21. 6. 2014 – 90. výročí SDH Velká Hraštice

V sobotu 21.6.2014 jsme vyrazili do Velké Hraštice, kam jsme byli pozvaní na oslavu

90. výročí založení SDH VELKÁ HRAŠTICE

Před hasičárnou ve Velké Hraštici jsme se začali scházet před devátou hodinou, na návsi už stály stánky, před hasičárnou byly postavené stany, lavice i stoly, na hřišti byla připravená dráha pro útok, nafukovali se skákací hrady, přijížděla stará technika, která se zde vystavovala, na grilu se točil čuník, prostě vše bylo připraveno pro konající se oslavy. I přes nějaké menší obtíže, jako onemocnění Tomáška nebo chybění Honzíka, Denisy a Denisky, jsme nakonec vytvořili 4 družstva, přípravku, mladší A, mladší B a starší. Soutěžili jsme jako první, takže jsme si odběhali útoky a pak už jsme jen sledovali další družstva a řádili na skákacích hradech. Po provedení všech útoků nám pořadatelé řekli, že se nehrálo na místa a že zvítězili všichni, dostali jsme balíčky plné dobrot, ze kterých jsme měli velkou radost. Někteří z nás šli domů, jiný zůstali a užívali si oslavy dál. Ve 13 hodin se konal slavnostní průvod, po celé odpoledne až do večerních hodin hrála hudba, někteří i tančili, jako třeba Lukášek J, jiní jen poslouchali. Před pátou hodinou odpoledne se konala ukázka profesionální hasičů, kterou si také někteří z nás pěkně užívali. Tento příjemný den byl pro nás zakončen ohnivou show, která byla vážně nádherná. Pak už šli domů i ti poslední z nás, co tu ještě byli.

Fotky a video