13. 9. 2015 – 11. Memoriál J. Zajíčka – Sloup

13.9. jsme již po páté vyrazili na požární útok do Sloupu. Na tuhle soutěž se každý rok vydáváme velmi rádi. Ve Sloupu vždy vládne dobrá nálada, soutěž je bezvadně připravena, okomentována a má skvělý průběh, všichni si navzájem fandí přestože vlastně soupeří. A to nejdůležitější je, že si Sloupečtí vždy umí objednat krásné počasí. Vyrazilo jedno družstvo mladších a jedno družstvo starších. Stejně jako minulý rok se nám nepodařilo dát dohromady kompletní družstvo starších, tentokrát nám chyběla Klára, která nám onemocněla a která je pro nás v současné době dost nepostradatelná při nabírání vody. Na její místo se statečně postavila Denisa, která se při prvním pokusu lehce trápila s košíkem, ale hned na druhý pokus už byla téměř profík. Na místo Denisy jsme museli postavit Zuzku, která přišla na výpomoc z mladšího družstva, ta svůj úkol zvládla naprosto parádně. Bohužel se na nás projevilo to, že jsme vůbec nebyli sehraní a natrénovaní v této sestavě, nástřikové terče nám také trošku dělali problém a nakonec nám silný proud v hadici posunul Janičku až na nástřikovou čáru a při druhém pokusu jsme dostali N, při prvním pokusu byl náš čas někde za 43 vteřinami. Naneštěstí se nám podařilo obhájit poslední místo z loňského roku, musíme doufat, že příští rok se nám to do třetice nepovede. 😀 I přes tento neúspěch jsme si odvezli domů spoustu dobrot. Zato naše mladší družstvo předvádělo výkony pěkné. Při prvním pokusu vše klaplo výborně, koš byl ve vodě včas, rozdělovač úplně super a dokonce ani proudařky nevypadaly, že by měly problém s nástřikovými terči. Nakonec časomíra ukázala 27,17 vteřin, to je pro nás na nástřikové terče pěkný čas a oproti loňsku velké zlepšení. Po prvním kole bylo naše mladší družstvo na druhém místě, bohužel jsme se v druhém kole nezlepšili, čas jsme předvedli skoro jak přes kopírák 27,77 vteřin. Jenže ostatní družstva si své časy vylepšily a nás tak odsunuli na pátou příčku. Určitě se ale nemusíme stydět a smutnit, protože čas jsme si vylepšily a také jsme si vezli domů spoustu dobrot. Už se těšíme na další soutěž ve Sloupu 🙂

Mladší:

koš – Zuzka Syrovátková

béčka – Filip a Lenka Kameníkovi

rozdělovač – Míša Špírková a Zuzka Fialová

levý proud – Anežka Popková

pravý proud – Lucka Wiedermannová

Starší:

koš – Denisa Svobodová

savice – Zuzka Syrovátková

mašina – Hanďa Soběslavská

béčka – Maruška Syrovátková

rozdělovač – Dan Souček

levý proud – Kačka Mikysková

pravý proud – Janďa Soběslavská

Byli jsme tentokrát lehce v oslabení co se týká našich dospěláků, ale snad jsme to zvládli dobře. Velké poděkování patří Kubovi Bartákovi, který s námi vyrazil jako jediný chlap a nutno říci, že se na této soutěži opravdu nadřel. Vše kolem mašiny zůstalo na něm, naštěstí už nám dorůstá další chlapská posila Dan Souček, který byl Kubovi velmi k ruce. A další dík patří Renče a Petře, které nám pomohli s dopravou dětí, motáním hadic a celkovou organizací.

FOTKY A VIDEO