6. 12. 2014 – Mikulášská soutěž ve Velké Hraštici

  1. 12. 2014 – Mikulášská soutěž ve Velké Hraštici

Dnešní velmi netradiční soutěž v požárním útoku se konala ve Velké Hraštici a velkohraštičtí si na nás vymysleli pěknou kulišárnu. Celý útok se konal bez vody a všechny týmy používaly stejnou výzbroj, kterou připravilo SDH Velká Hraštice. Akce byla pojata jako „sranda mač“ a také tak probíhal. Nekonalo se tradiční rozdělení rolí, kdo co bude dělat, ale losovalo se těsně před startem. I když se šlo bez vody, tak díky nepříznivému počasí jsme byli všichni promoklí, ještě že nemrzlo. Za výsledné časy se nemusel nikdo stydět. Časy hodně pod a lehce nad 20 vteřin byly standard. Škoda, že družstvo velkohraštických mužů nebylo kompletní, ale s pomocí členů z ostatních týmů dosáhli na krásné třetí místo. Soutěžního dopoledne se zúčastnil týmy žen z Velké Hraštice, z Malé Hraštice a týmy mužů z  Dobříše, Malé Hraštice, Libčic a Velké Hraštice doplněné o členy z ostatních družstev. Velký dík za organizaci patří hlavně veliteli SDH Velká Hraštice Dominikovi Šandorkovi, na kterého padla veškerá příprava celého dopoledne, manželům Batulkovým za vynikající guláš, Oldovi Hronovi za časomíru, zapisovatele a rozhodčího v jedné osobě a dalším pár zúčastněným členům z SDH Velká Hraštice.

Akce se povedla a my se těšíme i na další ročník, který by se mohl stát tradicí.

Ženy obsadily 2. místo.

Muži obsadili 2. místo.

Zúčastnili se:

Družstvo žen
  1. útok
čas
  1. útok
čas
Strojník Romana Černá 31,07 s Romana Černá 24,45 s
Savice Radka Brožová Katka Housková
Košík Jarka Součková Renata Batulková
Béčka Renata Soběslavská Radka Brožová
Rozdělovač Radek Souček Jarka Součková
Proud levý Renata Batulková Renata Soběslavská
Proud pravý Katka Housková Radek Souček

 

Družstvo mužů
  1. útok
čas
  1. útok
čas
Strojník Kuba Barták 22,21 s Kuba Barták 17,13 s
Savice Štěpán Souček Roman Wiedermann
Košík Roman Wiedermann Pavel Popek ml.
Béčka Pavel Popek ml. Tomáš Jirotka
Rozdělovač Richard Souček Štěpán Souček
Proud levý Tomáš Jirotka Radek Soběslavský
Proud pravý Radek Soběslavský Richard Souček