Archiv autora: Roman

14. 9. 2019 – 12. ROČNÍK NOČNÍ SOUTĚŽ VE VELKÉ HRAŠTICI

V sobotu jsme se zúčastnili 12. ročníku noční soutěže ve Velké Hraštici. V 19:30 jsme dorazili se stanem a vybavením do Velké Hraštice na náves. Sestavili jsme jedno družstvo kluků a jedno družstvo holek. Ve 21:00 po nástupu a instruktáži ohledně soutěže jsme si vylosovali pořadí, kluci si vytáhli 7. a holky 4. startovní místo. Organizace byla opět perfektní, vše se odehrávalo ve svižném tempu a útoky šly rychle za sebou. Celkem se zúčastnilo 6 družstev žen a 9 družstev mužů. Ve velké konkurenci družstev skončily holky na skvělém 2.  místě a kluci na 6. místě.

Holky na základně
Kluci na základně

Z našeho sboru se zúčastnili:

Soutěž ženy: Romča Černá, Helča Wiedermannová, Klárka Wiedermannová, Jarka Součková,  Lucka Mašková , Denisa Svobodová a půjčená Gabča Hronová

Soutěž muži: Luboš Souček ml., Kuba Barták, Radek Soběslavský, Štěpán Souček, Dan Souček, Pavel Popek ml., Filip Staněk

Diváci:

Radim Souček, Luboš  Souček, Roman Wiedermann, Lída Součková

FOTKY A VIDEO

27.7.2019 – POHÁR VELITELE – VELKÁ HRAŠTICE Dospělí

V sobotu jsme vyrazili do Velké Hraštice na pohár velitele. Všichni jsme byli zvědaví co velkohraštičtí vymyslí za doplňkovou soutěž, když se jim rybník opravuje a na duši se nedá plavat.

Zase nezklamali!!!! 😀

Vymysleli to pěkně. Dvě startovací čáry, jedna pro družstvo a druhá pro materiál. K té druhé, se po startu muselo doběhnout, vše pospojovat a vyrazit k terčům. To, ale nebylo všechno. Po ukončení útoku se muselo vše zase smotat a umístit na druhou startovací čáru, přesně tak, jak to bylo při startu. Celé družstvo pak muselo být na první startovací čáře a poslední dobíhající teprve mohl stisknout tlačítko k zastavení časomíry.

Běželo se na dva útoky, takže jsme si pěkně zamotali. Soutěž se nakonec povedla i když se druhé útoky běhali za deště.

Nasadili jsme dvě družstva holek a jedno chlapů. Družstvo holek Mix, které doplnili dva kluci, skončilo na krásném 3. místě. Druhé družstvo skončilo šesté. Chlapy skončili také na šestém místě.

Družstvo holek: Helča Wiedermannová, Klára Wiedermannová, Ráďa Brožová, Renča Soběslavská, Hanďa Soběslavská, Romča Černá, Jarka Součková,

Družstvo holek MIX: Jarka Součková, Ilča Housková, Klára Wiedermannová, Ráďa Brožová, Hanďa Soběslavská, Tomáš Souček, Luboš Souček ml.

Družstvo chlapů: Radek Souček, Štěpán Souček, Tomáš Souček, Luboš Souček ml., Radek Soběslavský, Kuba Barták, Roman Wiedermann

Fotky a videa

29. 6. 2019 Soutěž v krámech

V sobotu vyrazilo naše smíšené ženské družstvo na Soutěž o pohár starosty do Krámů. Soutěž začíná doplňkovou disciplínou překonání rybníka dvěma členy družstva. Ty na druhém břehu vypijí pivo a předají štafetu dalšímu, který musí smotat hadici, až teprve může začít samotný útok. Voda se saje přímo z rybníku a protože dráha je krátká požívá se na každém proudu jen jeden kus hadice C. Každý proud musí sestřelit plechovku a společně pak trefit terč. Naše družstvo získalo v kategorii žen 1. místo a celkově se umístili na 2. místě. OBROVSKÁ GRATULKA.

Zúčastnili se: Jarka Součková, Simča Housková, Kačka Housková, Renča Soběslavská, Denisa Svobodová, Tomáš Souček, Luboš Souček ml.

Doprovod: Ilča Housková, Luboš Souček

Video 1. útok Video 2. útok

Zásah 1. 7. 2019

V pondělí 1. 7. 2019 oslovil velitele jednotky dispečink krajského operačního střediska a požádal ho o prověření nahlášení požáru. Podle oznamovatele se požár nacházel mezi Malou Hrašticí, Novou Vsí pod Pleší a Bažantnicí. Lokalizace požáru se podařila podle hustého kouře, ale horší bylo najít dostupnou příjezdovou cestu. Na kompostu, který se nachází mimo pozemek chatového objektu, došlo k samovznícení kompostované trávy. 9 minut po nahlášení požáru dorazila naše CAS 25 k požáru a zahájili jsme hašení, požářiště jsme rozhrnuli ručním nářadím a provedli následné dohašení. Celý zásah trval 51 minut.

Zásahu se zúčastnili:
Velitel jednotky: Radim Souček
Řidič vozidla: Radek Souček

Oslavy 95. let od založení SDH Velká hraštice

V sobotu 15. 6. 2019 slavili naši kolegové a kamarádi z Velké Hraštice 95. let od založení sboru dobrovolných hasičů. Celé slavnostní odpoledne začalo průvodem s vlajkami a věncem, který položili k uctění památky u dveří kostela sv. Zikmunda.

Následovaly projevy starosty sboru, starostky obce a velitele sboru, který zároveň rozdal ocenění členům sboru. Na pódiu potom předvedly své vystoupení děti ze školy a zarecitovaly básničku, které byla přímo složená na členy SDH.

Pak už následovala volná zábava při které vystoupila dechová kapela Úžas. Tu vystřídaly legendární Schovanky. A zbytek podvečeru a noci hrála kapela Retro band. K vidění byla přistavena současná hasičská technika okolních sborů a i historická funkční stříkačka „koňka“. Děti pak využily možnosti zařádit si na skákacích hradech.

Během odpoledne byla předvedena komentovaná ukázka vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla jednotkou dobrovolných hasičů z Dobříše.

Celou sobotu se o všechny hosty postarali členové SDH a každý si přišel na své, ať grilovaným čuníkem, langošem, klobáskou nebo dokonce i točenou zmrzlinou. Je jen škoda, že nepřišlo více hostů podpořit toto krásné odpoledne.

Z našeho sboru se zúčastnili: Helča Wiedermannová, Jarka Součková, Miluška Součková, Kačka Bartáková, Janďa Soběslavská, Klára Wiedermannová, Kačka Wiedermannová, Lucka Wiedermannová, Lucka Mašková, Radim Souček, Roman Wiedermann, Radek Soběslavský, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Dan Souček, Radek Souček, Kuba Barták, Filip Staněk, Roman Bičiště

22. 6. 2019 – Soutěž o pohár starosty obce

V sobotu jsme se zúčastnili Soutěže o pohár starosty obce Nové Vsi pod Pleší. Soutěž měla začít ve 13:00 hodin, ale překazila to průtrž mračen a to hned 2x za sebou. Kvůli tomu byla i zrušená tradiční doplňková soutěž slalom se zahradním kolečkem.

Soutěž tedy začala až ve 14:00 hodin a my jsme nasadili jedno družstvo holek a jedno chlapů. Běželo se na dva útoky, ve kterých nakonec skončili holky na skvělém 1. místě a chlapi na 3. místě.

Příprava holek na základně.

FOTO a VIDEO

6. 6. 2019 – zásah po přívalovém dešti

Ve čtvrtek zasáhly naši obec přívalové srážky, kroupy a silný vítr. Naše jednotka zasahovala v několika nemovitostech, čerpali jsme vodu, pomáhali zajišťovat odtoky do dešťové kanalizace a uklízeli hlavní silnici z návsi směrem na Novou Ves od nánosů bahna, štěrku a kamení. Zúčastnilo se 11 členů.

Ze zásahové jednotky se zúčastniliRadim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Tomáš Souček, Pavel Popek , Pavel Popek ml., Radek Soběslavský, Roman Bičiště, Zdeněk Barták a Roman Wiedermann