Archiv rubriky: Soutěže dětí

11.1.2020 – Zimní soutěž Březnice

Naše letošní první soutěž se konala v Březnici, jednalo se o zimní soutěž. V tomto ročníku to pro nás byla již třetí zimní soutěž a dařilo se nám asi nejvíce ze všech. Neudělali jsme skoro žádné chyby, škoda jen špatných uzlů. Bohužel v soutěžích na čas jsme nebyli dostatečně rychlí a to o dost zhoršilo naše konečné umístění. Mladší družstvo se umístilo na 6. místě z celkových 11. Starší skončili na 10. místě z 13.

FOTKY

1.9.2019 – 7.Hraštické derby

Poslední prázdninovou neděli se konalo již tradiční Hraštické derby. Celé dopoledne bylo krásné počasí, ale jen začla soutěž, přišla bouřka. Chvíli jsme museli počkat, než soutěž začala, ale nakonec jsme si to všichni užili. Bohužel se nám letošní ročník nepovedl a velkohraštičtí nás porazili v obou dětských kategoriích. To je pro nás velká výzva na příští rok 🙂 Letos nás naštěstí podrželi naši dospěláci, kteří obě své kategorii vyhráli. Chválíme je a moc jim děkujeme 🙂

FOTO A VIDEO

27.7.2019 – Pohár velitele – velká hraštice

Poslední červencovou sobotu jsme vyrazili ke kamarádům do Velké Hraštice na již tradiční pohár velitele. Jako vždy se nás sešlo málo, protože spousta dětí je někde na prázdninách. Vytvořili jsme tedy jedno namixované družstvo, které nastoupilo v kategorii starších. Soutěžilo se v požárním útoku, který byl jako vždy doplněn o tajnou disciplínu. Letos se po sestříknutí plechovek muselo celé družstvo vydat pro tenisák, který musel každý člen družstva donést na předem stanovené místo. Poslední člen poté tlačítkem zastavil časomíru. Chyběl nám strojník a tak zaskočila Kačka, která svůj úkol zvládla více než dobře a strčí do kapsy i některé kluky za mašinou. Náš výkon nám zařídil pěkné druhé místo. Soutěž nás jako vždy bavila 🙂

koš – Klára

savice – Míša

mašina – Kačka

béčka – Verča a Matěj

rozdělovač – Janďa

levý proud – Lucka

pravý proud – Lenka

VIDEO 1
VIDEO 2

Další fotky a videa

24.11.2018 – Zimní soutěž Příbram

Poslední letošní soutěží pro nás bylo druhé kolo hry Plamen, tedy zimní soutěž, v Příbrami. Vyrazily od nás čtyři holky: Klára, Anežka, Janďa a Lucka. Nedařilo se nám letos vůbec špatně. Test jsme zvládli úplně bez chyb, v pexesu jsme nějaké chyby udělaly a navíc nám nezbyl čas na určení všech obrázků. V optické signalizaci opět bez chyby, a dokonce jsme uvázali správně všechny uzle, obrovský úspěch. Mapa nás maličko potrápila a pochod v pořadovce jsme opět nějak nedali. Ale obě štafety i hadicové kolo jsme zvládli bez chyb, škoda jen našeho pomalého běhu. Na tom musíme ještě trochu zapracovat. Z našeho 8.místa jsme nakonec měli velkou radost.

 

FOTKY

17.11.2018 – Zimní soutěž

17.11. jsme vyrazili do Svatého Pole na zimní soutěž. Soutěžilo se v disciplínách: test, uzlová štafeta, určování značek technických prostředků, určování dopravních značek, odznaků odborností a specializací, určování topografických značek a hledání v mapě, štafeta jednic, hadicové kolo a pořadová příprava. Něco se nám dařilo více, něco méně. Každopádně jsme alespoň zjistili, co umíme a na čem musíme ještě zapracovat. Mezery stále ještě máme. Pochvala patří všem soutěžícím, protože každý se snažil, jak nejlépe uměl. Naši starší ovšem velmi překvapili a i přes nemalé chyby obsadili parádní 2. místo.

Mladší:

Lenka Kameníková

Vašík Urban

Adámek Soukup

Matěj Souček

  1. místo

Starší:

Filip Kameník

Tom Havelka

Zuzka Fialová

Kačka Wiedermannová

  1. místo

 

FOTKY

6.10.2018 – 1.kolo Hry Plamen

Na nějakou dobu poslední soutěží pro nás bylo 1. kolo hry Plamen v Sedlčanech. Tento ročník se do Plamenu zapojilo pouze družstvo starších, protože nám děti rostou a v mladších máme málo dětí připravených na tuto soutěž. Soutěžilo se ve štafetě CTIF a štafetě 4×60 metrů. Jako vždy brzký ranní odjezd v 6:20 nebyl úplně příjemný, ale všichni dorazili včas. Ráno byla jako vždy velká zima, během dne ale vykouklo sluníčko a pěkně hřálo. První pokus ve štafetě CTIF nebyl úplně ukázkový, trestné vteřiny na žebříku a zakopnutí Lucinky, naštěstí se nic nestalo a druhý pokus už se povedl. Štafetu 4×60 metrů jsme zvládli bezvadně. Byli jsme tentokrát velmi dobře zásobeni jídlem, slaný štrůdl, perník, bábovka a k obědu nám přijely i ještě teplé kuřecí řízečky. Bohužel se ukázalo, že jedna plná mísa řízků je prostě málo a naši vedoucí a instruktoři měli smůlu, děti byly rychlejší J vedoucím zůstal bochník chleba a taška rohlíků J Soutěž tentokrát probíhala velmi dobře a už kolem poledne jsme vyráželi domů.

CTIF:

Žebřík – Míša

Hadice – Anežka

Podlez – Lucinka

Přeskok – Janďa

Hasičák – Honza

Sprint – Kačka

Hadice – Klárka

14.místo

 

4×60 metrů:

1.pokus: 

lávka – Janďa

Přeskok – Míša

Hasičák – Honza

Hadice – Klárka

2.pokus:   

lávka – Janďa

Přeskok – Anežka

Hasičák – Lucinka

Hadice – Kačka

10.místo

Doprovod:

Kuba Barták, Dan Souček, Filip Staněk, Hanďa Soběslavská, Lucka Mašková, Ilča Housková

FOTO A VIDEO

29.9.2018 – Posvícení Bojanovice

Poslední letošní soutěží v požárním útoku bylo posvícení v Bojanovicích. Po ránu nebylo úplně teplo, ale když začalo hřát sluníčko, bylo to o něco lepší. Požární útok byl doplněn o sražení plechovek džberovkou. Bohužel dnes u nás neplatilo, to nejlepší na konec. Hned první útok našich mladších se moc nepovedl, nezapojené dva spoje nás dost zdržely. Navíc nám ihned po ukončení pokusu praskla savice. Než nám Kačka s Kačkou dovezly náhradní savice, půjčili nám své savice sousedi z Nové Vsi. Druhý pokus našich mladších už proběhl bez komplikací. Naším dnešním výkonem jsme si vysoutěžili další bramborovou medaili. V prvním pokusu našich starších se Zuzce rozpojila proudnice, naštěstí se nic nestalo a Zuzka byla jen celá promočená. Navíc mašina nebyla zvyklá na Honzu a tak trochu protestovala 🙂 . Při druhém pokusu nás opět zradil rozdělovač, naštěstí Janďa pohotově zareagovala a nenechala se zaskočit. Útok v nové sestavě jsme i tak zvládli dobře. Výkon starších dnes stačil na páté místo. Poslední útoky jsme si užili, ale už teď víme, že nás na jaře bude čekat velká dřina. Určitě máme ještě co zlepšovat a už se těšíme. Snad nějak přežijeme tu dlouhou zimu v hasičárně s naší neoblíbenou teorií 🙁

Mladší:

koš – Patrik

béčka – Verča a Matěj

rozdělovač – Fanda a Adam M.

levý proud – Lenka

pravý proud – Adam S.

 

Starší:

koš – Klára

savice – Míša

mašina – Honza

béčka – Filip

rozdělovač – Janďa

levý proud – Lucka

pravý proud – Zuzka F.

FOTO A VIDEO

9.9.2018 – Memoriál J. Zajíčka – Sloup

V neděli 9.9. jsme jako každý rok vyrazili na soutěž do Sloupu.  Opět si Sloupečtí hasiči objednali nádherné počasí, jako každý rok. Vyrazilo od nás jedno mladší a jedno starší družstvo. Jak už je u nás tradicí, nedali jsme dohromady kompletní družstvo starších, museli jsme tak improvizovat a rychle učit Filipa spojovat savice. Za Filipa na béčkách pak musela zaskočit Kačka, která si tak odbyla svou premiéru za starší. Ani letos se nám nedařilo, jak bychom chtěli. Starší na první pokus nenabrali vodu, a když se jim to na druhý pokus podařilo, zradil nás rozdělovač, asi ho vyměníme J . Mladším se zase pro změnu nedařila práce s nástřikovými terči. Umístění sice nebylo podle našich představ, ale den jsme si parádně užili a domů jsme si vezli sladkou odměnu.

Mladší:

Koš- Tom

B a C – Lucka a Adam S.

Rozdělovač – Vašík a Fanda

Levý proud – Lenka

Pravý proud – Patrik

  1. místo      35,01s.

 

Starší:

Koš – Klára

Savice – Filip

Mašina – Hanďa

B – Kačka

Rozdělovač – Janďa

Levý proud – Anežka

Pravý proud – Zuzka

  1. místo 29,57s.

FOTO A VIDEO

1.9.2018 – Memoriál V. Petrika – Nová Ves pod Pleší

Poslední prázdninovou sobotu jsme vyrazili do Nové Vsi pod Pleší na soutěž v požárním útoku, Memoriál V. Petrika. Bohužel nám vůbec nepřálo počasí, byla obrovská zima a navíc nám i pršelo. Začátek soutěže se odkládal a nakonec bylo rozhodnuto, že se soutěžit bude, ale bude pouze jeden pokus. Nedorazila nám Anetka a tak jsme si museli na koš vypůjčit Lukáška z Velké Hraštice. Sice jsme si z této soutěže odvezly samé brambory, ale hlavně že jsme neumrzli. Doufáme, že příště už bude počasí lepší.

 

Mladší:

Koš – Lukášek Šandorka

B a C – Lucka Wiedermannová a Vašík Urban

Rozdělovač – Kačka Wiedermannová a Fanda Havlíček

Levý proud – Lenka Kameníková

Pravý proud – Adámek Soukup

  1. místo

 

Starší:

Koš – Klára Wiedermannová

Savice – Míša Špírková

Mašina – Hanďa Soběslavská

B – Filip Kameník

Rozdělovač – Janďa Soběslavská

Levý proud – Honza Havlíček

Pravý proud – Zuzka Fialová

  1. místo

 

FOTO A VIDEO

26. 8. 2018 – 6. Hraštické derby

Předposlední prázdninový víkend jsme vyrazili do Velké Hraštice na tradiční HRAŠTICKÉ DERBY. Letos bylo ještě dost dětí na prázdninách a sešlo se nás pouze 16, přesto jsme vytvořily jedno starší a dvě mladší družstva. Letošní ročník jsme si trochu zpestřili, první pokus běhalo každé družstvo tak, jak umí. Na druhý pokus si kromě strojníka všichni členové vylosovali, co kdo bude dělat. Ze začátku se tohoto úkolu většina z nás bála, nakonec se ale ukázalo, že šlo o bezva nápad a všichni se dobře bavili. Určitě bychom tento nápad měli zachovat i pro další ročníky. Přesto, že jsme se celé léto neviděli a vůbec jsme netrénovali, nedařilo se nám vůbec špatně. Umíme to sice i líp J, ale dnešní výkony nám na výhru derby stačily a to je přeci důležité. Starší družstvo si tak vzalo zpět vítězství, o které loni přišlo. Uvidíme, jak to dopadne příští rok. Už se všichni těšíme. Po dětech se ještě utkala družstva dospělých, která si také své posty losovala a byla to snad ještě větší sranda, než u dětí. A to nejlepší je, že naši dospěláci konečně po dlouhých třech letech nezdaru, porazili Velkou Hraštici. Naše SDH si tak letos zajistilo kompletní vítězství, no uvidíme, jak se k tomu příští rok naši sousedi postaví 🙂 bude to boj 🙂 celou soutěž jsme si bezvadně užili a už se těšíme na další ročník.

 

Mladší A:

Koš – Anetka

B a C – Vašík a Lucka

Rozdělovač – Kačka a Fanda

Levý proud – Lenka

Pravý proud – Patrik

1.místo

Mladší B:

Koš – Patrik

B a C – Verunka a Fanda

Rozdělovač – Dan a Vašík

Levý proud – Kačka

Pravý proud – Lucka

2.místo

Starší:

Koš – Klára

Savice – Honza

Mašina – Hanďa

B – Filip

Rozdělovač – Janďa

Levý proud – Kačka M.

Pravý proud – Zuzka F.

1.místo

Ženy:

Koš – Hanďa Soběslavská

Savice – Denisa Svobodová

Mašina – Jarka Součková

B – Helča Wiedermannová

Rozdělovač – Renča Soběslavská

Levý proud – Kačka Mikysková

Pravý proud – Lucka Mašková

1.místo

Muži:

Koš – Radek Soběslavský

Savice – Štěpán Souček

Mašina – Luboš Souček

B – Filip Staněk

Rozdělovač – Radim Souček

Levý proud – Dan Souček

Pravý proud – Roman Wiedermann

1.místo

 

FOTO A VIDEO