Archiv autora: Roman

2021 – VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA SDH MALÁ HRAŠTICE

V sobotu 8. 1. 2022 se konala Výroční valná hromada SDH Malá Hraštice v restauraci U kapličky. Při příchodu bylo kontrolováno OTN (očkování, testování, prodělaná nemoc).

Výroční valná hromada začala v 18:00 hodin úvodním slovem starosty. Ten přivítal členy sboru. Letos jsme nezvali hosty kvůli vládním opatřením ohledně COVID-19. Na programu valné hromady byly tyto body: seznámení s činností sboru, zpráva dětí, finanční kontrola hospodaření sboru, předávání vyznamenání a plán práce na rok 2022.

Součástí byla i diskuze, na které se probralo pořádání našeho plesu. Členové hlasováním rozhodli, že ples letos pořádat nebudeme.

Jako občerstvení se podával řízek s brambory.

30. 11. 2021 – ZÁSAH U POŽÁRU

Ráno po čtvrté hodině nám byl KOPISem vyhlášen požární poplach skládky materiálu. Jednalo se o stavební odpad u chaty v lokalitě Bažantnice. Na místě zasahovali i jednotka z HZS Dobříš. Pomáhali jsme s dohašováním a rozhrabáním požářiště. Po ukončení zásahu jsme ještě provedli dvakrát kontrolu požářiště, a to ráno a v poledne.

Zásahu se zúčastnili: Radim Souček, Luboš Souček, Tomáš Souček, Luboš Souček ml., Jakub Barták, Roman Wiedermann

22. 10. 2021 – ZÁSAH U POŽÁRU

Večer před sedmou hodinou nám byl KOPISem vyhlášen požární poplach nízké budovy. Jednalo se o chatu v lese pod nádražím. Na místě zasahovali i jednotky z HZS Dobříš, JSDH Nový Knín, JSDH Mníšek pod Brdy. Pomáhali jsme s dohašováním a rozebíráním konstrukce chaty. Po ukončení zásahu jsme ještě provedli dvakrát kontrolu požářiště a to o půlnoci a brzo ráno.

Zásahu se zúčastnili: Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček,  Luboš Souček ml., Jakub Barták, Zdeněk Barták, Roman Wiedermann

29. 5. 2021 – SBĚR STARÉHO ŽELEZA

V sobotu ráno jsme se sešli v 830 před hasičárnou k plánované brigádě na sběr starého železa. Přišlo nás celkem dvanáct. Vyrazili jsme pro techniku a začali sbírat železo od nádraží směrem do obce. I když se to z počátku nezdálo, odvezli jsme nakonec 4 plné plaťáky za traktorem a 4 multikáry.  Se sběrem jsme skončili po 12. hodině.

Děkujeme všem, kteří nám darovali
staré železo.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Štěpán Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Zdeněk Barták, Radek Soběslavský, Pavel Popek, Pavel Popek ml., Tomáš Jirotka, Filip Staněk a Roman Wiedermann.

14. – 16. 5. 2021 – ŠKOLENÍ PILAŘŮ

Ve spolupráci s hasiči z Velké Hraštice probíhala od pátku do neděle praktická část školení pilařů. Předtím proběhlo online Školení pro práci s JMP, ve kterém byla probrána teoretická část. Všichni účastníci školení splnili a byl jim vydán certifikát o úspěšném absolvování kurzu.

Kurzu se zúčastnili:

Radim Souček