25. 3. 2017 – Závod požární všestrannosti a štafeta dvojic – Občov

Naše letošní první soutěž byl braňák a štafeta dvojic v Občově. Sešli jsme se v půl osmé u hasičárny a vyrazili jsme na soutěž. Po příjezdu do Občova jsme se šli přihlásit, odevzdat kroniku a převzít startovní číslo, mladší 8 a starší 6. Za nějakou dobu se uskutečnil nástup, kde jsme se dozvěděli potřebné informace, po nástupu jsme se odebrali na cca 500 metrů vzdálenou louku, kde se odehrávala soutěž. Nebylo zde bohužel nic k sezení, tráva byla ještě mokrá a nebylo dovolenou dovézt si lavice autem. Renča a Roman tedy vyrazili pěšky do auta pro lavice, naštěstí od nich jeden z organizátorů lavice z půlky cesty vzal a dovezl je autem. Mezitím už naše mladší družstvo odběhlo svůj první pokus ve štafetě dvojic, pokus sice nebyl nejrychlejší, ale trestné body jsme dostali jen za špatné smotání hadice. Druhý pokus byl téměř totožný. Přesto ale naši štafetu hodnotíme jako pro nás povedenou. Po mladších následovaly dva pokusy starších. Oba dva pokusy naši starší zvládli bez trestných bodů, za to si zaslouží pochvalu, bohužel nám chybí rychlost, která by nám pomohla v lepším umístění. Mezitím, co starší dobíhali štafety, mladší družstva už vybíhala na start Závodu požární všestrannosti (braňáku). Tentokrát nás jako tradičně zradila střelba ze vzduchovky a nově a úplně nečekaně také přelézání po laně. Jinak si naši mladší vedli ve všech disciplínách pěkně. Starším stejně jako mladším dělala asi největší problém střelba, druhým naším velkým problémem byl bohužel pomalý běh. Můžeme být ale spokojeni, protože téměř všechna teorie, kterou jsme se celou zimu snažili naučit, se nám v celku vydařila. Všem dětem patří pochvala, za to jak se snažili. Děkujeme  Renče S. a Romanovi W. za jejich doprovod a podporu, Danovi a Kubovi za jejich pomoc jako rozhodčí a Denise za pomoc dětem a vedoucím.

Mladší

Kačka Wiedermannová

Lucka Wiedermannová

Vašík Urban

Tom Havelka

Lenka Kameníková

Starší

Hanďa Soběslavská

Anežka Popková

Klára Wiedermannová

Filip Kameník

Míša Špírková

 

Štafeta dvojic – mladší 15. místo (21)         starší 19.místo (22)

ZPV – mladší – 14. místo       starší – 17.místo

FOTO

DALŠÍ FOTKY

REPORTÁŽ ZE SOUTĚŽE