Archiv autora: Roman

2. 2. 2024 – HASIČSKÝ PLES SDH MALÁ HRAŠTICE

V pátek jsme opět pořádali tradiční hasičský ples SDH Malá Hraštice. S přípravami jsme začínali jako vždy s dostatečným předstihem. V průběhu týdne se nám začínali hromadit absence členů, jak na přípravu tak i na samotný ples. Sehnat tombolu a sponzory je už taková samozřejmost a podílí se na ní skoro každý člen. Aby toho nebylo málo, tak ve čtvrtek ráno, den před plesem, se ozval kapelník ze skupiny STATIC s omluvou, že nemohou kvůli nemoci vystoupit. S jeho pomocí jsme nakonec sehnali náhradní kapelu PODŘÍCI. Večer jsme tak mohli pokračovat s výzdobou sokolovny. V pátek dopoledne jsme začali navážet tombolu a připravovat novinku v podobě seznamu s výhrami. Pár obětavců si na to vyhradilo den dovolené a všechno jsme stihli připravit včas. Letos nám k poslechu a tanci zahráli náhradníci z kapely PODŘÍCI, která předčila očekávání a zahrála skvěle. Hrát se začalo po proslovu starosty sboru kolem půl deváté. Starosta přivítal všechny přítomné a vysvětlil pár věcí k organizaci večera.

Naše děvčata si zase připravila předpůlnoční překvapení, které se opět povedlo a patří jim za to velký potlesk a obdiv!

Účast hostů nebyla díky nemocem moc velká, ale přesto jsme v tombole připravili 320 cen.  Tombolu jsme začali prodávat ve 22:00 hodin, lístek za 50,- Kč.

Tímto děkujeme všem sponzorům a členům za dary do tomboly.

Ve 03:00 se blížil konec plesu a utahaní jsme šli načerpat síly na dopolední úklid. Ten jsme si domluvili na druhý den ve 14:00 a tím zakončili náš letošní ples.

3. 12. 2023 – Zásah u požáru

v 6.30 byl naší jednotce vyhlášen požární poplach. Jednalo se o požár malého rozsahu na vlakové zastávce u drážního domku. Na místě zásahu jsme byli v 6.43, požár lokalizovali a zlikvidovali. Jako další přijeli k místě události jednotka z Nového Knína, jednotka HZS Dobříš a Policie ČR. Na zásahu se podílelo 8 členů zásahové jednotky.

Mikulášská nadílka 2023

V sobotu 2. prosince jsme jako každý rok pořádali mikulášskou nadílku pro děti. Začali jsme dopoledne přípravou sálu, uspořádáním stolů, židlí a výzdobou. Přivezli jsme občerstvení a balíčky pro děti. U vstupu na děti čekal čert s Pekelnou knihou hříchů, do které mohli děti i rodiče nahlásit nějaké ty lumpárny. Pro děti byly připravené sladké odměny za různé soutěže. Soutěže letos měly na starosti zkušené profesionálky z Dobříše. Pak už se jen čekalo na příchod čertů, Mikuláše a anděla. Za přednesení básničky nebo za zazpívání písničky dostaly děti od Mikuláše balíček se sladkostmi. Dorazilo 40 dětí s doprovodem rodičů.

Prověřovací cvičení JSDHO 22. okrsku

Prověřovací cvičení se konalo v neděli 29. 10. 2023 od 14:00 hodin ve Velké Hraštici, zúčastnili se jednotky 22. okrsku z JSDHO Velké Hraštice, Malé Hraštice, Velké Lečice a Nové Vsi pod Pleší.
Cvičení bylo naplánováno na výroční valné hromadě 22. okrsku, kde bylo zaneseno do plánu práce na tento rok.
Akce proběhla bez vyhlášení poplachu. Dle příjezdu jednotek byly rozděleny dané úseky a přiděleny volací znaky.
Tématem cvičení byla dálková doprava vody a součinnost jednotek s použitím mobilních vysílaček.
Pro komunikaci byly použity zásahové vysílačky. Komunikace se oproti předešlým ročníkům výrazně zlepšila, což mělo i zásadní vliv na rychlost a kvalitu provedeného cvičení.
První stanoviště u rybníka vytvořila ZJ z Velké Hraštice a rozvinula vedení přes náves směrem k Jindrovic statku. Druhé stanoviště tvořila ZJ z Malé Hraštice. Na ní se pak napojila na třetím stanovišti ZJ z Velké Lečice a poslední, čtvrté stanoviště založila ZJ z Nové Vsi pod Pleší. Cílem dálkové dopravy vody byl fiktivní požár na louce pod letištěm.
Voda se čerpala za použití přenosných požárních stříkaček PPS12 a hadic B75.

StanovištěJSDHPočet hadic B75Počet členů jednotky
1.Velká Hraštice79
2.Malá Hraštice710
3.Velká Lečice76
4.Nová Ves pod Pleší16

Po ukončení akce a úklidu výzbroje jsme se sešli v hasičské klubovně ve Velké Hraštici, kde jsme vše hodnotili, rozebírali klady a zápory cvičení a jejich případné řešení.
Velitel SDH Velká Hraštice a zásahu
Dominik Šandorka

2. 9. 2023 – Setkání hasičů a grilování

Na sobotní odpoledne bylo naplánované setkání hasičských členů.

Od 14:00 jsme připravovali občerstvení a posezení pro první hosty.

Nad ohněm se grilovala kýta a krkovice, chladilo se pivečko a v lednicích bylo připravené víno, bublinky i nealko.

Pomalu se sezení začalo zaplňovat ať už mladými nebo zasloužilými hasiči. V uvolněné a klidné atmosféře se pokračovalo až do nočních hodin, když bylo vše snědeno a vypito.

Druhý den dopoledne jsme vše poklidili a vrátili na svá místa.

Děkujeme všem za účast a těšíme se všichni na další akci.

2. 9. 2023 – Technická pomoc u padlých stromů

Dopoledne jsme byli vysláni k likvidaci stromů hrozících pádem na vozovku.

1. Situace v době příjezdu JPO: lokalizace stromů ohrožujících komunikaci II/116.
  2. Činnost jednotky na místě zásahu: rozmístění členů k zajištění plynulosti dopravy, pokácení a úklid 5-ti stromů ohrožujících provoz na komunikaci.

Zúčastnili se: Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Štěpán Souček, Roman Bičiště, Zdeněk Barták, Jakub Barták, Radek Soběslavský, Pavel Popek, a Roman Wiedermann.

29. 7. 2023 – Pohár velitele Velké Hraštice

V sobotu jsme vyrazili k sousedům na tradiční Pohár velitele.

Začátek, včetně nástupu musel být kvůli prudkému dešti odložen. Když se počasí trochu vybralo, začala samotná soutěž doplněná o doplňkovou disciplínu, jako vždy na duši kolem bójek.

Naše smíšené družstvo chlapů nakonec skončilo na posledním 8. místě.

Z našeho sboru se zúčastnili:

Soutěž muži (smíšené): Radim Souček, Radek Souček, Zdeněk Barták, Kuba Barták, Helča Wiedermannová, Kačka Wiedermannová, Roman Wiedermann