31. 1. 2015 – Hasičský ples

V sobotu 31. 1. 2015 proběhl v místní sokolovně hasičský ples.

ples2015

Přípravy začaly už ve středu 28.1.2015 kdy jsme šli připravovat stoly a židle. Druhá fáze příprav pokračovala v sobotu dopoledne před plesem. Z hasičárny jsme přivezli hadice, přilby, plakáty a stejnokroje na výzdobu a snažíme se zde vytvořit příjemné prostředí pro večerní ples. Přivezli jsme i část tomboly, elektroniku, uzeniny a dorty. Mužská část se chopila zdobení a holky se vrhly do nelehké práce s rozdělováním a tříděním tomboly. Práce s tombolou pokračovala i po obědě, kdy se dovážely další ceny. Od sponzorů a našich členů jsme dostali různé drobnosti, obilí, víno i tvrdý alkohol. Nakonec se sešlo 280 cen. Obrovský podíl cen jsme dovezli z pekárny a cukrárny v podobě dortů, pekařských výrobků, ovocných košů, chlebíčků a živých květin.

Za tyto ceny srdečně děkujeme paní Kortánové.

V 1700 dorazila kapela Static, které jsme pomohli s aparaturou a pak jsme se šli sami připravovat na ples, který začínal od 2000 a sešlo se nás tam nakonec 220.

Naše hasičky si opět připravily vystoupení, které držely dlouhou dobu v tajnosti a bylo to překvapení i pro mužské členy. Nastupovaly v hasičských zásahových bundách. Ty pak odložily a pokračovaly ve vystoupení na téma „spartakiáda – poupata“. Potlesk za vystoupení byl obrovský a zasloužený. Až na jeden incident byl ples klidný a příjemný a končil po třetí hodině ranní, kdy jsme opět pomohli kapele s úklidem aparatury.

V neděli v 1000 se odstrojovala výzdoba sálu a dorazilo jen pár silných, neunavených členů.

Všem zúčastněným patří velký dík.

Básnička na začátku vystoupení:

My jsme holky od hasičů,
život máme těžký.
Nejezdíme cisterničkou,
my chodíme pěšky.

Zacházejte s námi hezky,
nemějte vy na nás zlost,
vždyť my jsme ty holky český,
zpíváme si pro radost.

Úsměv na rtech máme stále,
na Vašich ho chceme mít,
tak se těšte dámy, páni
co se tady bude dít.

Když nám k tomu zatleskáte,
zvednete se ze židlí,
radost nám tím uděláte,
když jsme Vám to nabídly.

Tak jsme zase jako vloni,
přišly Vás tu pobavit,
jen si hezky usedněte,
a my to jdeme rozbalit.

 

Video z vystoupení:

Vystoupeni hasicek na plese 31_1_2015

Druhe video z vystoupeni hasicek na plese 31_1_2015