11. 4. 2015 – Zásah u požáru na vršku u „Vinice“

11. 4. 2015 – ve 2228 byl všímavým spoluobčanem nahlášen požár trávy na vršku u „Vinice„. Po příjezdu na místo a zjištění rozsahu byl vyhlášen poplach sirénou, umístěnou na hasičské zbrojnici. Z důvodu silného větru a proto rychlému šíření požáru byla povolána na pomoc jednotka HZS Dobříš a na doplňování vody z rybníka jednotka SDH z Velké Hraštice. Oheň jsme se snažili eliminovat lopatami, ale kvůli již zmíněnému větru se k ohni nešlo ani přiblížit. Dopravu na místě události nám pomáhala řídit Policie ČR a v místě doplňování u rybníka členky našeho SDH. Po uhašení jednotkou z Dobříše, které jsme pomáhali rozvinovat hadice, jsme ještě požářiště prolili vodou z naší CAS 25 a poté hlídali spáleniště do 055.

Ze zásahové jednotky se zúčastnili: Radim Souček, Radek Souček, Luboš Souček, Tomáš Souček, Radek Soběslavský, Pavel Mikyska, Zdeněk Barták a Roman Wiedermann

Ze členů SDH se zúčastnili: Tomáš Jirotka, Luboš Souček ml., Kuba Barták, Katka Bartáková, Zuzka Bartáková, Ilona Housková, Katka Housková, Jarka Součková, Romana Černá a Helena Wiedermannová.

Fotky od Katky Houskové (5x):

Další fotky od Kuby Bartáka (18x):

Další fotky od Zuzky Bartákové (5x):