Archiv rubriky: Akce 2015

28. 11. 2015 – Vánoční strom

28. 11. 2015 – ZDOBENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

V sobotu dopoledne od 900 jsme byli osloveni s pomocí při zdobení vánočního stromu u obecního úřadu. Pomáhali jsme koordinovat dopravu kolem přistavené vysokozdvižné plošiny. Při tom jsme využili naše nové hasičské reflexní vesty a zastavovací terče. Dále jsme pomáhali s instalací osvětlení na strom. Ač se to nezdálo, za chvíli jsme byli všichni pořádně vymrzlí a vyfoukaní.

 

Zdobení se zúčastnili:

Radek Souček, Luboš Souček, Václav Šimáček, Helča Wiedermannová

20151128_093937 20151128_093946 20151128_093953 20151128_093956

28. 11. 2015 – Mikuláš 2015

  1. LISTOPAD 2015 – MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

I letos jsme opět uspořádali Mikulášskou nadílku v místní sokolovně. Už dopoledne jsme začali připravovat zázemí celé akce. Do sokolovny jsme navozili dárečky, občerstvení, připravili stoly a zvukovou aparaturu. Sraz pro obsluhu baru, kuchyně, zvukové aparatury a vstupu byl ve 1330. Oficiální začátek byl ve 1400 hodin, přesto nás už chvíli po našem nástupu překvapili první hosté. Bohužel nám nevyšla kulturní vložka v podobě různých soutěží. Čerti ohlásili příchod kolem 1600, do té doby byla pro děti volná zábava. Malé děti se jako již tradičně čertů báli, těm větším už byli trochu pro smích, dokud na ně pořádně nezahrozili. Mikuláš nakonec rozdělil 98 balíčků za odrecitování básničky nebo zazpívání písničky. Všichni se dobře bavili a kolem 1800 se rozešli poslední hosté a nám začal závěrečný úklid parketu posetého konfetami, stolů, židlí, výčepu a kuchyně. V neděli se odvezli odpadky a aparatura.

Vše jsme úspěšně zvládli a těšíme se na příští rok.

 

 

Nadílky se zúčastnili:

Ženy:

Hana Matějková, Miloslava Rambousková, Katka Housková, Ilča Housková, Zuzka Bartáková, Katka Bartáková, Renča Batulková, Helča Wiedermannová, Lída Součková, Jarka Součková, Mirka Měchurová, Romana Černá, Miluška Součková, Radka Brožová, Denisa Svobodová

Muži:

Ladislav Kykal, Radim Souček, Radek Souček, Dan Souček, Štěpán Souček, Luboš Souček, Luboš Souček ml., Roman Wiedermann, Tomáš Jirotka, Zdeněk Barták, Pavel Popek ml., Ondra Měchura, Kuba Barták

FotkyDSC00328

21. 9. 2015 – Zásahové vozidlo

21. 9. 2015 – dnes se nám vrátila do výzbroje naše CAS 25 Škoda 706 RTHP. Zásahové vozidlo jsme měli na generálce celé vodní soustavy, včetně opravy nádrže, podvozku a elektroinstalace. Zároveň byla provedena technická kontrola. Celá oprava se prováděla od poloviny července do poloviny září.

V sobotu 26. 9. 2015 jsme hned vyzkoušeli plnění nádrže sáním z rybníka a sílu opraveného „děla“. Vybavili jsme všechny prostory zásahovou výbavou a do nového přídavného kontejneru („rakve„) uložily další nářadí jako lopaty, krumpáče a košťata.

 

4. – 6. 9. 2015 – Oboz

Víkend 4. – 6. 9. 2015 jsme jako již tradičně vyrazili na Oboz. Letošní počasí se nám moc nevyvedlo. Sice pršelo pouze jednou v noci, ale celkově bylo pod mrakem a ani teplota nebyla ideální. Obsadili jsme celkem 7 chatek.

Jako již tradičně byli v pátek k večeři buřtíci a klobásy. V sobotu po snídani se byla jedna parta podívat na vykácené Zvírotice a druhá parta vyrazila na výstavu aut veteránu k Sedlčanům. Odpoledne při procházce lesem jsme nezavadili ani o prašivku. Děcka si koply fotbálek a dospěláci mezi tím připravovali k večeři kusy masa na grilování. Večer u ohně jsme se všichni pěkně nasmáli u dětské hry „Tichá pošta“. Co z nás vypadávalo za paskvily nejde ani popsat 🙂

Nedělní dopoledne bylo uklízecí. Složili jsme stan, naložili vozík vybavením a pomalu vyklízeli naše chatky. Po obědě jsme se rozprchli směrem k domovům.

Odpoledne jsme ještě vyložili vozík v hasičárně.

FOTKY A VIDEO

31. 5. 2015 – Dětský den v Malé Hraštici

Dne 31. 5. 2015 v Malé Hraštici pořádal obecní úřad ve spolupráci s občanskými složkami dětský den na téma „Pohádkový les“.

Na děti čekala trasa se zastávkami, na kterých se setkaly s Červenou Karkulkou, Bílou paní, Machem a Šebestovou, Indiány, Čarodějnicemi, Rumcajsem a Mankou, Čerty, Pravěkými lidmi, poznávaly lesní zvěř, střílely ze vzduchovky a mohli se svézt na ponících. Na fotbalovém hřišti na děti ještě čekaly skákací hrady, přetahování lanem, zastávka u Loupežníků a občerstvení u Špejlíka a Krkovičky. O hudební doprovod se postarali Pat a Mat. Po projití trasy a splnění všech úkolů byly děti odměněni sladkými balíčky s hračkou. Během odpoledne měly děti možnost vyfotit se u Pohádkového auta.

Na závěr celého odpoledne si Dobříšský divadelní spolek KRUH připravil pro děti pohádku „Jak Budulínek pozval krtky do Malé Hraštice“. Počasí nám přálo a všichni jsme si pohádkové odpoledne náležitě užili.

Veliké poděkování si zaslouží všichni účinkující a všichni, kteří pomáhali s přípravou a průběhem celého odpoledne.

FOTKY ZE STANOVIŠTĚ MACHA A ŠEBESTOVÉ

22. 5. 2015 – Oboz květen

Oboz 22. – 24. 5. 2015

V pátek 22. 5. vyrazila naše hasičská parta již tradičně na Oboz.

I když předpověď slibovala mizerné počasí, my jsme měli pěkné počasí „objednané“ dopředu. Začali jsme přijíždět postupně už od oběda. Když jsme se sešli v dostatečném počtu, postavili jsme stan a udělali přípravu na večerní grilovačku. Večer jsme už všichni mohli jít v klidu opékat na ohni špekáčky, klobásy a reklamní párky. Předem vybrané uzeniny všem náramně chutnali.

Druhý den po snídani jel někdo na výlet do Sedlčan a někdo pěšky po okolí (houby ještě nerostly). Během celého dne jsme také náležitě využili místní půjčovnu loděk, šlapadel a kánoí, a pár jsme jich po řece pořádně „prohnali“. Po obědě, ke kterému byl oblíbený kuřízek s bramborovou kaší, byla chvilka na oddych. Hned jak nám trochu slehlo, začal nohejbalový mač mezi týmem TZZ/R (Tomáš Souček, Zdeněk Houska, Zdeněk Barták/ Radek Soběslavský, ten nastoupil za Tomáše, který musel odjet) a PRR (Pavel Popek, Radim Souček, Roman Wiedermann). Ten nakonec na zápasy skončil remízou 1:1 (3:2, 2:3), takže jsme si snad žádnou ostudu, před rozjásanými fanoušky, nestřihli. Děti během zápasu pro sebe zabraly pár dospěláků a hrály fotbálek a „ragby“. Po chlapech si chtěly zahrát nohejbal i naše holky, ale bohužel jim na hřiště vnikla parta ze sousedního kempu, která začala hrát volejbal. Třeba to holkám vyjde v září!!! Po „souboji titánů“ jsme začali připravovat k večeři několik kusů bůčků a krkovic na gril. Kdo chtěl, mohl si dát klobásy nebo buřty co zbyli z pátku. Podívat (a zkontrolovat) se za námi přijel i náš starosta sboru pan Kykal s paní. Nakonec se sedělo dlouho do noci, stejně jako předchozí den.

V neděli po snídani se začalo s uklízením stanu, chatek a s pří-pravou k odjezdu domů. Někteří si i stihli zahrát „Člověče, nezlob se!“. Odjížděli jsme postupně po obědě.

Celý víkend se nám povedl ustát bez zranění a klíšťat a ani jsme tam nikoho nezapomněli.

Takže přátelé v září znovu na OBOZ 4. – 6. 9. 2015!!!

Další fotky zde: FOTKY

 

10. 5. 2015 – Pochod na Tušimák

DSCN198810.5.2015 se konal náš letos již třetí pochod. Byl domluvený tak nějak na rychlo, takže se nás nesešlo moc. I tak jsme si ale pochod užili. Jako tradičně jsme se sešli v jednu hodinu u krámu. Naše cesta tentokrát směřovala k rybníku „Tušimák“. Cesta nám rychle utíkala a bez větší přestávky jsme došli až k rybníku, posbírali jsme větvičky, rozdělali oheň a upekli jsme si buřty. Ohniště jsme řádně uhasili, ještě jsme poseděli u kafíčka z termosky a u různých sladkých i slaných dobrot. Pak přišlo rozhodování zda jít pěšky k altánu a na Mokrovrata a odtud vlakem domů, nebo zda jít domů pěšky. Nakonec jsme se rozhodli, že cestu zpátky zvládneme pěšky. Ani tentokrát mezi námi nechyběli šikovné holky Míša s Verunkou, které si zaslouží obrovskou pochvalu, protože zatím byli na všech třech pochodech. Za odměnu jsme si potom došli k cukrárně na zaslouženou zmrzlinu.

FOTKY

25. 4. 2015 – Školení zásahové jednotky

25. 4. 2015 – 1900  – Aby jsme toho za ten den neměli málo, uspořádal nám velitel školení zásahové jednotky. Školení probíhalo v klubovně, a protože pokrok jde dopředu a my jdeme s dobou, tak celá instruktáž probíhala promítáním z notebooku na plátno. Probírali jsme hlavně postupy při různých akcích, povely a hodně dalších důležitých informací. Nakonec jsme si dali výborné buřty na pivu a rozprchli se konečně domů po dlouhém náročném dni.

Školení se zúčastnili: Radim Souček, Luboš Souček, Zdeněk Barták, Pavel Popek, Radek Soběslavský, Roman Bičiště, Tomáš Jirotka, Martin Jech, Pavel Mikyska a Roman Wiedermann

25. 4. 2015 – Sběr starého železa

25. 4. 2015 jsme se sešli ráno v 830 před hasičárnou k plánované brigádě na sběr starého železa. Ráno se nás sešlo 14 a během dopoledne se přidal ještě jeden. Vyrazili jsme pro techniku a začali sbírat železo od nádraží směrem do Hraštice. I když se to z počátku nezdálo odvezli jsme nakonec 4 plné plaťáky za traktorem a 4 multikáry. Mlaďasové to pojali i jako takový trénink a jezdili za námi na vyhozených koloběžkách.

Děkujeme všem, kteří nám darovali staré železo.

 

Po sběru jsme si došli na vydatný oběd a hned potom vyrazili na přípravu dřeva do klubovny a na Oboz. I když se nám s plnými břichy moc nechtělo nedalo se nic dělat. 🙂 Naštěstí jsme již měli vytipovány vývraty, které padly při posledním velkém větru v březnu. Docela jsme se zapotili a po složení a následném občerstvení vyrazili domů dát se trochu do pořádku, abychom byli připravení na večerní školení zásahové jednotky.

Akce se zúčastnili: Radim Souček, Radek  Souček, Luboš Souček, Štěpán Souček, Dan  Souček, Zdeněk Barták, Kuba  Barták, Pavel Popek,  Pavel Popek ml., Radek Soběslavský, Roman Bičiště, Tomáš Jirotka, Martin Jech, Pavel Mikyska a Roman Wiedermann