu nebo popáleniny v kuchyni.

Při simulacích byla každá skupina ještě rozdělena na poloviny, jedna zachraňovala a druhá hrála zraněné.

U nehody jsme se setkali s otevřenou zlomeninou, amputací prstu na ruce, šokem, bezvědomím i dehydratací. V kuchyni zase byly popáleniny 3. stupně, bezvědomí, infarkt, přidušení kouřem, krvácení po pořezání na ruce a přehřátí.

I když se to nezdá, tak jsme si všichni odnesli spoustu informací a poučení a zároveň nevšední zážitky ze stresových situací.

Končili jsme v 16:00 odjezdem domů.

Velký dík patří Michalovi Jedličkovi z SDH Nové Vsi pod Pleší, který vše zařídil nejen pro své členy, ale i pro nás ostatní. Díky také patří lektorům Zuzce, Verče a Tomovi z První pomoci živě.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Štěpán Souček, Luboš Souček ml., Tomáš Souček, Jakub Barták, Roman Wiedermann, Helča Wiedermannová a Týna Bakosová.