7. 9. 2015 – V září světlušky září

image

V pondělí 7. září jsme opět vyrazili do ulic prodávat předměty pro nadaci Světluška, na pomoc nevidomým lidem. Jako vždy jsme vyrazily dvě skupiny. S jednou již tradičně Katka Housková, s druhou tentokrát Renča Soběslavská, do role prodávajících světlušek se letos proměnili: Filip a Lenka Kameníkovi, Míša Špírková a Deniska Smrčinová. Prodávali jsme píšťalky, náramky a tykadla, stejně jako minulý rok. Je velká škoda, že světluška předměty nemění, protože spousta lidí už měla nakoupené předměty z loňska. Přesto se našlo hodně lidí, kteří do sbírky ochotně přispěli. Jak už u nás bývá zvykem, i tentokrát nám počasí nepřálo, byla nám zima a chvilku i pršelo. Po prodávání jsme se šli zahřát do cukrárny, kde jsme si všichni dali horký čaj a něco dobrého na zub, za odměnu. Zbytek neprodaných věcí si vzala Renča do Knína do zverimexu a snažila se ještě něco prodat. I díky této pomoci se nám podařilo pro Světlušku vybrat hezkých 5.595,- Kč. Děkujeme všem, kteří do sbírky přispěli.