Archiv rubriky: Soutěže dětí

11.5.2024 – Soutěž 22.okrsku – N.V. pod Pleší

V sobotu 11.5. jsme vyrazili na první letošní soutěž v požárním útoku. Soutěž 22. okrsku se tentokrát konala v Nové Vsi pod Pleší. Opět za náš sbor soutěžilo pouze družstvo přípravky. Kluci, kteří měli soutěžit za mladší žáky v běhu na 60 metrů s překážkami nám bohužel odpadli. Všechny naše děti se moc snažily a útok se jim vydařil hezky. Jak naše, tak i Velkohraštická přípravka se umístily na 1.místě. Za odměnu jsme si dali společně pizzu a s krásnými medailemi a s balíčky dobrot jsme se rozjeli domů.

Koš – Kubík Beran a Valinka Stachová

Hadice – Kristián Černý a Viktorka Gerši

Rozdělovač – Max Poláček

Proudnice – Matyášek Kontur a Nikolas Kapila

14.4.2024 – ZPV Přípravek – Nechvalice

Naše přípravka už trénuje od loňského roku a tak je konečně čas začít zase soutěžit více, než do teď. Po dlouhé době jsme se tak zapojili do okresní soutěže přípravek. Pro nás všechny první velká soutěž se konala v Nechvalicích. Soutěžilo se v závodu požárnické všestrannosti, což je běh na cca kilometr dlouhé  trase s plněním různých disciplín. Prvním úkolem bylo uzlování, kde se našim nejmladším podařilo uvázat dva ze tří uzlů. Přeskok přes vodní příkop nám udělal problém v jednom případě, v topografii byla úspěšnost 5 ze 6 kartiček. Technické prostředky a telefonní čísla jsme zvládli bez  jediné chyby. Jen hod na cíl musíme ještě trochu vylepšit, tam se nám moc nedařilo. Všechna družstva nakonec skončila na 1.místě. Soutěž jsme si moc užili a už se těšíme na další.

Soutěže se zúčastnili: Kristián Černý, Nina Illievová, Viky Gerši

11.1.2020 – Zimní soutěž Březnice

Naše letošní první soutěž se konala v Březnici, jednalo se o zimní soutěž. V tomto ročníku to pro nás byla již třetí zimní soutěž a dařilo se nám asi nejvíce ze všech. Neudělali jsme skoro žádné chyby, škoda jen špatných uzlů. Bohužel v soutěžích na čas jsme nebyli dostatečně rychlí a to o dost zhoršilo naše konečné umístění. Mladší družstvo se umístilo na 6. místě z celkových 11. Starší skončili na 10. místě z 13.

FOTKY

1.9.2019 – 7.Hraštické derby

Poslední prázdninovou neděli se konalo již tradiční Hraštické derby. Celé dopoledne bylo krásné počasí, ale jen začla soutěž, přišla bouřka. Chvíli jsme museli počkat, než soutěž začala, ale nakonec jsme si to všichni užili. Bohužel se nám letošní ročník nepovedl a velkohraštičtí nás porazili v obou dětských kategoriích. To je pro nás velká výzva na příští rok 🙂 Letos nás naštěstí podrželi naši dospěláci, kteří obě své kategorii vyhráli. Chválíme je a moc jim děkujeme 🙂

FOTO A VIDEO

27.7.2019 – Pohár velitele – velká hraštice

Poslední červencovou sobotu jsme vyrazili ke kamarádům do Velké Hraštice na již tradiční pohár velitele. Jako vždy se nás sešlo málo, protože spousta dětí je někde na prázdninách. Vytvořili jsme tedy jedno namixované družstvo, které nastoupilo v kategorii starších. Soutěžilo se v požárním útoku, který byl jako vždy doplněn o tajnou disciplínu. Letos se po sestříknutí plechovek muselo celé družstvo vydat pro tenisák, který musel každý člen družstva donést na předem stanovené místo. Poslední člen poté tlačítkem zastavil časomíru. Chyběl nám strojník a tak zaskočila Kačka, která svůj úkol zvládla více než dobře a strčí do kapsy i některé kluky za mašinou. Náš výkon nám zařídil pěkné druhé místo. Soutěž nás jako vždy bavila 🙂

koš – Klára

savice – Míša

mašina – Kačka

béčka – Verča a Matěj

rozdělovač – Janďa

levý proud – Lucka

pravý proud – Lenka

VIDEO 1
VIDEO 2

Další fotky a videa

24.11.2018 – Zimní soutěž Příbram

Poslední letošní soutěží pro nás bylo druhé kolo hry Plamen, tedy zimní soutěž, v Příbrami. Vyrazily od nás čtyři holky: Klára, Anežka, Janďa a Lucka. Nedařilo se nám letos vůbec špatně. Test jsme zvládli úplně bez chyb, v pexesu jsme nějaké chyby udělaly a navíc nám nezbyl čas na určení všech obrázků. V optické signalizaci opět bez chyby, a dokonce jsme uvázali správně všechny uzle, obrovský úspěch. Mapa nás maličko potrápila a pochod v pořadovce jsme opět nějak nedali. Ale obě štafety i hadicové kolo jsme zvládli bez chyb, škoda jen našeho pomalého běhu. Na tom musíme ještě trochu zapracovat. Z našeho 8.místa jsme nakonec měli velkou radost.

 

FOTKY

17.11.2018 – Zimní soutěž

17.11. jsme vyrazili do Svatého Pole na zimní soutěž. Soutěžilo se v disciplínách: test, uzlová štafeta, určování značek technických prostředků, určování dopravních značek, odznaků odborností a specializací, určování topografických značek a hledání v mapě, štafeta jednic, hadicové kolo a pořadová příprava. Něco se nám dařilo více, něco méně. Každopádně jsme alespoň zjistili, co umíme a na čem musíme ještě zapracovat. Mezery stále ještě máme. Pochvala patří všem soutěžícím, protože každý se snažil, jak nejlépe uměl. Naši starší ovšem velmi překvapili a i přes nemalé chyby obsadili parádní 2. místo.

Mladší:

Lenka Kameníková

Vašík Urban

Adámek Soukup

Matěj Souček

  1. místo

Starší:

Filip Kameník

Tom Havelka

Zuzka Fialová

Kačka Wiedermannová

  1. místo

 

FOTKY

6.10.2018 – 1.kolo Hry Plamen

Na nějakou dobu poslední soutěží pro nás bylo 1. kolo hry Plamen v Sedlčanech. Tento ročník se do Plamenu zapojilo pouze družstvo starších, protože nám děti rostou a v mladších máme málo dětí připravených na tuto soutěž. Soutěžilo se ve štafetě CTIF a štafetě 4×60 metrů. Jako vždy brzký ranní odjezd v 6:20 nebyl úplně příjemný, ale všichni dorazili včas. Ráno byla jako vždy velká zima, během dne ale vykouklo sluníčko a pěkně hřálo. První pokus ve štafetě CTIF nebyl úplně ukázkový, trestné vteřiny na žebříku a zakopnutí Lucinky, naštěstí se nic nestalo a druhý pokus už se povedl. Štafetu 4×60 metrů jsme zvládli bezvadně. Byli jsme tentokrát velmi dobře zásobeni jídlem, slaný štrůdl, perník, bábovka a k obědu nám přijely i ještě teplé kuřecí řízečky. Bohužel se ukázalo, že jedna plná mísa řízků je prostě málo a naši vedoucí a instruktoři měli smůlu, děti byly rychlejší J vedoucím zůstal bochník chleba a taška rohlíků J Soutěž tentokrát probíhala velmi dobře a už kolem poledne jsme vyráželi domů.

CTIF:

Žebřík – Míša

Hadice – Anežka

Podlez – Lucinka

Přeskok – Janďa

Hasičák – Honza

Sprint – Kačka

Hadice – Klárka

14.místo

 

4×60 metrů:

1.pokus: 

lávka – Janďa

Přeskok – Míša

Hasičák – Honza

Hadice – Klárka

2.pokus:   

lávka – Janďa

Přeskok – Anežka

Hasičák – Lucinka

Hadice – Kačka

10.místo

Doprovod:

Kuba Barták, Dan Souček, Filip Staněk, Hanďa Soběslavská, Lucka Mašková, Ilča Housková

FOTO A VIDEO

29.9.2018 – Posvícení Bojanovice

Poslední letošní soutěží v požárním útoku bylo posvícení v Bojanovicích. Po ránu nebylo úplně teplo, ale když začalo hřát sluníčko, bylo to o něco lepší. Požární útok byl doplněn o sražení plechovek džberovkou. Bohužel dnes u nás neplatilo, to nejlepší na konec. Hned první útok našich mladších se moc nepovedl, nezapojené dva spoje nás dost zdržely. Navíc nám ihned po ukončení pokusu praskla savice. Než nám Kačka s Kačkou dovezly náhradní savice, půjčili nám své savice sousedi z Nové Vsi. Druhý pokus našich mladších už proběhl bez komplikací. Naším dnešním výkonem jsme si vysoutěžili další bramborovou medaili. V prvním pokusu našich starších se Zuzce rozpojila proudnice, naštěstí se nic nestalo a Zuzka byla jen celá promočená. Navíc mašina nebyla zvyklá na Honzu a tak trochu protestovala 🙂 . Při druhém pokusu nás opět zradil rozdělovač, naštěstí Janďa pohotově zareagovala a nenechala se zaskočit. Útok v nové sestavě jsme i tak zvládli dobře. Výkon starších dnes stačil na páté místo. Poslední útoky jsme si užili, ale už teď víme, že nás na jaře bude čekat velká dřina. Určitě máme ještě co zlepšovat a už se těšíme. Snad nějak přežijeme tu dlouhou zimu v hasičárně s naší neoblíbenou teorií 🙁

Mladší:

koš – Patrik

béčka – Verča a Matěj

rozdělovač – Fanda a Adam M.

levý proud – Lenka

pravý proud – Adam S.

 

Starší:

koš – Klára

savice – Míša

mašina – Honza

béčka – Filip

rozdělovač – Janďa

levý proud – Lucka

pravý proud – Zuzka F.

FOTO A VIDEO

9.9.2018 – Memoriál J. Zajíčka – Sloup

V neděli 9.9. jsme jako každý rok vyrazili na soutěž do Sloupu.  Opět si Sloupečtí hasiči objednali nádherné počasí, jako každý rok. Vyrazilo od nás jedno mladší a jedno starší družstvo. Jak už je u nás tradicí, nedali jsme dohromady kompletní družstvo starších, museli jsme tak improvizovat a rychle učit Filipa spojovat savice. Za Filipa na béčkách pak musela zaskočit Kačka, která si tak odbyla svou premiéru za starší. Ani letos se nám nedařilo, jak bychom chtěli. Starší na první pokus nenabrali vodu, a když se jim to na druhý pokus podařilo, zradil nás rozdělovač, asi ho vyměníme J . Mladším se zase pro změnu nedařila práce s nástřikovými terči. Umístění sice nebylo podle našich představ, ale den jsme si parádně užili a domů jsme si vezli sladkou odměnu.

Mladší:

Koš- Tom

B a C – Lucka a Adam S.

Rozdělovač – Vašík a Fanda

Levý proud – Lenka

Pravý proud – Patrik

  1. místo      35,01s.

 

Starší:

Koš – Klára

Savice – Filip

Mašina – Hanďa

B – Kačka

Rozdělovač – Janďa

Levý proud – Anežka

Pravý proud – Zuzka

  1. místo 29,57s.

FOTO A VIDEO