Archiv autora: Roman

28. 5. 2022 – DĚTSKÝ DEN

Po dlouhé době kvůli pandemii pořádala obec v sobotu 28. 5. 2022 ve spolupráci s občanskými složkami dětský den na téma „Konečně společně“. Šlo se opět trasou od školy kolem vodárny do Velké Hraštice, kde se na závěr konala i dětská diskotéka.

Členové našeho sboru se rozmístili na 3 stanovišť .

CHŮDY A STŘÍKÁNÍ ZE DŽBEROVEK – zde si mohly děti vyzkoušet chůzi na chůdách a srazit proudem vody z ručních stříkaček kuželky.

HÁZENÍ KROUŽKŮ NA CÍL – házení kroužků některým dalo pořádně zabrat.

HRADY – a poslední důležité stanoviště bylo hlídání nafukovacích skákacích hradů.

Celý dětský den svítilo sluníčko a děti si jej doufáme pořádně užily.

KACPU Příbram 4. 5. 2022

V rámci pomoci uprchlíkům jsme drželi pohotovostní službu „C“.

Během pohotovosti jsme měli jeden rozvoz uprchlíků z KACPU Příbram.

Rozvozu z KACPU Příbram zajišťovali Radek Souček a Štěpán Souček.
3 osoby – Rožmitál pod Třemšínem
4 osoby – Zdaboř

Pohotovostní směny „C“ se zúčastnili:
Radek Souček, Štěpán Souček, Radim Souček, Pavel Popek, Luboš Souček, Tomáš Souček, Tomáš Jirotka, Roman Bičiště, Roman Wiedermann,

2022 – Základní kolo Okrskové soutěže v PÚ

Pod dlouhé době jsme se mohli sejít a uspořádat několikrát odložené základní kolo okrskové soutěže v požárním útoku. Naplánované jsme to měli na sobotu 21. 5. 2022. Brzo ráno jsme začali připravovat zázemí pro soutěž a posezení. Je pravda, že část věcí, jako překážky a stany jsme měli již připraveno z předchozího dne. Rozložili a zajistili jsme stan pro štáb. Kvůli velkému větru jsme stany pro posezení vůbec nestavěli.

Při nástupu instruoval velitel soutěže o pravidlech a podmínkách celé soutěže. Nejdříve soutěžily děti v běhu přes překážky po kterých následovaly požární útoky. Po dětech nastoupili na překážky dospěláci, pro které se musela přestavět dráha. Končilo se požárními útoky.

Po vyhlášení výsledků a rozdání věcných cen následovala volná zábava a všichni, co jsme soutěž připravovali, jsme si mohli oddechnout za hladký průběh celého dne. Jediné co se moc nepovedlo, bylo počasí. I když foukal vítr, který honil mraky, sluníčko i tak některé soutěžící pěkně spálilo.

Pozdě odpoledne jsme končili i my hrubým úklidem stanu a posezení. Finální úklid překážek a vybavení nás čekal druhý den v neděli. Do oběda jsme měli vše hotové.

Výsledky:

1. místoDaniel Souček24,25 s
2. místoŠtěpán Souček24,56 s

23. 4. 2022 – SBĚR STARÉHO ŽELEZA

V sobotu ráno jsme se sešli v 800 před hasičárnou k plánované brigádě na sběr starého železa. Přišlo nás celkem dvanáct. Vyrazili jsme pro techniku a začali sbírat železo od nádraží směrem do obce. Letos jsme přivezli 1 plaťák za traktorem, 2 multikáry a 2 vozíky za auto.  Se sběrem jsme skončili po 11. hodině.

Děkujeme všem, kteří nám darovali
staré železo.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Zdeněk Barták, Jakub Barták, Radek Soběslavský, Pavel Popek, Pavel Popek ml., Tomáš Jirotka, Martin Jech a Roman Wiedermann.

28. 3. 2022 – Zásah u požáru trávy

Ve 9:49 byl jednotce KOPISem vyhlášen požární poplach.

1. Situace v době příjezdu JPO: požár suché trávy na ploše cca 300 m2.
  2. Činnost jednotky na místě zásahu: lokalizace a likvidace požáru, použití otočné proudnice,
  3. Spotřeba hasiv, sorbentů, LP: 3.500 litrů vody.

Zúčastnili se:  Radim Souček, Luboš Souček, Tomáš Souček, Radek Souček, Radek Soběslavský

13. 3. 2022 – Zásah u požáru trávy

Ve 20:38 byl jednotce KOPISem vyhlášen požární poplach.

1. Situace v době příjezdu JPO: požár byl již uhašen
  2. Činnost jednotky na místě zásahu: průzkum, řízení dopravy a záloha na místě události

Zúčastnili se:  Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml.,  Jakub Barták, Zděněk Barták, Radek Soběslavský, Roman Wiedermann

9. 3. 2022 – ZÁSAH u požáru

Ve 14:36 byl jednotce KOPISem vyhlášen požární poplach.

1. Situace v době příjezdu JPO: požár vznikl pálením staré trávy a díky větru se přenesl mimo místo pálení na louku za plotem.
  2. Činnost jednotky na místě zásahu: lokalizace požáru, navádění ostatních jednotek z hlavní příjezdové komunikace k místu požáru, pomoc s rozhrabáním požářiště, kontrola požářiště v 18:00.

Zúčastnili se:  Radek Souček, Luboš Souček, Tomáš Souček, Radim Souček, Jakub Barták, Zděněk Barták, Roman Wiedermann

18. 2. 2022 – ZÁSAH TECHNICKÁ POMOC PO BOUŘI DUDLEY/YLENIA

V noci ve 21:57 nám byl KOPISem vyhlášen výjezd k padlému stromu po bouři Dudley/Ylenia. Zásah ukončen v 0:08

1. Situace v době příjezdu JPO: strom přes vozovku a zároveň stržené 2 sloupy s telefonním kabelem.
  2. Činnost jednotky na místě zásahu: zajištění místa události, odklon dopravy ve spolupráci s MP Nový Knín, odstranění stromu, v součinnosti s místním technikem CETIN odstranění sloupů a kabeláže telefonního vedení z vozovky. Vyčkání příjezdu a informování servisního technika CETIN.

Zúčastnili se:  Radim Souček, Luboš Souček, Tomáš Souček, Luboš Souček ml., Jakub Barták, Zděněk Barták, Pavel Popek, Roman Wiedermann

2021 – VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA SDH MALÁ HRAŠTICE

V sobotu 8. 1. 2022 se konala Výroční valná hromada SDH Malá Hraštice v restauraci U kapličky. Při příchodu bylo kontrolováno OTN (očkování, testování, prodělaná nemoc).

Výroční valná hromada začala v 18:00 hodin úvodním slovem starosty. Ten přivítal členy sboru. Letos jsme nezvali hosty kvůli vládním opatřením ohledně COVID-19. Na programu valné hromady byly tyto body: seznámení s činností sboru, zpráva dětí, finanční kontrola hospodaření sboru, předávání vyznamenání a plán práce na rok 2022.

Součástí byla i diskuze, na které se probralo pořádání našeho plesu. Členové hlasováním rozhodli, že ples letos pořádat nebudeme.

Jako občerstvení se podával řízek s brambory.