Archiv autora: Roman

29. 5. 2021 – SBĚR STARÉHO ŽELEZA

V sobotu ráno jsme se sešli v 830 před hasičárnou k plánované brigádě na sběr starého železa. Přišlo nás celkem dvanáct. Vyrazili jsme pro techniku a začali sbírat železo od nádraží směrem do obce. I když se to z počátku nezdálo, odvezli jsme nakonec 4 plné plaťáky za traktorem a 4 multikáry.  Se sběrem jsme skončili po 12. hodině.

Děkujeme všem, kteří nám darovali
staré železo.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Štěpán Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Zdeněk Barták, Radek Soběslavský, Pavel Popek, Pavel Popek ml., Tomáš Jirotka, Filip Staněk a Roman Wiedermann.

14. – 16. 5. 2021 – ŠKOLENÍ PILAŘŮ

Ve spolupráci s hasiči z Velké Hraštice probíhala od pátku do neděle praktická část školení pilařů. Předtím proběhlo online Školení pro práci s JMP, ve kterém byla probrána teoretická část. Všichni účastníci školení splnili a byl jim vydán certifikát o úspěšném absolvování kurzu.

Kurzu se zúčastnili:

Radim Souček

Luboš Souček

Roman Wiedermann

Zdeněk Barták

Jakub Barták

 

29. 6. 2021 – ZÁSAH U POŽÁRU

Požár zahradního domku (pergola) o rozloze cca 20 m2.
Naše jednotka zajišťovala řízení dopravy a bezpečný příjezd k zásahu. Po zdolání požáru ostatními jednotkami jsme rozebírali ohořelou konstrukci a tvořili zálohu na místě události. Po dohodě s velitelem zásahu jsme zhruba po 2,5 hodinách provedli kontrolu požářiště, kde jsme neshledali žádný důvod k dalšímu zásahu.

Zásahu se zúčastnili:

Velitel jednotky:  Radim Souček

Řidič vozidla:      Radek Souček CAS 25

                             Luboš Souček DA

Hasič:                  Roman Wiedermann

                             Luboš Souček ml.

                            Radek Soběslavský

                            Zdeněk Barták

                            Roman Bičiště

24. 6. 2021 – TECHNICKÁ POMOC PRO OBEC

Obecní úřad nás oslovil s prosbou o vyčištění kanálů na dešťovou vodu a odklizení splaveného štěrku v zatáčce u pneuservisu. Kanály jsme propláchli vodou z cisterny.

Zúčastnili se: Radim Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Jakub Barták, a Roman Wiedermann.

31. 8. 2021 – TECHNICKÁ POMOC

Obecní úřad nás oslovil s prosbou o vyčištění kanálů na dešťovou vodu. Kanály jsme propláchli vodou z cisterny a košťaty vymetli štěrk a kameny.

Zúčastnili seRadim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Tomáš Souček, Roman Bičiště, Zdeněk Barták, Pavel Popek a Roman Wiedermann.