29.11.2014 – Zimní soutěž

ZIMNÍ SOUTĚŽ

29.11.2014 se konalo druhé kolo hry Plamen, a to Zimní soutěž. V půl osmé ráno jsme se sešli u zbrojnice a vyrazili jsme na Příbram do HZS na soutěž. Nakonec vyrazilo mladší i starší družstvo. Mladší musela narychlo zachraňovat Kačka W., vše se musela naučit za tři dny. Nutno dodat, že to zvládla velmi dobře. Jako vždy šla na řadu první mladší družstva, po nich starší. Mladší v testu dopadli nad naše očekávání, tři chyby. Pexeso bylo malinko horší, protože na Zuzku a Anežku zapůsobil stres a malinko se opozdili, takže už Klára čas nestačila dohnat a na Kačku se nakonec vůbec nedostalo, takže její kartičky byli hodnoceny chybně. Optickou signalizaci jsme zvládli na půl, kdybychom poslouchali co nám vedoucí říkají, dopadlo by to mnohem lépe. Uzlování jsme jako každý rok moc nezvládli, na hasičáku vše umíme, na soutěži ne, čím to asi bude. Velká pochvala patří Klárce, která zvládla oba dva své uzle. Pexeso i pořadovka nám šli v celku dobře. Ve štafetě jednic jsme opět zapomněli, co nám vedoucí na hasičáku tloukli do hlavy, takže jsme za chození po levé straně hadice a nepřeložení hadice inkasovali trestné body. Určování technických prostředků jsme zvládli na jedničku. V hadicovém kole jsme udělali jednu chybu. Když jsme z tělocvičny odcházeli, věděli jsme, že tahle soutěž se nám opravdu nepovedla. Což bylo vidět i na naší vedoucí, která byla opravdu pěkně naštvaná, že neposloucháme co nám na hasičáku říká. Kupodivu jsme neskončili poslední.

Byli jsme 15. z 19.

 

Starší měli startovní číslo 1, takže šlo na start velmi brzy a mohli jsme jet brzy domů. V testu jsme udělali 4 chyby, na to, že byli letos testy nové a trochu těžké, to jde. V pexesu jsme udělali dvě chyby, mohli jsme to mít bez chyby, ale bohužel se to nepodařilo. U optické signalizace se opět ukázalo, že ani starší občas neposlouchají, co vedoucí na hasičáku říkají, takže jsme si vysloužili naprosto zbytečných 10 trestných vteřin. V uzlování jsme letos drželi s mladšími, povedli se nám pouze tři uzle, oproti loňsku jsme se pohoršili. Orientaci na mapě jsme dokončili s dvaceti trestnými vteřinami. Alespoň že pořadovku jsme zvládli bez chyby. Štafeta jednic byla sice lepší než u mladších, ale ani starší to nezvládli bez chyby. Technické prostředky a hadicové kolo se nám povedli. Ani po ukončení soutěže starších jsme neměli dobré pocity, i na vedoucí bylo vidět, že od nás čekala trochu víc. Doufali jsme, že se umístíme v první desítce, což se nám opět nepodařilo.

Skončili jsme na 12. místě z 20.

Mladší: Anežka Popková, Klára Wiedermannová, Kačka Wiedermannová, Zuzka Syrovátková

Starší: Dan Souček, Hanďa Soběslavská, Andulka Mikysková, Denisa Svobodová

Vedoucí: Katka, Zuzka

Rozhodčí: Kuba Barták a Pavel Popek ml.

Psychická podpora: Renča S. a Janďa S.

 

FOTKY A VIDEA