4.5.2024 – zásah u požáru od parní lokomotivy

V sobotu v 16:24 nám byl vyhlášen výjezd jednotky k požáru, který s největší pravděpodobností vznikl od projíždějící parní lokomotivy v období dlouhodobého sucha. Po příjezdu na místo události byl proveden prvotní průzkum a rozdělení sil a prostředků. První větší ohnisko o rozloze cca 200 m2 hasilo 1. družstvo vodou z otočné proudnice z CAS 25. Po vyčerpání hasební vody z naší cisterny, byla poté doplněna vodou z CAS jednotky HZS Dobříš. Požářiště bylo ještě jednou prolito vodou.
2. družstvo hasilo požár vzdálený 600 m o rozloze 40 m2, použité byly jednoduché hasicí prostředky a dva přenosné hasicí přístroje k omezení šíření požáru. Po příjezdu CAS 30 Tatra HZS Dobříš vytvořilo 2. družstvo JSDH Malá Hraštice první proud z této cisterny. Zásahu se zúčastnilo 7 členů ZJ.

Spotřeba hasiv, sorbentů, LP:
1x přenosný hasicí přístroj práškový, 1x přenosný hasicí přístroj sněhový, 7000 l hasební vody.

Zúčastnili se: 
1. družstvo: Radim Souček, Luboš Souček, Radek Souček a Tomáš Souček 
2. družstvo: Roman Wiedermann, Luboš Souček ml. a Štěpán Souček