Archiv autora: Katka

11.5.2024 – Soutěž 22.okrsku – N.V. pod Pleší

V sobotu 11.5. jsme vyrazili na první letošní soutěž v požárním útoku. Soutěž 22. okrsku se tentokrát konala v Nové Vsi pod Pleší. Opět za náš sbor soutěžilo pouze družstvo přípravky. Kluci, kteří měli soutěžit za mladší žáky v běhu na 60 metrů s překážkami nám bohužel odpadli. Všechny naše děti se moc snažily a útok se jim vydařil hezky. Jak naše, tak i Velkohraštická přípravka se umístily na 1.místě. Za odměnu jsme si dali společně pizzu a s krásnými medailemi a s balíčky dobrot jsme se rozjeli domů.

Koš – Kubík Beran a Valinka Stachová

Hadice – Kristián Černý a Viktorka Gerši

Rozdělovač – Max Poláček

Proudnice – Matyášek Kontur a Nikolas Kapila

14.4.2024 – ZPV Přípravek – Nechvalice

Naše přípravka už trénuje od loňského roku a tak je konečně čas začít zase soutěžit více, než do teď. Po dlouhé době jsme se tak zapojili do okresní soutěže přípravek. Pro nás všechny první velká soutěž se konala v Nechvalicích. Soutěžilo se v závodu požárnické všestrannosti, což je běh na cca kilometr dlouhé  trase s plněním různých disciplín. Prvním úkolem bylo uzlování, kde se našim nejmladším podařilo uvázat dva ze tří uzlů. Přeskok přes vodní příkop nám udělal problém v jednom případě, v topografii byla úspěšnost 5 ze 6 kartiček. Technické prostředky a telefonní čísla jsme zvládli bez  jediné chyby. Jen hod na cíl musíme ještě trochu vylepšit, tam se nám moc nedařilo. Všechna družstva nakonec skončila na 1.místě. Soutěž jsme si moc užili a už se těšíme na další.

Soutěže se zúčastnili: Kristián Černý, Nina Illievová, Viky Gerši

11.1.2020 – Zimní soutěž Březnice

Naše letošní první soutěž se konala v Březnici, jednalo se o zimní soutěž. V tomto ročníku to pro nás byla již třetí zimní soutěž a dařilo se nám asi nejvíce ze všech. Neudělali jsme skoro žádné chyby, škoda jen špatných uzlů. Bohužel v soutěžích na čas jsme nebyli dostatečně rychlí a to o dost zhoršilo naše konečné umístění. Mladší družstvo se umístilo na 6. místě z celkových 11. Starší skončili na 10. místě z 13.

FOTKY

28.9.2019 – Posvícení Bojanovice

Sobotu 28.září jsme strávili v Bojanovicích na posvícenské soutěži. Hned v půl osmé ráno vyrazily na soutěž naši mladí hasiči s jedním namixovaným družstvem. Museli jsme startovat v kategorii starších a to nás dost znevýhodnilo, naštěstí jsou naši mladší tak dobří, že se nenechali zaskočit a i ve starších odvedli skvělý výkon. Měli jsme tentokrát vážně zajímavě poskládaný tým, málo kdo dělal něco, o čem může říct, že to umí 🙂 Nutno dodat, že Filip na koši a Zuzka na savicích předvedli, že se nezaleknou a prostě proudařům tu vodu pošlou, i když neumí nabrat. I ostatní v týmu dnes vše zvládli, jak nejlépe uměli. Požární útok byl navíc doplněn o další disciplínu. Před samotným odstartováním útoku musela dvojice závodníků proskákat dráhu z připravených pneumatik a džberovkou naplnit sklenici, teprve poté se mohl běžet útok. Doplňkového úkolu se ujala Kačka se Zuzkou a bylo vidět, že džberovku už znají. I přes veškerou snahu naše družstvo nakonec obsadilo 6.místo. Přesto jsme si soutěž užili a zakončili jsme tak sezonu požárních útoků.

Ihned po dětech začala soutěž pro dospěláky. Za náš sbor se zúčastnilo družstvo žen, doplněné o jednoho muže. Stejně jako děti, i dospělé čekala stejná doplňková disciplína. Té se za ženy ujala Jarka s Kačkou. Jarka pumpovala jako o život, i samotný útok se ženám povedl a po prvních pokusech si ženy držely druhé místo. Nakonec se naše děvčata rozhodla zkusit i druhý pokus a bylo to dobré rozhodnutí, čas byl ještě lepší a konečné první místo bylo pro všechny skvělé zakončení sezony. A jak řekla Simča…lepší byl tentokrát už jen Chuck Norris 😀

Děti:

koš – Filip

savice – Zuzka F.

mašina – Kačka

béčka – Lucka

rozdělovač – Vašík

l.proud – Adam x Dan

p.proud – Patrik

6. místo

Doprovod: Lucka Mašková

Ženy:

koš – Helča

savice – Jarka

mašina – Luboš S. ml.

béčka – Ilča

rozdělovač – Renča S.

l.proud – Simča

p.proud – Kačka

1. místo

Doprovod: Luboš Souček st.

FOTO A VIDEO

1.9.2019 – 7.Hraštické derby

Poslední prázdninovou neděli se konalo již tradiční Hraštické derby. Celé dopoledne bylo krásné počasí, ale jen začla soutěž, přišla bouřka. Chvíli jsme museli počkat, než soutěž začala, ale nakonec jsme si to všichni užili. Bohužel se nám letošní ročník nepovedl a velkohraštičtí nás porazili v obou dětských kategoriích. To je pro nás velká výzva na příští rok 🙂 Letos nás naštěstí podrželi naši dospěláci, kteří obě své kategorii vyhráli. Chválíme je a moc jim děkujeme 🙂

FOTO A VIDEO

27.7.2019 – Pohár velitele – velká hraštice

Poslední červencovou sobotu jsme vyrazili ke kamarádům do Velké Hraštice na již tradiční pohár velitele. Jako vždy se nás sešlo málo, protože spousta dětí je někde na prázdninách. Vytvořili jsme tedy jedno namixované družstvo, které nastoupilo v kategorii starších. Soutěžilo se v požárním útoku, který byl jako vždy doplněn o tajnou disciplínu. Letos se po sestříknutí plechovek muselo celé družstvo vydat pro tenisák, který musel každý člen družstva donést na předem stanovené místo. Poslední člen poté tlačítkem zastavil časomíru. Chyběl nám strojník a tak zaskočila Kačka, která svůj úkol zvládla více než dobře a strčí do kapsy i některé kluky za mašinou. Náš výkon nám zařídil pěkné druhé místo. Soutěž nás jako vždy bavila 🙂

koš – Klára

savice – Míša

mašina – Kačka

béčka – Verča a Matěj

rozdělovač – Janďa

levý proud – Lucka

pravý proud – Lenka

VIDEO 1
VIDEO 2

Další fotky a videa

24.11.2018 – Zimní soutěž Příbram

Poslední letošní soutěží pro nás bylo druhé kolo hry Plamen, tedy zimní soutěž, v Příbrami. Vyrazily od nás čtyři holky: Klára, Anežka, Janďa a Lucka. Nedařilo se nám letos vůbec špatně. Test jsme zvládli úplně bez chyb, v pexesu jsme nějaké chyby udělaly a navíc nám nezbyl čas na určení všech obrázků. V optické signalizaci opět bez chyby, a dokonce jsme uvázali správně všechny uzle, obrovský úspěch. Mapa nás maličko potrápila a pochod v pořadovce jsme opět nějak nedali. Ale obě štafety i hadicové kolo jsme zvládli bez chyb, škoda jen našeho pomalého běhu. Na tom musíme ještě trochu zapracovat. Z našeho 8.místa jsme nakonec měli velkou radost.

 

FOTKY

17.11.2018 – Zimní soutěž

17.11. jsme vyrazili do Svatého Pole na zimní soutěž. Soutěžilo se v disciplínách: test, uzlová štafeta, určování značek technických prostředků, určování dopravních značek, odznaků odborností a specializací, určování topografických značek a hledání v mapě, štafeta jednic, hadicové kolo a pořadová příprava. Něco se nám dařilo více, něco méně. Každopádně jsme alespoň zjistili, co umíme a na čem musíme ještě zapracovat. Mezery stále ještě máme. Pochvala patří všem soutěžícím, protože každý se snažil, jak nejlépe uměl. Naši starší ovšem velmi překvapili a i přes nemalé chyby obsadili parádní 2. místo.

Mladší:

Lenka Kameníková

Vašík Urban

Adámek Soukup

Matěj Souček

  1. místo

Starší:

Filip Kameník

Tom Havelka

Zuzka Fialová

Kačka Wiedermannová

  1. místo

 

FOTKY

6.10.2018 – 1.kolo Hry Plamen

Na nějakou dobu poslední soutěží pro nás bylo 1. kolo hry Plamen v Sedlčanech. Tento ročník se do Plamenu zapojilo pouze družstvo starších, protože nám děti rostou a v mladších máme málo dětí připravených na tuto soutěž. Soutěžilo se ve štafetě CTIF a štafetě 4×60 metrů. Jako vždy brzký ranní odjezd v 6:20 nebyl úplně příjemný, ale všichni dorazili včas. Ráno byla jako vždy velká zima, během dne ale vykouklo sluníčko a pěkně hřálo. První pokus ve štafetě CTIF nebyl úplně ukázkový, trestné vteřiny na žebříku a zakopnutí Lucinky, naštěstí se nic nestalo a druhý pokus už se povedl. Štafetu 4×60 metrů jsme zvládli bezvadně. Byli jsme tentokrát velmi dobře zásobeni jídlem, slaný štrůdl, perník, bábovka a k obědu nám přijely i ještě teplé kuřecí řízečky. Bohužel se ukázalo, že jedna plná mísa řízků je prostě málo a naši vedoucí a instruktoři měli smůlu, děti byly rychlejší J vedoucím zůstal bochník chleba a taška rohlíků J Soutěž tentokrát probíhala velmi dobře a už kolem poledne jsme vyráželi domů.

CTIF:

Žebřík – Míša

Hadice – Anežka

Podlez – Lucinka

Přeskok – Janďa

Hasičák – Honza

Sprint – Kačka

Hadice – Klárka

14.místo

 

4×60 metrů:

1.pokus: 

lávka – Janďa

Přeskok – Míša

Hasičák – Honza

Hadice – Klárka

2.pokus:   

lávka – Janďa

Přeskok – Anežka

Hasičák – Lucinka

Hadice – Kačka

10.místo

Doprovod:

Kuba Barták, Dan Souček, Filip Staněk, Hanďa Soběslavská, Lucka Mašková, Ilča Housková

FOTO A VIDEO

14.9.2018 – V září světlušky září

V pátek 14.9. jsme se jako každý rok zúčastnili akce V září světlušky září na pomoc nevidomým. Vyrazili jsme jako vždy brzy ráno před obchod a před pekárnu, dokonce jsme se letos zastavili i ve škole. Počasí nám úplně nepřálo, byla docela zima, ještě štěstí, že nepršelo. Prodávali jsme zubní kartáčky, tykadla, náramky a píšťalky. Do lucerniček se nám podařilo nasbírat 8880 kč. Za odměnu jsme si k obědu objednali šunkovou pizzu, na které jsme si moc pochutnali. Kolem poledne jsme se rozešli domů.

Prodávající:

U obchodu: Simča, Anetka, Viky, Fanda, Adámek S., Verča

U pekárny: Kuba, Tom, Vašík, Kačka