28. 8. 2016 – 4. Hraštické derby

IMG_2453

Jak už se stalo zvykem, poslední neděli před zahájením školního roku pořádáme společně s kamarády z Velké Hraštice HRAŠTICKÉ DERBY. Letošní ročník byl již čtvrtý. Počasí nám opět přálo, stejně jako minulý rok. Sešli jsme se krátce po poledni u hasičárny ve Velké Hraštici, kde už byly v plném proudu přípravy na soutěž. Jelikož nám o prázdninách moc nevycházelo, abychom se sešli, museli jsme si ještě před začátkem soutěže říct, kdo bude co dělat. Kupodivu se nám to podařilo a složili jsme tři družstva. Jedno starší a dvě mladší, jelikož bylo málo dětí do přípravky, bylo jedno družstvo mladších napůl složené z přípravkových dětí. Ještě že máme tak šikovné hasiče, kteří to zvládli i v družstvu s většími a staršími dětmi a nenechali se zahanbit. Velkohraštičtí měli jedno družstvo starších a jedno družstvo mladších, s výpomocí našich dvou hasičů Honzíka a Lukáška. Každé družstvo mělo dva pokusy. Jako první začala družstva z Velké Hraštice, po nich šlo naše družstvo smíchané z mladších a přípravky (mladší A), poté mladší B a pak starší. Mladším se oba pokusy vydařili, ale ještě se musíme více skamarádit s naším košíkem. Při prvním pokusu našich starší nám bohužel „chcípla“ mašina a všechny to vykolejilo, ale zkušená strojnice Hanďa nastartovala a jelo se dál. Čas, který ukazovala časomíra se nám ale nelíbil, takže druhý pokus pro nás byla velká výzva a všichni se chtěli zlepšit. Nakonec se naši starší moc snažili a měli štěstí, že jim vše klaplo. Konečný čas 21,50 s spustil vlnu nadšení a radostného řevu našich holek, že přihlížející skoro přišli o ušní bubínky. Chvíli to dokonce vypadalo, že přijdeme o vedoucí, kterou holky radostí skoro umačkaly 🙂  Po útocích dětí se opět utkala družstva dospěláků, kteří nám přišli na výpomoc nebo fandit. Bohužel se naši dospěláci z loňského neúspěchu nepoučili a nezačali s námi trénovat a tak je Velkohraštičtí opět porazili. Nakonec všechny děti dostali za svůj výkon medaili a balíček plný dobrot. Už se těšíme na příští rok, na půlkulatý ročník derby.

Mladší A:

koš – Anetka

C + B – Fanda + Zuzka B.

rozdělovač – Deniska + Bára

levý proud – Verunka

pravý proud – Patrik

čas: 36,54 s     3. místo

 

Mladší B

koš – Lukášek

C + B – Honza H. + Zuzka F.

rozdělovač – Martin + Kačka

levý proud – Lucka

pravý proud – Honzík M.

čas: 28,44 s    1. místo

 

Starší

koš – Klára

savice – Denisa

mašina – Hanďa

B – Anežka

rozdělovač – Dan

levý proud – Míša

pravý proud – Janďa

čas: 21,50s   1. místo

FOTKY A VIDEA

FOTKY 2

FOTKY OD P. BEZOUŠKY